Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 травня 2012 р. Справа № 2а/0570/4889/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Михайлик А.С.
при секретарі
розглянув в порядку письмового провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу
за позовом Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Комунальник»
про стягнення заборгованості в сумі 3230, 83 грн.
Слов'янська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби звернулася до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Комунальник» про стягнення податкової заборгованості в сумі 3570,83 гривень. В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що зазначена заборгованість виникла внаслідок не сплати штрафних санкцій, нарахованих податковими повідомленнями - рішеннями.
21 травня 2012 року через канцелярію суду від позивача надійшла заява про зміну позовних вимог, відповідно до якої позивач просив стягнути з рахунків у банках, що обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю «Комунальник» заборгованість у розмірі 3230,83 гривень та просив розглядати справу за відсутності представника позивача.
Представник відповідача до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином проте, до судового засідання не з'явився, уповноваженого представника не направив, причин неявки суду не повідомив, письмового відзиву не направив, будь-яких клопотань чи заяви про розгляд справи за його відсутності не надав.
Враховуючи наведене, на підставі частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у письмовому провадженні.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Комунальник» є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за кодом 03343090, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, копія якої наявна в матеріалах справи (арк. справи 5). Відповідно до довідки № 71/10/29-0-114-11 від 20 березня 2012 року як платник податків відповідач зареєстрований 09 червня 1997 року та взятий на облік в Слов'янській об'єднаній державній податковій інспекції, правонаступником якої є позивач (арк. справи 7).
Відповідно до відомостей зворотного боку облікової картки платника податків з податку на прибуток приватних підприємств станом на 16 травня 2012 року за відповідачем обліковується заборгованість у розмірі 3570,83 гривень ( у т. ч заявлена позивачем до стягнення в сумі 3230,83 грн.), яка виникла внаслідок несплати відповідачем податкових зобов'язань, визначених податковими повідомленнями - рішеннями та суми нарахованої пені.
Пунктом 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Таким чином, позивач є органом влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.
Відповідно до п. п. 14.1.175. п. 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковим боргом є сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання
Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства.
Обов'язок платника податків щодо здійснення своєчасної сплати суми податкових зобов'язань встановлений пунктом 16.1.4. статті 16 Податкового кодексу України.
Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, порядок оскарження дій органів стягнення визначені Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який діяв до 01 січня 2011 року та главою 9 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01 січня 2011 року. Згідно змісту зазначених нормативно-правових актів, стягненню з платника податків підлягає наявна в платника сума податкового боргу.
З огляду на те, що частина податкового боргу відповідача з податку на прибуток, виникла внаслідок несплати нарахованих позивачем штрафних санкцій у 2009-2010 роках до набрання чинності Податковим кодексом України, обставини щодо виникнення податкового боргу в відповідача суд встановлює за приписами законодавства, що було чинним на момент виникнення податкового боргу.
Згідно частини 3 підпункту 5.3.1. пункту 5.3. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до пункту 57.3. статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Слов'янською об'єднаною державною податковою інспекцією прийняті наступні податкові повідомлення-рішення, якими визначені податкові зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств.
11 червня 2009 року на підставі акту про результати документальної невиїзної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 23 від 11 червня 2009 року (арк. справи 24) податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення-рішення, яким до відповідача застосований штраф за неподання декларацій в сумі 170,00 грн., (арк. справи 23). Податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу рекомендованим листом із повідомленням, але конверт був повернутий поштовим відділенням із відміткою «за даною адресою підприємство не існує» (арк. справи 25), 22 червня 2009 року позивачем складений акт № 18 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення від 11 червня 2009 року (арк. справи 26), податкове повідомлення - рішення № 1190/001151540/0 від 11 червня 2009 року розміщено на дошці податкових оголошень. В обліковій картці платника податку на прибуток 02 липня 2009 року відображено збільшення зобов'язань на 170,00 гривень на підставі податкового повідомлення-рішення № 1190/001151540/0 від 11 червня 2009 року.
