ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 травня 2012 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/506/12
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Дембіцького П.Д.,
при секретарі -Граматович М.І.
за участю представників :
позивача -ОСОБА_5.(за довіреністю);
відповідача -ОСОБА_2, ОСОБА_6.(за довіреністю);
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Акціонерний комерційний промислово - інвестиційний банк»в особі філії Відділення ПАТ Промінвестбанк в м.Чернівці до Державної податкової інспекції у м. Чернівці, третьої особи на стороні відповідача Управління Державної казначейської служби України у м.Чернівцях про визнання протиправною бездіяльності та стягнення сум надмірно сплачених коштів.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 24.05.2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Про час складання постанови у повному обсязі повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167, п.2 ч.2 ст. 186 КАС України, суд -
СУТЬ СПОРУ:
До суду надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» в особі філії «Відділення ПАТ «Промінвестбанк у м. Чернівці» до Державної податкової інспекції у м. Чернівці, третьої особи на стороні відповідача Управління Державної казначейської служби України у м.Чернівцях про визнання протиправною бездіяльності та стягнення сум надмірно сплачених коштів у
сумі 776819,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Публічне акціонерне товариство «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» у 2008 році сплачувало консолідований податок на прибуток підприємств за свої відокремлені структурні підрозділи, в тому числі за філію «Відділення ПАТ Промінвестбанк в м. Чернівці».
Згідно з розрахунками податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства філією «Відділення ПАТ Промінвестбанк в м. Чернівці» було розраховано до сплати у 2008 році податок на прибуток у таких розмірах: за перший квартал 2008 року - 581 114,00 грн., за півріччя 2008 року - 982 789,00 грн., за три квартали 2008 року - 1 240 001,00 грн., за 11 місяців 2008 року - 1 279 155,00 грн.
Відповідно до розрахунку податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток за 2008 рік від 15.01.2009 року податкове зобов'язання з податку на прибуток за останній календарний квартал звітного періоду рахується з від'ємним значенням -776 819,00 грн.
Відділення ПАТ «Промінвестбанк в м. Чернівці» неодноразово зверталось до ДПІ в
м. Чернівці з заявами щодо повернення надміру сплаченої суми грошового зобовязання з податку на прибуток, зокрема, заява від 28.04.2011р. № 04-1/1817; запит від 08.07.2011року
№ 04-1-03/3326; заява від 27.10.2011р.№ 04-1/4436.
За результатом вищенаведених звернень на адресу філії Відділення ПАТ «Промінвестбанк в м. Чернівці» надійшли відповіді від 19.05.2011р. за № 5723/10/19-015, від 27.07.2011року за
№ 8721/10/19-015, від 11.11.2011р. за № 12571/10/19-015, щодо пере направлення звернень Позивача до ДПА в Чернівецькій області.
На день звернення позивача до суду обґрунтованої відповіді, а також відмови щодо повернення надміру сплаченої суми грошового зобовязання з податку на прибуток в сумі 776819,00 грн., позивач не отримав. Вищевказана бездіяльність, на думку позивача є протиправною та порушує його майнові права.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, а також подав клопотання про зменшення позовних вимог, в якому зазначив, що відповідач 28 квітня 2012 року в підтвердження правомірності заявлених позовних вимог повернув на рахунок позивача з державного бюджету 80000,00 грн,
у зв'язку з чим просив суд стягнути надмірно сплачені кошти з податку на прибуток у розмірі 696819,00 грн.
Також, 24 травня 2012 року в судовому засіданні представник позивача надав суду клопотання про уточнення позовних вимог, зокрема уточнив першу позовну вимогу в якій просить суд визнати протиправною бездіяльність ДПІ у м. Чернівці, що виявилась у невиконанні передбачених дій, заходів для повернення надміру сплаченого податку на прибуток у розмірі 696819,00 грн.
Представник відповідача позов не визнав, надав суду заперечення на позовну заяву, в якій просив відмовити в задоволенні позовних вимог за необґрунтованістю. При отриманні заяв позивача про повернення надміру сплачених коштів з податку на прибуток від 28.04.2011 року № 04-1/1817; від 08.07.2011 року № 04-1-03/3326; від 27.10.2011 року № 04-1/4436 у відповідях ДПІ у м. Чернівці від 19.05.2011 року за № 5723/10/19-015, від 27.07.2011 року за № 8721/10/19-015, від 11.11.2011 року за № 12571/10/19-015, позивачеві було повідомлено, що вказані заяви прийняті до розгляду, будуть виконані після отримання відповіді від ДПА в Чернівецькій області. Також, 24.05.2012 року представник позивача просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог у зв'язку з пропущенням позивачем строку звернення до суду.
