ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/621/2012
28 квітня 2012 року 12год. 48хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Жуковської Л.А. за участю секретаря судового засідання Яковчук В.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився ,
відповідача: представник не з'явився ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державна податкова інспекція у м. Рівне доДержавне підприємство "Рівненський автомобільний ремонтний завод" про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ :
Державна податкова інспекція у м. Рівне звернулася з позовом до Державного підприємства "Рівненський автомобільний ремонтний завод" про стягнення податкової заборгованості в сумі 5 0394 370, 10 грн.
05 квітня податковим органом подано заяву про зміну позовних вимог. Позивач просив стягнути з відповідача заборгованість в сумі 2 131 789, 30 грн.
Відповідач позов не визнав, про що було подано письмове заперечення вх. №5870/12 від 19.03.2012 року. Заперечення обгрунтоване, як вказує відповідач, наявністю на примусовому виконанні у органах виконавчої служби сум податкового боргу, що стягується в даній справі та оскарженням частини боргу в судовому порядку. На думку відповідача, провадження в справі в частині позовних вимог 1 716 975, 35 грн. слід закрити, а в частині вимог на суму 1 568 159, 00 грн. відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі та справу просить розглядати без його участі у судовому засіданні.
Представник відповідача в судове засідання, призначене на 28 квітня 2012 року не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Оскільки в матеріалах справи є достовірні докази про повідомлення сторін про дату, час і місце розгляду справи, однак представники сторін в судове засідання не з'явилися та немає перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, то відповідно до ч. 6 ст. 12, ч. 1 ст. 41 ч.6 ст. 128 КАС України, її розгляд відбувся без фіксування судового засідання.
Перевіривши матеріали справи і оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд визнає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як встановлено судом, Державне підприємство «Рівненський автомобільний ремонтний завод» зареєстроване розпорядженням виконавчого комітету Рівненської міської ради 25.08.1994 p. № 3976 - p.
Платник взятий на облік в ДПІ у м. Рівне 31.03.1997р. Платником ПДВ зареєстрований згідно свідоцтва № 34943797 від 17.10.2006р.
За Державним підприємством «Рівненський автомобільний ремонтний завод» рахується податкова заборгованість в сумі 2 131 789, 30 грн. зокрема з:
Податок на додану вартість в сумі 821 017,13 грн. Дана заборгованість виникала підставі:
- Декларації№ 126206 від'25.11.2010р. на суму 43 036 грн. ,
- Декларації№ 130118 від 20.12.10р. на суму 73 214,00 грн. ,
- Декларації № 9006464980 від 20.01.11 на суму 80 720 грн. ,
- Декларації № 9000672834 від 21.02.11р. на суму 11 675 грн. ,
- Декларації № 9001392547 від 19.03.11р. на суму 34 321 грн. ,
- Декларації № 9002418086 від 20.04.11 на суму 24 932 грн. ,
- Декларації № 9002418086 від 20.04.2011р. на суму 24 732,00 грн. ,
- Декларації № 9003566110 від 20.05.2011р. на суму 5900, 00 грн.,
- Декларації № 9004325313 від 20.06.2011р. на суму 37 729,00 грн.,
- Декларації № 9005036490 від 20.07.2011р. на суму 14 204, 00 грн.,
- Декларарації № 9007230833 від 22.08.2011р. на суму 8943,00 грн. ,
- Декларації № 9007733579 від 19.09.2011р. на суму 14 155,00 грн. ,
- Декларації № 9009337955 від 20.10.2011р. на суму 33 773,00 грн. ,
- Податкового повідоммлення-рішення № 0019371541 від 03.11.2011р. на суму 20,00 грн., прийнятого на підставі акта перевірки № 440 від 03.11.2011р. ,
- Декларація № 9011782760 від 21.11.2011р. на суму 361 205 грн. ,
- Декларації № 9012643370 від 19.12.2011р. на суму 22639,00 грн. ,
- Декларації № 168143 від 20.01.2012р. на суму 28900 грн. ,
- Пеня в сумі 915,13 грн.
Земельний податок в сумі 382 448,30 грн. Дана заборгованість виникла на підставі:
-Декларації № 2918 від 27.01.10р. на суму 25 472,66 грн., 25 472,66 грн., 25 472,71 грн.,
- Декларації № 5115 від 14.02.2011р. на суму 25 472,66 грн. ,
- Декларації№ 9001384312 від 19.03.2011р. на суму 25 472,66 грн.,
- Декларація № 72420 від 18.04.2011р. на суму 25 449,56 грн.,
- Декларація № 9003597967 від 20.05.2011р. на суму 25 469,56 грн. ,
- Декларація № 9004338496 від 20.06.2011р. на суму 25 469,56 грн. ,
- Декларація № 104753 від 20.07.2011р. на суму 25 469,56 грн. ,
- Податкового повідомлення-рішення № 0004301543 від 21.07.2011р. грн., прийнятого на підставі акта перевірки № 404 від 21.07.2011р. ,
- Декларація № 119696 від 22.08.2011р. на суму 25 469,56 грн. ,
- Податкового повідомлення-рішення № 004971543 від 31.08.2011р. на сум 4, 63 грн., прийнятого на підставі ата перевірки № 1134 від 26.09.2011р.,
- Декларація № 121931 від 19.09.2011р. на суму 25 469,56 грн. ,
- Декларація № 136707 від 20.10.2011р. на суму 25 469,56 грн. ,
- Декларація № 150819 від 21.11.2011р. на суму 25 469,56 грн. ,
- Декларація № 153132 від 19.12.2011р. на суму 25 463,37 грн. ,
- Декларація № 168129 від 20.01.2012р. на суму 25 506,80 грн. ,
- Пеня в сумі 345,98 грн.