04 вересня 2009 року на підставі акту перевірки про результати документальної невиїзної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 40 від 04 вересня 2009 року (арк. справи 28), податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення-рішення № 1936/001521540/0, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170,00 гривень (арк. справи 27). Податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу рекомендованим листом із повідомленням, але конверт був повернутий поштовим відділенням із відміткою «за даною адресою підприємство не існує» (арк. справи 29). 15 вересня 2009 року позивачем складений акт № 33 про неможливість вручення повідомлення-рішення від 04 вересня 2009 року (арк. справи 30), податкове повідомлення - рішення розміщено на дошці оголошень. В обліковій картці платника податку на прибуток 25 вересня 2009 року відображено збільшення зобов'язань 170,00 гривень на підставі податкового повідомлення-рішення № 1936/001521540/0 від 04 вересня 2009 року.
24 листопада 2009 року на підставі акту перевірки про результати документальної невиїзної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 63 від 24 листопада 2009 року (арк. справи 32), податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення-рішення № 2455/002131540/0, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170,00 гривень (арк. справи 31). Податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу рекомендованим листом із повідомленням, але конверт був повернутий поштовим відділенням із відміткою «за зазначеною адресою не проживає» (зворотній бік арк. справи 33). В обліковій картці 14 грудня 2009 року відображено збільшення зобов'язань на 170,00 гривень на підставі податкового повідомлення-рішення № 2455/002131540/0 від 24 листопада 2009 року.
17 березня 2010 року на підставі акту про результати документальної невиїзної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 11 від 17 березня 2010 року (арк. справи 35), податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення-рішення № 294/000441540/0 (арк. справи 34а), яким застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170,00 гривень. Податкове повідомлення-рішення було направлено відповідачу рекомендованим листом із повідомленням, але конверт був повернутий поштовим відділенням до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції із відміткою «за зазначеною адресою не проживає» (арк. справи 36). 23 березня 2010 року податковим органом складений акт № 8 про розміщення податкового повідомлення - рішення № 294/000441540/0 від 17 березня 2010 року на дошці оголошень (арк. справи 37). В обліковій картці платника податку на прибуток за 02 квітня 2010 року відображено збільшення зобов'язань на 170,00 гривень на підставі податкового повідомлення-рішення № 294/000441540/0 від 17 березня 2010 року.
23 червня 2010 року на підставі акту перевірки про результати документальної невиїзної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 40 від 23 червня 2010 року (арк. справи 39), податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення-рішення № 626/001091540/0, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170,00 гривень (арк. справи 38). Податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу рекомендованим листом із повідомленням, але конверт був повернутий поштовим відділенням із відміткою «за даною адресою підприємство не знаходиться» (зворотній бік арк. справи 40). 01 липня 2010 року податковим органом складений акт № 28 про розміщення податкового повідомлення - рішення № 626/001091540/0 від 23 червня 2010 року на дошці оголошень (арк. справи 41). В обліковій картці платника податку на прибуток 12 липня 2010 року відображено збільшення зобов'язань на 170,00 гривень на підставі податкового повідомлення-рішення № 626/001091540/0 від 23 червня 2010 року.
26 серпня 2010 року на підставі акту перевірки про результати документальної невиїзної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 62 від 26 серпня 2010 року (арк. справи 42), податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення-рішення № 794/001491540/0, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170,00 гривень (арк. справи 41а). Податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу рекомендованим листом із повідомленням, але конверт був повернутий поштовим відділенням із відміткою «за даною адресою підприємство не знаходиться» (зворотній бік арк. справи 43). 31 серпня 2010 року податковим органом складений акт № 37 про розміщення податкового повідомлення - рішення № 794/001491540/0 від 26 серпня 2010 року на дошці оголошень (арк. справи 44). В обліковій картці платника податку на прибуток за 10 вересня 2010 року відображено збільшення зобов'язань на 170,00 гривень на підставі податкового повідомлення-рішення № 794/001491540/0 від 26 серпня 2010 року.
