ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2012 року 15:40 Справа № 0870/2391/12
Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Бойченко Ю.П., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом Запорізького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області
до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення фінансових санкцій,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
15 березня 2012 року Запорізький транспортний прокурор (далі - прокурор) в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області (далі - позивач) звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач або ФОП ОСОБА_1.) в якій просить суд стягнути з відповідача суму фінансових санкцій за правопорушення на автомобільному транспорті в розмірі 1700 грн.
Ухвалою суду від 19 березня 2012 року відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження, справа призначена до судового розгляду на 05 квітня 2012 року.
Розгляд справи відкладався до 19 квітня 2012 року.
Представники сторін в судове засідання не з'явились, про причини неявки суд не повідомили, про час, дату та місце судового засідання були повідомлені належним чином, про що свідчать відмітки на повідомленнях про вручення поштової кореспонденції.
19 квітня 2012 року від представника позивача та представника прокуратури надійшла заява (вх.№17373) про розгляд справи без їх участі, позовні вимоги підтримують в повному обсязі.
Свої вимоги прокурор виклав в позовній заяві, зокрема зазначив, що була проведена перевірка транспортного засобу, який належить ФОП ОСОБА_1
Внаслідок цієї перевірки працівниками Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області був складений акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №046025 від 12.08.2011. В акті проведення перевірки. зазначено, що під час перевірки виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: порушення порядку надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений чинним законодавством про автомобільний транспорт.
На підставі вищезазначеного акту, 13.09.2011 начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області Велігошею В.М. було винесено постанову №108878 про застосування фінансових санкцій в сумі 1700 грн.
Відповідачем в добровільному порядку сума штрафу сплачена не була.
Згідно з ч. 1 ст. 41 КАС України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
У зв'язку з відсутністю осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглядати справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до положень статті 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Регулювання відносин між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень здійснюється у відповідності до приписів Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344-ІІІ від 05.04.2001 зі змінами та доповненнями (далі за текстом - Закон № 2344-ІІІ).
У відповідності до ст. 5 зазначеного Закону, основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.
Урядовим органом державного управління у галузі автомобільного транспорту, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України, є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті. У відповідності до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті Територіальне управління Головавтотрансінспеції в Запорізькій області є структурним підрозділом Головавтотраснінспекції і в межах своїх повноважень здійснює проведення державної політики в галузі автомобільного транспорту.
Територіальне управління Головавтотрансінспеції в Запорізькій області здійснює проведення державної політики і державний контроль в цій галузі правовідносин згідно із Законом України «Про автомобільний транспорт» та Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений постановою Кабінету міністрів України № 1567 від 08.11.2006 р., зі змінами та доповненнями. (далі за текстом - Порядок).
Пунктами 3 та 4 Порядку визначено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.
Також, в статті 6 Закону № 2344-ІІІ зазначено, що державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Статтею 39 Закону № 2344-ІІІ визначено перелік документів на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Статтею 48 зазначеного Закону встановлено перелік документів, на підставі яких виконуються вантажні перевезення.
Пунктом 15 Порядку встановлено, що під час проведення перевірки перевіряється наявність визначених статтями 39 і 48 Закону № 2344-ІІІ документів, на підставі яких здійснюється перевезення автомобільним транспортом, наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут.
Відповідно до п. 21 Порядку, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою, передбаченою цим Порядком.
Як встановлено в ході судового розгляду справи, 12.08.2011 державними інспекторами Територіального управління Головавтотрансінспекції, на підставі завдання на перевірку від 05.08.2011 за №098659, було проведено перевірку транспортного засобу Мersedes Benz, державний номерний знак НОМЕР_1, свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_3, що належить ФОП ОСОБА_1 з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за фактом порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме порядку надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений чинним законодавством про автомобільний транспорт. Відповідач своїми діями порушує положення ст.ст. 39, 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Внаслідок цієї перевірки працівниками Інспекції був складений акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №046025 від 12.08.2011. В акті проведення перевірки зазначено, що під час перевірки виявлено порушення ст.39 Закону № 2344-ІІІ, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Відповідно до пункту 25 Порядку, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
Частиною 2 пункту 27 Порядку, передбачено, що за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
13.09.2011 начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції в Запорізькій області було винесено постанову про застосування фінансових санкцій до ФОП ОСОБА_1. за № 108878, на підставі якої до порушника застосовані фінансові санкції сумі 1700 гривень. Фінансова санкція повинна бути перерахована не пізніше ніж протягом 15 днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій. Відповідачу постанову направлено у відповідності до п. 29 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті».
Крім того встановлено, що відповідачу, були направлені запрошення на розгляд справи про порушення транспортного законодавства. Копії поштових конвертів долучені до матеріалів справи.
Відповідно до п.28 Порядку, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідно до п.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Постанова про накладення фінансових санкцій в судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалась, докази іншого відповідачем не надані.
Станом на час розгляду справи, сума заборгованості у розмірі 1700 грн. відповідачем не сплачена, докази іншого в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ у адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи у наданні ними суду своїх
Виходячи з вищевикладеного суд вважає позовні вимоги прокурора та позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному об'ємі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний Запорізького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) на користь Державного бюджету України фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт у сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень)(державний бюджет м. Мелітополя 21081100; код ЄДРПОУ 37968956 Головне управління Державного казначейства України в Запорізькій області; МФО 813015; рахунок 31111106700013)
Постанова набирає законної сили і є остаточною після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Ю.П.Бойченко