Постанова № 24382831, 28.05.2012, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.05.2012
Номер справи
2а-2164/12/1370
Номер документу
24382831
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 травня 2012 р. № 2а-2164/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гулика А.Г.,

за участю:

секретаря судового засідання Павлишина Ю.І.,

представника позивача Чабана О.С.,

представника відповідача Батенчука М.Й.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби до Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс»про стягнення податкового боргу,-

встановив:

Державна податкова інспекція у Франківському районі м. Львова звернулася до суду з адміністративним позовом до Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс», в якому просить суд з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог стягнути з відповідача суму податкового боргу у розмірі 3 327 254 грн. 29 коп.

Суд відповідно до ухвали від 20.04.2012 року в порядку статті 55 КАС України допустив заміну позивача Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова її правонаступником -Державною податковою інспекцією у Франківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби.

Позовні вимоги мотивовані наявністю у відповідача податкової заборгованості з податку з доходів фізичних осіб, а також невжиттям відповідачем заходів щодо погашення вказаної вище заборгованості.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав викладених у позовній заяві. Додатково зазначив, що вказана податкова заборгованість відповідача є узгодженою. Просить адміністративний позов задовольнити повністю.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив. Зазначив, що у зв'язку з тяжким матеріальним становищем на підприємстві виникла вказана заборгованість по сплаті податку з доходів з фізичних осіб. Просить суд відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити повністю, з наступних підстав.

Відповідач -ЛКП «Львівелектротранс», код ЄДРПОУ -03328406, що знаходиться за адресою: 79012, м. Львів, вул. Сахарова, буд. 2, зареєстроване як юридична особа 19.10.2001 року державним реєстратором виконавчого комітету Львівської міської ради, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Взяте на облік як платник податків в ДПІ у Франківському районі м. Львова 07.03.1992 року за № 00500090, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків ДПІ у Франківському районі м. Львова від 27.02.2012 року № 1.

Як вбачається з матеріалів справи, податковий борг відповідача складається з податку з доходів фізичних осіб та становить 1166563,79 грн.

Станом на 12.04.2012 року загальна сума податкового боргу відповідача по сплаті податку з доходів фізичних осіб становить 3 327 254,29 коп.

ДПІ у Франківському районі проведено перевірку Трамвайного Депо № 1 ЛКП «Львівелектротранс»з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року. За результатами перевірки складено акт № 61/23-2/03328422 від 30.03.2012 року, яким встановлено порушення підприємством вимог пп.168.1.1, пп. 168.1.2, пп. 168.1.5 ст. 168 ПК України, а саме не перераховано до бюджету податку з доходів фізичних осіб у розмірі 69647,72 грн. за період з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року.

ДПІ у Франківському районі проведено перевірку Тролейбусного Депо ЛКП «Львівелектротранс»з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року. За результатами перевірки складено акт № 41/23-2/23955983 від 23.03.2012 року, яким встановлено порушення підприємством вимог пп.168.1., пп. 168.1.2, пп. 168.1.5 ст. 168 ПК України, а саме не перераховано до бюджету податку з доходів фізичних осіб у розмірі 1464212,78 грн. за період з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року.

Таким чином, загальна сума боргу по податку з доходів фізичних осіб становить 1166563,79 грн. + 69647,72 грн. + 1464212,78 грн. = 3 327 254 грн. 29 коп.

Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи і подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно з п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг -сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Як вбачається з положень п.п. 41.1, 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби. Органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень є органами стягнення.

Відповідно до ст. 54 Податкового кодексу України податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації, а податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1-54.3.6 п. 54.3 ст. 54 вказаного Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Таким чином, суд дійшов висновку, що сума податкового боргу відповідача є узгодженою та становить 3 327 254 грн. 29 коп.

Враховуючи наведене вище, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, а з відповідача слід стягнути на користь бюджету суму податкового боргу у розмірі 3 327 254 грн. 29 коп.

Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс» (код ЄДРПОУ -03328406) на користь бюджету суму податкового боргу в розмірі 3 327 254 грн. 29 коп. (три мільйони триста двадцять сім тисяч двісті п'ятдесят чотири гривні двадцять дев'ять копійок).

3. Судові витрати відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України стягненню зі сторін не підлягають.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 31 травня 2012року.

Суддя Гулик А.Г.