10 грудня 2010 року на підставі акту перевірки про результати документальної невиїзної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 80 від 10 грудня 2010 року (арк. справи 45), податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення-рішення № 1109/002311540/0, яким застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170,00 гривень (арк. справи 44а). Податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу рекомендованим листом із повідомленням, але конверт був повернутий поштовим відділенням із відміткою «за даною адресою підприємство не знаходиться» (зворотній бік арк. справи 46). 23 грудня 2010 року податковим органом складений акт № 54 про розміщення податкового повідомлення - рішення № 1109/002311540/0 від 10 грудня 2010 року на дошці оголошень (арк. справи 47). В обліковій картці платника податку на прибуток за 03 січня 2011 року відображено збільшення зобов'язань на 170,00 гривень на підставі податкового повідомлення-рішення № 1109/002311540/0 від 10 грудня 2010 року.
27 вересня 2011 року на підставі акту перевірки про результати документальної невиїзної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 44 від 27 вересня 2011 року (арк. справи 49), податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення-рішення № 328/000801540/0, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1020,00 гривень (арк. справи 48). Податкове повідомлення-рішення було направлено відповідачу рекомендованим листом із повідомленням, але конверт був повернутий поштовим відділенням із відміткою «за даною адресою підприємство не знаходиться» (арк. справи 50). В обліковій картці платника податку на прибуток за 16 жовтня 2011 року відображено збільшення зобов'язань на 1020 гривень на підставі податкового повідомлення-рішення № 328/000801540/0 від 27 вересня 2011 року.
22 грудня 2011 року на підставі акту перевірки про результати документальної невиїзної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 74 від 22 грудня 2011 року (арк. справи 52), податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення-рішення № 622/001181540/0, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1020,00 гривень (арк. справи 51). Податкове повідомлення-рішення було направлено відповідачу рекомендованим листом із повідомленням, але конверт був повернутий поштовим відділенням із відміткою «за даною адресою підприємство не знаходиться» (зворотній бік арк. справи 53). В обліковій картці платника податку на прибуток за 10 січня 2012 року відображено збільшення зобов'язань на 1020 гривень на підставі податкового повідомлення-рішення № 622/001181540/0 від 22 грудня 2011 року.
Згідно абзацу 3 пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Загальна сума штрафних санкцій, застосованих на підставі зазначених вище податкових повідомлень-рішень складає 3230, 00 гривень. Згідно даних зворотного боку облікової картки платника податку зазначені штрафні санкції на день судового розгляду не сплачені
Згідно підпунктів 129.1.1 та 129.3.1. статі 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Через несвоєчасну сплату податкових зобов'язань в зворотному боці облікової картки відображено нарахування пені, розмір якої станом на 16 травня 2012 року становить 0, 83 гривень.
Таким чином, наявними в матеріалах справи документами підтверджено наявність у відповідача податкового боргу в сумі 3230, 83 гривень, з яких штрафні санкції в сумі 3230,00 грн., пеня - в сумі 0, 83 грн..
Відповідно до пункту 95.2. статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
11 січня 2006 року Слов'янською об'єднаною державною податковою інспекцією сформовано першу податкову вимогу № 1/2/24-013, яка відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення отримана відповідачем 16 січня 2006 року (арк. справи 54).
15 лютого 2006 року Слов'янською об'єднаною державною податковою інспекцією сформовано другу податкову вимогу № 2/58/24-013, яку направлено відповідачу 24 березня 2006 року (арк. справи 55).
Податкову вимогу направлено у березні 2006 року, з цього періоду відповідач постійно мав несплачений податковий борг, у зв'язку із чим податкові вимоги не втратили юридичної сили.
Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно приписів частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
З огляду на зазначене, на підставі положень Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Податкового кодексу України та керуючись ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 112, 136, 158 - 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Комунальник» про стягнення коштів у розмірі 3230, 83 гривень з рахунків у банках, що обслуговують платника податків задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Комунальник» (код 03343090, адреса: 84400, Донецька область, м. Красний Лиман, вул. Свободи, 4/А) кошти у розмірі 3230, 83 гривень (три тисячі двісті тридцять гривень 83 копійки) з рахунків у банках, що обслуговують платника податків.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 21 травня 2012 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Михайлик А.С.