Представник Управління Державної казначейської служби України у м. Чернівцях Чернівецької області позовні вимоги не визнав та надав заперечення на позовну заяву, у якому просить відмовити у задоволені позовних вимог, мотивуючи свою позицію тим, що повернення надміру сплачених коштів є можливим лише за умови надходження до казначейської служби відповідних висновків податкового органу щодо повернення надмірно сплаченої суми з податку на прибуток відділенню ПАТ «Промінвестбанк в м. Чернівці» та зазначає що до Управління Державної казначейської служби України у м. Чернівцях Чернівецької області вказані висновки не надходили.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариства «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи А 01 № 306161 зареєстровано Шевченківською районною у м.Києві державною адміністрацією 26.08.1992 року за адресою: 01001, м. Київ, провулок Шевченка, буд.12.
Філія «Відділення ПАТ Промінвестбанк в м. Чернівці» згідно Довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України АА № 216634 зареєстрована Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією11 березня 2002 року, ідентифікаційний номер 09356164, за адресою: 58018, м. Чернівці, Першотравневий район, вул. Головна, буд. 205.
Згідно довідки про взяття на облік платника податків № 25777/29-021 від 22.10.2009 року філію «Відділення ПАТ Промінвестбанк в м. Чернівці» взято на облік в органах державної податкової служби 09.06.2000 року за № 35148 .
Згідно з розрахунками податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства філією «Відділення ПАТ Промінвестбанк в м. Чернівці» було перераховано в бюджет за звітні періоди 2008 року податок на прибуток на загальну суму 1 279 155,00 грн., а саме з них:
за 1й квартал 2008 року у розмірі 581 114,00 грн. (платіжне доручення від 26.03.2008 року. № 593; платіжне доручення від 29.04.2008 року №821, платіжні доручення від 15.05.2008 року №885, № 884).
за 2й квартал 2008 року у розмірі 401 675,00 грн. (платіжне доручення від 20.06.2008 року № 1131; платіжне доручення від 29.07.2008 року №1379, платіжне доручення від 13.08.2008 року №1469);
за 3й квартал 2008 року у розмірі 257 212,00 грн. (платіжне доручення від 29.08.2008 року № 45, платіжне доручення від 06.11.2008 року №2047);
за 11 місяців 2008 року у розмірі 39 154,00 грн. (платіжне доручення від 19.12.2008 року № 2370).
Відповідно до річного розрахунку податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток за 2008 рік від 15.01.2009 року податкове зобов'язання з податку на прибуток за останній календарний квартал звітного періоду рахується з від'ємним значенням в розмірі - 776 819,00 грн.
Державна податкова інспекція м. Чернівцях та філія «Відділення ПАТ Промінвестбанк в м. Чернівці» за періоди з 01.01.2009 року по 31.12.2011 року, проводили звірення розрахунків платника з бюджетом, про що відповідно складені акти від 20.02.2009 року, 31.12.2009 року, 31.12.2010 року, 31.12.2011року. За даними державної податкової інспекції м. Чернівцях по філії «Відділення ПАТ Промінвестбанк в м. Чернівці» рахується від'ємне сальдо з податку на прибуток банківських установ а саме:
станом на 31.12.2009 року у сумі 776 819,00 грн.; станом на 31.12.2010 року у сумі 776 819,00 грн.; станом на 31.12.2011 року у сумі 776 819,00 грн.
З метою повернення надмірно сплаченого податку позивач 28 квітня 2011 року звернувся до ДПІ у м. Чернівці з заявою за № 04-1/1817 щодо повернення надміру сплаченої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 776819,00 грн., яка отримана відповідачем 28.04.2011 року(а.с.32).
19 травня 2011 року ДПІ у м. Чернівці на адресу «Відділення ПАТ Промінвестбанк в
м. Чернівці» надала відповідь за № 5723/10/19-015 у якій зазначила що для повернення коштів необхідна письмова згода Департаменту податку на прибуток ДПА України, та з цього приводу направлено запит до ДПА в Чернівецькій області від 06.05.2011 року за
№ 4609/8/15-108. Заява щодо повернення коштів буде розглянута після надходження відповіді з ДПА в Чернівецькій області(а.с.35).
08 липня 2011 року позивачем направлено податковому органу запит за № 04-1-03/3326 про стан вирішення заяви № 04-1/1817 від 28.04.2011 року щодо повернення надміру сплаченої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 776819,00 грн., в якому «Відділення ПАТ Промінвестбанк в м. Чернівці» наполегливо вимагає у відповідності до ст.45 ПК України повернути суму переплату з податку на прибуток, погоджуючись на повернення частковими платежами(а.с.33).
