Ухвала суду № 24337881, 10.05.2012, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.05.2012
Номер справи
2а-3063/10/1370
Номер документу
24337881
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

10 травня 2012 р. р. № 2а-3063/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Дем`яновський Г.С.,

при секретарі Бугарі Д.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом Прокурора Сихівського району м.Львова в інтересах держави до приватного підприємства «Онікс»про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Сихівського району м.Львова звернувся в суд інтересах держави з позовом до приватного підприємства «Онікс»про стягнення 1700 грн. за самовільне встановлення спеціальної конструкції зовнішньої реклами на фасаді будинку №1\3 по пр.Свободи у м.Львові без погодження з органами місцевого самоврядування.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надавши пояснення, аналогічні змісту позовної заяви.

Представник відповідача втретє в судове засідання не з"явився ,повідомлень пошти вбачається ,що рекомендовану кореспонденцію -виклики в судове засідання відповідач не бажає отримувати і вона повертається за закінчення строку зберігання .Суд вважає,що за таких обставин справу слід розглядати у відсутність представника відповідача.

Заслухавши думку представника позивача, з'ясувавши обставини, на які він посилаються як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, виходив з наступного.

Відповідно до подання Департаменту економічної політики від 02.08.2011р. № 23/Р-З-2688 встановлено, що ПП «Онікс»порушено вимоги ч.1 ст. 16 Закону України «Про рекламу»а саме самовільне встановлення спеціальної конструкції зовнішньої реклами, на фасаді будинку №1/3 по пр. Свободи у м. Львові.

Управлінням у справах захисту прав споживачів у Львівській області 30.08.201р. складено протокол № 0340 про порушення законодавства про рекламу, відповідно до якого встановлено, що в порушення вимог ч.1 ст. 16 Закону України «Про рекламу»керівництвом ПП «Онікс»прийнято рішення про самовільне розміщення зовнішньої реклами на фасаді будинку №1/3 по пр. Свободи у м. Львові. На підставі такого протоколу, 27.09.2011р. Управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області прийнято рішення № 0317 про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу.

25.10.2011р. Управлінням у справах захисту прав споживачів у Львівській області прийнято рішення № 0287 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу, відповідно до якого за самовільне встановлення зовнішньої реклами без погодження з органами місцевого самоврядування накладено на ПП «Онікс»штраф у розмірі 1700,00 грн.

Вищезгадане рішення про застосування штрафу, відповідачем не оскаржувалось. Згідно ст. 1 Законом України "Про рекламу", реклама - це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати та підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо такої особи чи товару. Згідно цього Закону, особа - це фізична особа, у тому числі суб'єкт підприємницької діяльності, юридична особа будь-якої форми власності, представництво нерезидента в Україні, а товар - будь-який предмет господарського обігу, в тому числі продукція, роботи, послуги, цінні папери, об'єкти права інтелектуальної власності.

Ч . 1 ст.16 Закону України «Про рекламу»визначено, що розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Статтею 26 Закону України «Про рекламу»визначено коло осіб, які здійснюють контроль за дотриманням законодавства про рекламу, в тому числі спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів - щодо захисту прав споживачів реклами.

Крім цього, п. 2 вищезгаданої ст.26, передбачено, що на вимогу органів державної влади, на які покладено контроль за дотриманням законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні чи письмові пояснення, відео- та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю.

Згідно з ст.27 Закону України «Про рекламу»передбачено відповідальність за порушення законодавства про рекламу, зокрема, особи, винні у порушенні законодавства про рекламу, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону.

Щодо повноважень прокурора, то відповідно до п.6 ст.20 Закону України «Про прокуратуру», при виявленні порушень закону прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право звертатись до суду з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб.

Згідно зі ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру»представництво прокуратурою інтересів держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій спрямованих на захист у суді інтересів держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва прокуратурою у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.

Пред'являючи адміністративний позов в інтересах держави в особі Територіального органу Держспоживстандарту у Львівській області - управління у справах захисту прав споживачів, прокурор має на меті захист інтересів держави щодо забезпечення надходження до державного бюджету коштів від застосованих до порушників фінансових санкцій передбачених Законом України «Про рекламу».

Управління у справах захисту прав споживачів, відповідно до наданих повноважень здійснює функції державного контролю за дотриманням законодавства про рекламу і застосовує до порушників законодавства фінансові санкції' передбачені Законом України «Про рекламу».

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судом встановлено, що вжиті заходи щодо сплати відповідачем фінансової санкції, передбачені чинним законодавством, не мали результатів, сума штрафу не сплачена у передбачений законом строк.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Аналізуючи чинне законодавство та обставини справи суд приходить до висновку, що позивач, як суб'єкт владних повноважень надав суду достатні та беззаперечні докази в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються позов. Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтовані та підставні до задоволення, в зв'язку з чим позов слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-14, 23, 69, 70, 86, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства «Онікс»до бюджету 1700 грн. (Одержувач: Державний бюджет м. Львова ЄДРПОУ 23949066; Банк одержувач ГУДКУ у Львівській області; МФО 825014 р/р 31110106700002; код платежу 21081100).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки , передбачені в строки, передбачені ст..186 КАС України та набуває законної сили в порядку, передбаченому ст..256 КАС України.

Суддя :підпис- з оригіналом звірено.

Суддя Дем`яновський Г.С.