Постанова № 24257360, 17.04.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.04.2012
Номер справи
2а-1946/12/2670
Номер документу
24257360
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

17 квітня 2012 року 17:00 № 2а-1946/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Винокурова К.С. при секретарі судового засідання Білецькій О.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

За позовом Київського міського центру зайнятості

до ОСОБА_1

про стягнення заборгованості у розмірі 104,32 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Київський міський центр зайнятості (далі - КМЦЗ, позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1, відповідач) 104,32 грн. суми отриманих коштів допомоги по безробіттю.

Ухвалою суду від 14.02.2012 року відкрито провадження у адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду. Судові засіданні судом неодноразово відкладались у зв'язку із неналежним повідомленням відповідача про час та місце розгляду справи.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 не повернуто суму коштів у розмірі 104,32 грн. за навчання.

Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечень на позовну заяву до суду не надав, хоча про час і місце судового розгляду повідомлявся судом належним чином за адресою зазначеною у позові.

У зв'язку з нез'явленням представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів, відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 зареєструвався в Дарницькому районному центрі зайнятості КМЦЗ, як такий, що шукає роботу, а 20.04.2011 р. звернувся із заявою про надання статусу безробітного у якій зазначалось, що він не є найманим працівником, не укладав договорів цивільно-правового характеру, не отримує пенсій на пільгових умовах і не зареєстрований як фізична особа-підприємець.

Наказом Дарницького районного центру зайнятості № НТ 1100427 від 27.04.2011 р. на підставі ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення»та ст.ст. 22, 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»відповідачеві був наданий статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю.

27.04.2012 р. ОСОБА_1 подав до Дарницького РЦЗ заяву з проханням направити його на навчання до Вищого комерційного училища КНТЕГ на курси за спеціальністю «Бармен»строком на 5 місяців з метою сприяння подальшому працевлаштуванню.

07.10.2011 р. між ОСОБА_1 було укладено договір № 609 про направлення безробітного на професійне навчання (далі - Договір № 609).

10.10.2011 р. гр. ОСОБА_1 було зараховано на навчання до Вищого комерційного училища КНТЕУ до складу навчальної групи КД № 8 за спеціальністю «Бармен»про що свідчить відмітка у корінці направлені № 106804 від 07.10.2011 р.

Відповідно до ч.1 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття»від 02.03.2000 р. № 1533-ІІІ (далі -Закон № 1533-ІІІ) ОСОБА_1 було призначено матеріальну допомогу у період професійного навчання.

Наказом № 17 «В-СНН»від 07.11.2011 р. гр.. ОСОБА_1 було відраховано з числа слухачів групи КД № 8 по перепідготовці барменів, у зв'язку із пропуском занять без поважних причин.

Наказом № НТ 111125 від 25.11.2011 р. відповідачу було скорочено виплату матеріальної допомоги у період професійного навчання на підставі виключення його із навчального закладу у зв'язку з пропусками занять без поважних причин відповідно до п.8 ч.5 ст.31 Закон № 1533-ІІІ.

Наказом № НТ 111208 від 08.12.2011 р. ОСОБА_1 було знято з обліку відповідно до абз.4 підп. 2 п.20 «Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних», громадяни як так, що шукають роботу та безробітні, знімаються з обліку у разі: невідвідуванням безробітним центру зайнятості протягом 30 і більше календарних днів без поважних причин після закінчення встановленого строку відвідування.

Відповідно до абз. 2 ч.3 ст. 36 Закон № 1533-ІІІ у разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.

Відповідно до п.п.3.1.2 Договору № 609 зазначено, що у разі припинення навчання без поважних причин або відмови працювати за професією (спеціальністю), набутої в результаті професійного навчання з громадянина стягується загальна сума витрат на професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги у період професійного навчання, витрат на проїзд до місця навчання і назад (включаючи оплату щоденного проїзду) та витрат на проживання.

Відповідно до Довідки Дарницького районного центру зайнятості № 03-9514 від 09.11.2011 р. вартість навчання ОСОБА_1 складає 104 грн. 32 коп.

Правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю визначаються Законом № 803 «Про зайнятість населення».

Відповідно до пунктів 1 та 3 статті 18 цього Закону для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення. Діяльність державної служби зайнятості фінансується за рахунок коштів державного фонду сприяння зайнятості населення, передбачених на ці цілі.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, відносяться до зайнятого населення, отже на момент реєстрації в Солом'янському РЦЗ ОСОБА_2 відносився до зайнятого населення і не мав права на отримання статусу безробітного, отримання платних соціальних послуг та виплату матеріального забезпечення.

Згідно з ч.ч. 2 і 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі в наслідок умовного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до чинного законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечень та надання соціальних послуг.

Наказом Дарницького районного центру зайнятості від 16.11.2011 р. № 273 було прийняте рішення щодо повернення гр. ОСОБА_1, вартості навчання у сумі 104,32 грн.

21.11.2011 р. гр. ОСОБА_1 направлено повідомлення №21/2487-1 про повернення вартості навчання у сумі 104,32 грн., але кошти не повернені.

Відповідно до ст. ст. 7, 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»допомога по безробіттю здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Станом на час розгляду спору відповідачем не надано доказів сплати заборгованості, доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б, р/р 37179301900001 в ГУ ДКУ м. Києва, МФО 820019, код 03491091) виплаченої допомоги в розмірі 104,32 грн. (сто чотири грн. 32 коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.С. Винокуров

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі -27.04.2012.