ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
14 травня 2012 року № 2а-5323/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І. при секретарі судового засідання Віруцькій розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України до Приватного акціонерного товариства "Українська екологічна страхова компанія" про стягнення штрафу в сумі 8 500,00грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (далі -Позивач) звернулася до суду з позовом про стягнення з Приватного акціонерного товариства «Українська екологічна страхова компанія»штрафу у розмірі 8 500 грн. за порушення вимог законодавства на ринку фінансових послуг. Разом з тим, позивач просив суд розглянути справу за відсутності його представника.
В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначає, що Відповідачем у встановлений строк не сплачено суму штрафу у за порушення вимог чинного законодавства України у сфері фінансових послуг в сумі 8500,00 грн.
Відповідач -Приватне акціонерне товариство «Українська екологічна страхова компанія»- заперечень по суті позовних вимог суду не надала явку свого уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце судового розгляду справи, про що свідчить повернення поштового відправлення з відміткою "за зазначеною адресою не знаходиться".
Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається що така повістка вручена належним чином.
Частиною четвертою ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик надсилається юридичним особам за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у різі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи, що позивач просив розглядати справу у письмовому провадженні, відповідач належним чином повідомлений про час, дату та місце судового засідання в судове засідання не прибув, а також з огляду на відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд прийшов до висновку про доцільність розгляду справи в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва,
ВСТАНОВИВ:
Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг в Україні проведено позапланову інспекцію ПрАТ «Українська екологічна страхова компанія»за результатами якої складено Акт від 27.01.2012 №21/42/2/1-п «Про ненадання ПрАТ «Українська екологічна страхова компанія»документів, які вимагались для інспекції».
06.02.2012 Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг в Україні прийнято постанову №268/421/12-1-СК про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчиненні на фінансових ринках, відповідно до якої до ПрАТ «Українська екологічна страхова компанія»застосовано штраф у розмірі 8500,00 грн.
Копія вказаної постанови була направлена на адресу відповідача 08.02.2012 та отримана останнім 14.02.2012, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, копія якого долучена до матеріалів справи.
Згідно з п. 1 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2010 року № 157, Держфінпослуг є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.
Згідно частини 1 статті 39 Закону № 2664-ІІІ у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу відповідно до закону.
Статтею 40 Закону № 2664-ІІІ визначено види заходів впливу, що застосовує Уповноважений орган за порушення законодавства, що регулює діяльність з надання фінансових послуг.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 40 Закону № 2664-ІІІ Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг, може застосовувати, зокрема, такий захід впливу, як накладення штрафів в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону.
Порядок застосування Держфінпослуг штрафів за порушення вимог законодавства про фінансові послуги визначено в Положенні про застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України заходів впливу, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 13.11.2003 № 125, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.12.2003 за № 1115/8436 (далі - Положення). Відповідно до Положення факти порушення законодавства про фінансові послуги виявляються посадовими особами Держфінпослуг при здійсненні нагляду за діяльністю установ, що фіксується у відповідних актах про порушення.
Відповідно до ст. 41 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" від 12 липня 2001 року № 2664-ІІІ уповноважений орган застосовує до суб'єктів підприємницької діяльності штрафні санкції за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень Уповноваженого органу про усунення порушень щодо надання фінансових послуг - у розмірі до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але не більше одного відсотка від розміру статутного (пайового) капіталу юридичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності, що вчинила правопорушення.
Рішення Уповноваженого органу про застосування штрафних санкцій може бути оскаржено в суді.
Штрафи, накладені Уповноваженим органом, стягуються у судовому порядку.
Крім того, в силу п. 6.1 Положення рішення про застосування заходів впливу можуть бути оскаржені до Держфінпослуг або до суду.
Суду не надано доказів оскарження відповідачем вказаної постанови в адміністративному або судовому порядку, а також сплати суми штрафу, в добровільному порядку.
Беручи до уваги вищевикладені положення законодавства, враховуючи, що не надано доказів оскарження відповідачем вказаної постанови в адміністративному або судовому порядку, а також сплати суми штрафу, в добровільному порядку, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
Відповідно до положень ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
Керуючись ст. ст. 69 - 71, ст. 94, ст. ст. 158-163, ст. 186, ст. 254, ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Українська екологічна страхова компанія»(03150, м. Київ, вул. Дмитрова, буд. 5, корпус Б, код ЄДРПОУ 30729278) до Державного бюджету України (код бюджетної класифікації за доходами 21081100 та символ звітності банку 100) штраф у сумі 8500,00 (вісім тисяч п'ятсот) грн.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя В.І. Келеберда