27 липня 2011 року ДПІ у м. Чернівці за № 8721/10/19-015 на адресу позивача надіслала відповідь на запит за № 04-1-03/3326 від 08.07.2011 р., в якому повідомила, що для повернення коштів необхідна письмова згода Департаменту податку на прибуток ДПА України, з цього приводу направлено запит до ДПА в Чернівецькій області від 18.07.2011 року за № 7037/8/15-108. Подальший розгляд заяви щодо повернення коштів буде після надходження відповіді з ДПА в Чернівецькій області(а.с.36).
27 жовтня 2011 року «Відділення ПАТ Промінвестбанк в м. Чернівці» за № 04-1/4436 на адресу ДПІ у м. Чернівці направило заяву щодо повернення надмірно сплаченої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток, в якій повторно просило повернути надміру сплачену суму грошового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 776819,00 грн., яка значить у картці особового рахунку позивача(а.с.34).
11 листопада 2011 року ДПІ у м. Чернівці за № 12571/10/19-015 на адресу позивача надіслала відповідь на запит за № 04-1/4436 від 27.10.2011 р., в якому повідомила, що для повернення коштів необхідна письмова згода Департаменту податку на прибуток ДПА України, з цього приводу направлено запит до ДПА в Чернівецькій області від 28.10.2011 року за № 10508/8/19-015. Подальший розгляд заяви щодо повернення коштів буде після надходження відповіді з ДПА в Чернівецькій області(а.с.37).
06 лютого 2012 року позивач вкотре звернувся до ДПІ у м. Чернівці з заявою за № 18-1-8/169 щодо повернення надміру сплаченої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 776819,00 грн., яка отримана відповідачем 14.02.2012 року(а.с.115).
03 березня 2012 року ДПІ у м. Чернівці за № 2474/19-015 надала відповідь на заяву позивача за № 18-1-8/169 від 06.02.2012 р., в якому повідомила, що ДПІ у м. Чернівці отримано лист від 29.02.2012 року № 677/7/20-112 де вказано, що звернення «Відділення ПАТ Промінвестбанк в м. Чернівці» про повернення надміру сплаченої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 776819,00 грн. направлено на розгляд до ДПС України. (а.с.37).
На день звернення позивача до суду обґрунтованої відповіді, а також відмови щодо повернення надміру сплаченої суми грошового зобовязання з податку на прибуток в
сумі 776819,00 грн., позивач не отримав.
Дослідженням письмових доказів встановлено, що протягом 2008 року «Відділення ПАТ Промінвестбанк в м. Чернівці» сплатило податок на прибуток підприємства на загальну суму 1279155,00 грн., що підтверджується платіжними дорученням за І квартал 2008 року від 26.03.2008 року № 593; від 29.04.2008 року № 821, від 15.05.2008 року № 885, № 884, за ІІ квартал 2008 року від 20.06.2008 року № 1131, від 29.07.2008 року № 1379,
від 13.08.2008 року № 1469, за ІІІ квартал 2008 року від 29.08.2008 року № 45,
від 06.11.2008 року № 2047; за 11 місяців 2008 року від 19.12.2008 року № 2370.
Дослідженням розрахунку податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства за 2008 рік встановлено, що податкове зобов'язання з податку на прибуток за останній календарний квартал звітного періоду рахується з від'ємним значенням - 776 819,00 грн. (а.с.68), що знайшло відображення у Актах звірки.
З акту звірки від 20.02.2009 року розрахунків платника з бюджетом за період з 01.01.2009 року по 20.02.2009 року, вбачається від'ємне сальдо з податку на прибуток банківських установ на суму 776 819,00 грн.(а.с.15).
З акту звірки від 31.12.2009 року розрахунків платника з бюджетом за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року, вбачається від'ємне сальдо з податку на прибуток банківських установ на суму 776 819,00 грн.(а.с.16).
З акту звірки від 31.12.2010 року розрахунків платника з бюджетом за період з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року, вбачається від'ємне сальдо з податку на прибуток банківських установ на суму 776 819,00 грн.(а.с.17).
З акту звірки від 31.12.2011 року розрахунків платника з бюджетом за період з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року, вбачається від'ємне сальдо з податку на прибуток банківських установ на суму 776 819,00 грн.(а.с.17).
Дослідженням клопотання про зменшення позовних вимог вх. № 6283 від 22.05.2012 року встановлено, що 28 квітня 2012 року в підтвердження правомірності позовних вимог з державного бюджету на рахунок позивача перераховано повернення податку на прибуток у сумі 80000.00 грн., у зв'язку з чим позивач зменшив суму позову до 696819,00 грн.
