КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-1331/12/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Кармазін О.А.,
Суддя-доповідач: Бабенко К.А
У Х В А Л А
Іменем України
"15" травня 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Мельничука В.П., Федотова І.В., розглянувши адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва на Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 лютого 2012 року за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сан Таун»до Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И В :
В зв'язку з неприбуттям жодного з представників осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, відповідно до п. 2 частини першої ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 лютого 2012 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове судове рішення, яким в задоволенні позову відмовити повністю.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а Постанову суду першої інстанції - без змін, з наступних підстав.
Відповідачем проведено планову виїзну перевірку Позивача з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 квітня 2008 року по 30 вересня 2009 року, про що складено Акт від 10 лютого 2010 року № 542/23-2/30472328 (далі - Акт перевірки).
Перевіркою встановлено порушення Позивачем вимог п. 2 Рішення Київської міської ради «Про врегулювання питань користування земельними ділянками в м. Києві»від 25 грудня 2008 року № 944/944 (далі -Рішення № 944/944), а саме, Позивачем задекларовано земельного податку у сумі 99 119, 32 грн. чим занижено його на 71 339,87 грн.
В зв'язку з вищезазначеним, Відповідачем прийнято податкове повідомлення -рішення від 23 лютого 2010 року № 0000532301/0, яким визначено податкове зобов'язання у сумі 111509,81 грн., з якої 74 339,87 грн. -за основним платежем та 37 169,94 грн. -штрафних (фінансових) санкцій.
Згідно із п. 2 Рішення № 944/944, з 01.04.2009 плата за земельні ділянки (крім земель, які використовуються державними та комунальними підприємствами, установами, організаціями для ведення лісового господарства, для водогосподарських потреб, та земель, зайнятих зеленими насадженнями загального користування, житловим фондом, об'єктами інженерно-транспортної інфраструктури, крім присадибних і садових земельних ділянок, а також визначених Київською міською радою земельних ділянок, які використовуються підприємствами, що забезпечують життєдіяльність міста, та земельних ділянок, щодо яких Київською міською радою прийняті рішення про їх передачу у власність або в користування, але документи, що посвідчують права на такі земельні ділянки, не зареєстровані), які використовуються суб'єктами господарської діяльності, але право власності на які або право оренди яких в установленому законодавством порядку не оформлено (не переоформлено), справляється в розмірі мінімальної річної орендної плати за земельні ділянки, встановленої статтею 21 Закону України "Про оренду землі" відповідно до якої, річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю".
Як вбачається з Акта перевірки, Відповідачем здійснено донарахування Позивачу земельного податку відповідно до пункту 2 Рішення № 944/944, який визнано незаконним та нечинним з моменту його прийняття Постановою Шевченківського районного суду м. Києва від 27.09.2010 у справі № 2а-332/10, залишеною без змін Ухвалами Київського апеляційного адміністративного суду від 31.03.2011 року та Вищого адміністративного суду України від 22.09.2011 року.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про плату за землю»від 03 липня 1992 року № 2535-ХІІ (далі -Закон № 2535-ХІІ), використання землі в України є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. За земельні ділянки, надані в оренду справляється орендна плата.
Згідно із ст. 5 зазначеного Закону, об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній чи комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки відповідно до ст. 13 Закону України "Про плату за землю".
Тобто, законною підставою для сплати орендної плати у відповідності до ст. 21 Закону № 2535-ХІІ є наявність такої умови, як укладений і зареєстрований у встановленому законом порядку договір оренди, а землекористувачі, з якими не укладено договір оренди, сплачують земельний податок на підставі даних державного земельного кадастру відповідно до ст. 7 Закону № 2535-ХІІ, згідно з якою, ставка земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки.
Як вбачається з матеріалів справи, Позивачем не укладено з міською радою договору оренди земельної ділянки, в зв'язку з чим, відсутні підстави для сплати орендної плати та єдиною формою плати за користування земельною ділянкою для Позивача є земельний податок, який ним правомірно розраховано у розмірі 1 % від грошової оцінки землі.
Згідно із ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
В зв'язку з вищевикладеним, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, за таких підстав, апеляційна скарга залишається без задоволення, а Постанова суду першої інстанції -без змін.
Керуючись ст.ст. 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва залишити без задоволення, а Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 лютого 2012 року -без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Головуючий суддя Бабенко К.А
Судді: Мельничук В.П.
Федотов І.В.