ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
31 травня 2012 р.Справа №2а-5698/12/0170/27
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Аблякимов Е.Е., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Комерційного товариства "Лусес Де Валенсія Лімузин, ТОВ" (LUZES DE VALENCIA LIMOUSIN,SL"
до Кримської митниці
про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Комерційне товариство " Лусес Де Валенсія Лімузин, ТОВ" (LUZES DE VALENCIA LIMOUSIN,SL" звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом до Кримської митниці про визнання протиправним та таким, що суперечить діючому законодавству і підлягає скасуванню рішення про визначення митної вартості, оформлене Актом №0028/11/600000000/0026585009 від 13.12.2011 р. планової документальної перевірки Представництва «Лусес Де Валенсія Лімузін, С.Л.», (код ЄДРПОУ 26585009) з питань митної справи за період з 01.10.2008 до 30.09.2011 р.
Згідно ч.1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд встановив недотримання вимог ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору (оригінал ), крім випадків, коли його не належить сплачувати.
До матеріалів адміністративного позову позивачем додана копія квитанції № 21162,977.1 від 29.05.2012 року про сплату судового збору в розмірі 32,19 грн., яка не може бути належним доказом сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, тому що в суд необхідно надавати оригінал квитанції про сплату судового збору.
Розмір та порядок сплати судового збору врегульовані Законом України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011 року.
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011 року за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлений судовий збір в розмірі 1 відсотку розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Листом Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 року № 165/11/13-12 надані роз'яснення стосовно застосування підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір".
Згідно Листа Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 року № 165/11/13-12 При визначенні характеру адміністративного позову як майнового судам необхідно враховувати таке.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень (відповідно абз. 2 п. 9 Порядку здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.04.2008 р. № 339), безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
З урахуванням викладеного, зважаючи на те, що Актом №0028/11/600000000/0026585009 від 13.12.2011 р. планової документальної перевірки Представництва «Лусес Де Валенсія Лімузін, С.Л.», (код ЄДРПОУ 26585009) з питань митної справи за період з 01.10.2008 до 30.09.2011 р. була визначена митан вартість товарів оформлених за ВМД та податкові зобов'язання, що підлягають сплаті з ввізного мита у сумі 15 329,95 грн. та податку на додану вартість у сумі 23 505,99 грн., безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, даний спір є майновим.
Таким чином, судовий збір за звернення з адміністративним позовом до адміністративного суду повинен розраховуватися на підставі пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011 року.
Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що у позовній заяві заявлені майнові вимоги, судовий збір повинен бути доплачений за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру, а саме у розмірі 1% від суми, зазначеної рішенні, що є предметом оскарження, але не менш 107,30грн., та не більше 2146,00грн.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків
Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 29.06.12 усунути вказані недоліки , а саме: додати до адміністративного позову платіжні документи (оригінал) про сплату у встановленому розмірі судового збору за подання до суду адміністративного позову майнового характеру на належні реквізити: рахунок 31210206784002, одержувач: Державний бюджет міста Сімферополя, 22030001, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026, банк одержувача: ГУ ДКСУ в АР Крим, призначення платежу: "Код 35174235, судовий збір, пункт 3.1".
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 2а-5698/12/0170/27 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Аблякимов Е.Е.