Проаналізувавши вимоги чинного законодавства, нормативно правових актів, що регулюють спірні правовідносини, заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази які мають юридичне значення для розгляду справи, встановивши фактичні обставини у справі, суд приходить до висновку що вимога позивача є обґрунтованою та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Пунктом 14.1.115. статті 14 Податкового кодексу України (далі ПК України) визначено, що надміру сплачені грошові зобов'язання це суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.
Статтею 43 ПК України визначені умови повернення помилково сплачених грошових зобов'язань, зокрема помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.
Обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються органом державної податкової служби на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.
Право на повернення суми грошових зобов'язань з податку на прибуток підприємства виникло у позивача на підставі розрахунку податкових зобовязань за 2008 рік, а заяви про їх повернення подані 28.04.2011 року, 08.07.2011 року, 27.10.2011 року та 06.02.2012 року, тобто в межах встановленого законом строку.
Статтею 43 ПК України передбачено, що контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові Державного казначейства України.
На підставі отриманого висновку орган Державного казначейства України протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому Державним казначейством України.
Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі Державному казначейству України для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.
На виконання статі 43 ПК України спільним наказом Державної податкової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України від 21.12.2010 року № 974/1597/499 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 29.12.2010 року за № 1386/18681, затверджений Порядок взаємодії органів державної податкової служби, місцевих фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань. ( надалі Порядок № 974/1597/499).
Відповідно до п.п. 5-6 Порядку № 974/1597/499 вбачається, що повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у випадках, передбачених податковим законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються органом державної податкової служби на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми. Заява подається платником податку до органу державної податкової служби за місцем перебування на податковому обліку в довільній формі.
На день розгляду справи судом встановлено, що залишок надмірно сплаченого до бюджету податку на прибуток підприємств складає 696819,00 грн., який позивачу з державного бюджету не повернуто, що не заперечується представником податкової інспекції та представником Управління Державної казначейської служби України у м. Чернівцях Чернівецької області
При вирішені даного спору суд також враховує норми частини 3 статті 2 КАС України, відповідно до яких, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи зазначене, суд вважає протиправною бездіяльність податкового органу щодо неповернення надмірно сплаченої суми коштів з податку на прибуток підприємства, з посиланням на відсутність повноважень без відповідного погодження з ДПС України, оскільки вказані посилання не передбачені нормами діючого законодавства.
Відповідно до Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011, № 845, органи казначейства за судовими рішеннями про стягнення надходжень бюджету здійснюють безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів для повернення надмірно та/або помилково сплачених податків і зборів; стягувачі, на користь яких прийняті судові рішення про стягнення надходжень бюджету, подають до органу казначейства, на рахунки в якому зараховані надходження бюджету, документи, зазначені у пункті 7 цього Порядку, крім випадків, передбачених пунктом 23 цього Порядку.
Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що податковий орган не довів обґрунтованість доводів щодо не повернення надміру сплаченого позивачем до бюджету податку на прибуток підприємств у сумі 696819,00 грн.
Дослідивши за вимогами ст. 86 КАС України наявні у матеріалах справи докази та пояснення сторін, надані під час розгляду справи, суд вважає, що заявлений адміністративний позов є таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі викладеного, керуючись ст. 69-71, 86, 87, 94, 122, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2.Визнати протиправною бездіяльність державної податкової інспекції у м. Чернівці щодо неповернення Публічному акціонерному товариству «Акціонерний комерційний промислово - інвестиційний банк» надмірно сплаченого податку на прибуток підприємств в розмірі 696819,00 грн. (шістсот дев'яносто шість тисяч вісімсот дев'ятнадцять грн.00 коп.).
3.Стягнути з Державного бюджету України через управління Державної казначейської служби України у м. Чернівцях на користь Публічного акціонерного товариства «Акціонерний комерційний промислово - інвестиційний банк» суму надмірно сплаченого податку на прибуток підприємств у розмірі 696819,00 грн.(шістсот дев'яносто шість тисяч вісімсот дев'ятнадцять грн.00 коп.).
4. Стягнути з Державного бюджету на користь Публічного акціонерного товариства «Акціонерний комерційний промислово - інвестиційний банк» суму сплаченого судового збору в розмірі 2146 (дві тисячі сто сорок шістьгрн.00 коп.).
Порядок та строки набрання судовим рішенням законної сили передбачено ст. 254 КАС України.
Порядок та строки оскарження постанови передбачені ст.ст. 185-186 КАС України.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-другої, четвертої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлено 25 травня 2012 року.
Суддя П.Д. Дембіцький