Постанова № 24323862, 15.05.2012, Виноградівський районний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
15.05.2012
Номер справи
703/1719/12
Номер документу
24323862
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Виноградівський районний суд Закарпатської області

_____________ Справа № 703/1719/12

Номер рядка звіту 101

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.05.2012 м.Виноградів

Виноградівський районний суд Закарпатської області у особі головуючого судді Надопта А.А., при секретарі Онисько С.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Виноградів адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Виноградівської РДА до ОСОБА_2 про стягнення надміру отриманих коштів допомоги одиноким матерям,

В С Т А Н О В И В :

Позивач Управління праці та соціального захисту населення Виноградівської РДА звернувся в суд з позовом до до ОСОБА_2 про стягнення надміру отриманих коштів допомоги одиноким матерям.

Вимоги позову мотивовано тим, що відповідачка ОСОБА_2 знаходилася на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення, як одержувач допомоги на дітей одиноким матерям (на 6 дітей). У період з січня 2003 р. по червень 2011 р. на дитину ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 виплачено даний вид допомоги у сумі - 13118,52 гри., на ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 - 13118,52 грн., на ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 -1 1976,27 грн., з квітня 2007 р. по червень 2011 р. на ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_4 - 9486,81 грн.. з березня 2008 р. по червень 2011 р. на ОСОБА_7 1 ІНФОРМАЦІЯ_5 - 7862.1 1 грн., з грудня 2009 р. по червень 2011 р. на ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_8 - 4394,70 грн,

Виплата допомоги на всіх 6-ох дітей припинена з липня 2011 р. на основі акту проведення перевірки правильності надання державної соціальної допомоги.

За період з 01.01.2003 р. по 30.06.2011 р. були надмірно виплачені кошти в сумі - 59956,93 грн.

Представник позивача, будучи належним чином повідомлений про день, час і місце розгляду справи в судове засідання не з»явився, однак подав до суду письмову заяву про розгляд справи за його відсутності та про те, що заявлені позовні вимоги підтримує.

Відповідачка ОСОБА_2, будучи належним чином повідомлена про день, час і місце розгляду справи в судове засідання не з»явилася, суд розглядає справу на підставі наявних письмових доказів.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності та взаємов"язку, суд приходить до наступного.

Конституція України (ст.3) визначає, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов"язком держави.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачка ОСОБА_2 знаходилася на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення, як одержувач допомоги на дітей одиноким матерям (на 6 дітей). У період з січня 2003 р. по червень 2011 р. на дитину ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 виплачено даний вид допомоги у сумі - 13118,52 гри., на ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 - 13118,52 грн., на ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 -1 1976,27 грн., з квітня 2007 р. по червень 2011 р. на ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_4 - 9486,81 грн.. з березня 2008 р. по червень 2011 р. на ОСОБА_7 1 ІНФОРМАЦІЯ_5 - 7862.1 1 грн., з грудня 2009 р. по червень 2011 р. на ОСОБА_10. ІНФОРМАЦІЯ_8 - 4394,70 грн,

Відповідно до статті 18-1 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", право на допомогу на дітей мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

Виплата допомоги на всіх 6-ох дітей припинена з липня 2011 р. на основі акту проведення перевірки правильності надання державної соціальної допомоги. Згідно усної інформації відділу реєстрації актів цивільного стану та запиту позивача, стало відомо, що на момент народження всіх вище зазначених дітей відповідачка ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_6 перебувала у шлюбі з ОСОБА_8 від 13.09.1994 р., тобто не мала права отримувати допомогу як одинока мати.

Таким чином, за період з 01.01.2003 р. по 30.06.2011 р. були надмірно виплачені кошти в сумі - 59956,93 грн.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є, в тому числі, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Відповідно до ст. 71 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. При цьому, докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може також запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи. В свою чергу, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування (ч. 1 ст. 70 КАС України).

На підставі наведеного, оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв"язок доказів в їх сукупності відповідно до вимог ст.86 КАС України, суд приходить до переконання, що заявлений позов не підлягає до задоволення.

Відповідно до вимог ст.3 Конституції України, ст. 18-1 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та п. 33 35,48.49 Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751 ( із змінами та доповненнями ), «Про затвердження Порядку призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми " ( із змінами та доповненнями ), ст. ст. ст.ст. 6, 8, 9, 17, п.4 ч.І ст. 18, ч.2 ст. 19, ст.ст. 94, 97, 98, ч.2 ст.99, ст.ст. 104 - 106, 162, 256 КАС України , суд-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов-задоволити.

Стягнути з ОСОБА_2, мешканки АДРЕСА_1 надміру виплачених коштів в сумі - 59956,93 грн. (п'ятдесят дев'ять тисяч дев'ятсот п'ятдесят шість гривень дев'яносто три копійки) по призначеній державній допомозі.

Стягнути з ОСОБА_2, мешканки АДРЕСА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 599 грн. 60 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у скороченому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя А. А. Надопта