Комунальний податок в сумі 928,68 грн. Дана заборгованість виникла на підставі:
- Декларації № 155284 від 19.12.2011р. на суму 878,90 грн. ,
- Податкового повідомлення-рішення № 0001941543 від 22.03.2011р. на суму 49,78 грн., прийнятого на підставі акта перевірки № 184 від 22.03.2011р.
Податок з доходів фізичних осіб в сумі 927395.19 грн. Дана заборгованість виникла на підставі:
- Рішення про розстрочення боргу № 11 від 15.04.2011р.. яке скасовано рішенням № 5 від 31.05.2011р. на суму 109 118,57 грн., 807 179,14 грн. ,
- Пеня в сумі 11 097,48 грн.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами втратив чинність.
Проте, у звязку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податків, виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, суд приходить до висновку, що в даному випадку разом з нормами Податкового Кодексу України слід також застосовувати норми Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Згідно п.5.1 ст. 5 Закону, податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п 5.4.1 .п. 5.4. ст 5 Закону України №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. Пунктом 11 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно п.п. 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.
Відповідно до п.20.1.18 ст.20 Податкового кодексу України Державна податкова інспекція має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п. 87.2. ст.87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податку шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків здійснюється за рішенням суду яке направляється до виконання органами державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно п. 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон № 2181) (Податкові вимоги) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно п. 6.2.2. статті 6 Закону України № 2181 податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу.
Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобовязань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
Згідно п. 6.2.3. статті 6 Закону України № 2181 податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Згідно п. 6.2.5. статті 6 Закону України № 2181 6.2.5. у разі коли сума податкового боргу, визначена у першій податковій вимозі, самостійно погашається платником податків до виставлення другої податкової вимоги, друга податкова вимога не надсилається.
Згідно п. 6.3 статті 6 Закону України № 2181 (Черговість виставлення податкових повідомлень і податкових вимог та консолідований борг) податкова вимога повинна містити загальну суму податкового боргу та суми податкового боргу за кожним окремим податком, збором (обовязковим платежем). Податковий орган веде реєстр виданих податкових вимог щодо окремих платників податків.
Згідно п. 6.3.2. статті 6 Закону України № 2181 у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється.
Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.
Згідно п. 6.4 статті 6 Закону України № 2181 (Відкликання податкових повідомлень і податкових вимог) податкове повідомлення або податкові вимоги вважаються відкликаними, якщо:
а) сума податкового зобовязання або податкового боргу, а також пені та штрафних санкцій (за їх наявності) самостійно погашається платником податків;
б) контролюючий орган скасовує або змінює раніше прийняте рішення про нарахування суми податкового зобовязання (пені і штрафних санкцій) або податкового боргу внаслідок їх адміністративного оскарження;
в) рішення контролюючого органу про нарахування суми податкового зобовязання або стягнення податкового боргу скасовується чи змінюється судом;
г) податкові зобовязання (крім податкового боргу) розстрочуються або відстрочуються чи стосовно них досягається податковий компроміс та про це зазначається у відповідному рішенні про розстрочення, відстрочення або податковий компроміс; (Підпункт г підпункту 6.4.1 пункту 6.4 статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом N 550-IV від 20.02.2003)
д) податковий борг визнається безнадійним.
Відповідно до п.п. 6.2.2. п. 6.2 ст. 6 Закону України № 2181 податкові вимоги мають містити суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій. Відповідно до п.п. 6.3.2. п. 6.3 ст. 6 Закону України № 2181 у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги. Таким чином, відповідно до вказаних норм Закону податкові вимоги повинні містити конкретну суму податкового боргу, яка виникла за певний період часу, який сплинув до моменту винесення першої та другої податкової вимоги.
Також судом достовірно встановлено, що ДПІ в м. Рівне на виконання вимог п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00 № 2181-III (зі змінами та доповненнями) відповідачу 04.02.2010 було вручено першу податкову вимогу № 1/363 від 02.04.2008 р, та друга податкова вимога № 2/530 від 03.06.2008 р.
Таким чином, позивач надав суду належні та допустимі докази в обґрунтування позовних вимог про стягнення заборгованості перед бюджетом в сумі 2 131 789, 30 грн., що є підставою для задоволення позову, натомість заперечення відповідача не заслуговують на увагу, позаяк позивачем позовні вимоги частково були зменшені з підстав, викладених у письмовому запереченні, інша ж частина суми податкового зобов'язання має статус податкового боргу, доказів протилежного відповідачем надано не було.
Підпунктом 20.1.18 ст. 20 передбачено право органів державної податкової служби звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Враховуючи викладене, суд вважає доведеним факт наявності у відповідача податкової заборгованості у розмірі 2 131 789, 30 грн.., а тому вона підлягає стягненню до Державного бюджету України та Місцевого бюджету м. Рівне у заявлених позивачем розмірах.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства «Рівненський автомобільний ремонтний завод» податкову заборгованість в сумі 2 131 789,30 грн., яку перерахувати в Головне управління Державної казначейської служби України в Рівненській областті МФО 833017, ЄДР 38012714, в тому числі:
Податок на додану вартість в сумі 821 017, 13 грн. 31115029700002, одержувач Державний бюджет м. Рівне;
Земельний податок в сумі 382 448,30 грн. на р/р 33213811700002, одержувач Місцевий бюджет м. Рівне;
Податок з доходів фізичних осіб в сумі 927 395,19 грн. на р\р 33213800700002, код 11010102 одержувач Місцевий бюджет м. Рівне.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Жуковська Л.А.