Постанова № 24231381, 14.05.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2012
Номер справи
2а/0570/3492/2012
Номер документу
24231381
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 травня 2012 р. Справа № 2а/0570/3492/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Зеленова А.С.

при секретарі Кобець О.А.

представника позивача Шубських О.В.,

прокурора Профатила О.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов прокурора Будьонівського району м. Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Будьонівському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з орендної плати за землю у сумі 11854,92грн.,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, прокурор Будьонівського району м. Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Будьонівському районі м. Донецька, звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків у розмірі стягнення суми коштів у сумі 11854,92грн./а.с.2-3/.

Ухвалою суду від 04 квітня 2012 замінено позивача по справі /а.с.40/.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що станом на 24 січня 2012 року за ОСОБА_2 рахується податковий борг з орендної плати за земельні ділянки у розмірі 11854,92грн.

Заявою від 14.05.2012 уточнив позовні вимоги, просить суд стягнути з ОСОБА_2 суму заборгованості за окремим видом податку - з орендної плати за земельну ділянку у розмірі 11854,92грн. на розрахунковий рахунок №33217815700003, код платежу 1305050, місцевий бюджет, ЄДРПОУ 38034036, одержувач : Банк УДКСУ у Будьонівському та Пролетарському районах м. Донецька , МФО 834016 /а.с.58/.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним в адміністративному позові, просив задовольнити позов.

Прокурор підтримав пред'явлений позов в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Будьонівському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з орендної плати за землю у сумі 11854,92грн.

Відповідач у судове засідання не з'явися, про день, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи суду не надавав.

Відповідно до приписів ч.2 ч.4 ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача на підставі доказів наявних в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, прокурора, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.

Відповідно до ч.2 ст.60 КАС України, прокурор здійснює в суді представництво інтересів держави.

Відповідно до ст.121 Конституції України на органи прокуратури України покладено обов'язок представляти інтереси в суді у випадках, визначених законом.

Згідно зі ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру», підставою представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в України», завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. 16.1.4 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.п. 41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби.

04 травня 2007 року між Виконавчим комітетом Донецької міської ради (Орендодавець) та ОСОБА_2 (Орендарем) укладено нотаріальнор посвідчений договір оренди земельної ділянки (кадастровий номер 1410136200:00:027:0157), площею 0,2009га, для експлуатації існуючої будівлі цеху пилорами по АДРЕСА_1 м. Донецька /а.с.15-17/.

Відповідно до довідки Управління Держкомзему у місті Донецьку Донецької області Головного управління Держкомзему у Донецькій області №05-19-29723 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, кадастровий номер 1410136200:00:027:0157, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 460516грн.87коп./а.с.18/.

Відповідно до абз.3 ст.17 розділу 6 Закону України «Про плату за землю» земельний податок, а також орендна плата за землі державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.

Згідно п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Пунктом 286.5 ст.286 Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 58 Податкового кодексу України 58.1. У разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.

До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій.

Форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення і розрахунку грошового зобов'язання визначається центральним контролюючим органом.

Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

У разі зменшення (збільшення) контролюючим органом суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платнику податків надсилаються (вручаються) окремі податкові повідомлення-рішення.

Контролюючий орган веде реєстр виданих податкових повідомлень-рішень щодо окремих платників податків.

Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

У разі якщо вручити податкове повідомлення-рішення неможливо через помилку, допущену контролюючим органом, податкове повідомлення-рішення вважається таким, що не вручено платнику податків.

У разі коли судом за результатами розгляду кримінальної справи про злочини, предметом якої є податки, збори, винесено обвинувальний вирок, що набрав законної сили, або винесено рішення про закриття кримінальної справи за нереабілітуючими підставами, відповідний контролюючий орган зобов'язаний визначити податкові зобов'язання платника податків за податками та зборами, несплата податкових зобов'язань за якими встановлена рішенням суду, та прийняти податкове повідомлення-рішення про нарахування платнику таких податкових зобов'язань і застосування стосовно нього штрафних (фінансових) санкцій у розмірах, визначених цим Кодексом.

Складання та надсилання платнику податків податкового повідомлення-рішення за податковими зобов'язаннями платника податків за податками та зборами, несплата податкових зобов'язань за якими встановлена рішенням суду, забороняється до набрання законної сили рішенням суду у справі або винесення постанови про закриття такої кримінальної справи за нереабілітуючими підставами.

Абзац другий цього пункту не застосовується, коли податкове повідомлення-рішення надіслане (вручене) до порушення кримінальної справи.

На виконання вищезазначених вимог Державною податковою інспекцією у Будьонівському районі м. Донецька 12 червня 2009 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0004801741/0, яким ОСОБА_2 визначено податкове зобов'язання зі сплати з орендної плати з фізичних осіб у розмірі 7625,87грн. яке було отримано ОСОБА_2 10.07.2009 року разом з податковим розрахунком /а.с.9,10/.

Державною податковою інспекцією у Будьонівському районі м. Донецька 18 травня 2010 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0000611741/0, яким ОСОБА_2 визначено податкове зобов'язання зі сплати з орендної плати з фізичних осіб у розмірі 6907,75грн. яке було отримано ОСОБА_2 07.06.2010 року разом з податковим розрахунком /а.с.11,12/.

Державною податковою інспекцією у Будьонівському районі м. Донецька 23 травня 2011 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0000071741, яким ОСОБА_2 визначено податкове зобов'язання зі сплати з орендної плати з фізичних осіб у розмірі 10488,65грн. яке було отримано ОСОБА_2 30.06.2011 року разом з податковим розрахунком /а.с.13,14/.

Державною податковою інспекцією у Будьонівському районі м. Донецька 10 серпня 2011 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0000871741, яким ОСОБА_2 визначено податкове зобов'язання зі сплати з орендної плати з фізичних осіб у розмірі 3326,86грн. яке було отримано ОСОБА_2 22.08.2011 року разом з податковим розрахунком /а.с.6,7,8/.

В автоматичному режимі нарахована пеня у сумі 45,61грн.

З урахуванням часткової сплати, сума боргу з орендної плати за земельну ділянку становить 11854,92грн./а.с.4,24-25/.

Відповідно до п. 16.1.4 ст.16 Податкового кодексу України обов'язком платника податків є сплата податків та зборів в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.1 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією з функцій державної податкової інспекції є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п. 54.2 ст.54 ПК України грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом IV цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету.

Відповідно до п.14.1.157 ст. Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.

Податковий борг - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Таким чином, у судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи наявність податкового боргу зі сплати орендної плати за землю у розмірі 11854,92грн., який є несплаченим станом на дату розгляду справи, у в'язку з чим позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов прокурора Будьонівського району м. Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Будьонівському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з орендної плати за землю у сумі 11854,92грн. - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 суму заборгованості за окремим видом податку - з орендної плати за земельну ділянку у розмірі 11854,92грн. на розрахунковий рахунок №33217815700003, код платежу 1305050, місцевий бюджет, ЄДРПОУ 38034036, одержувач : Банк УДКСУ у Будьонівському та Пролетарському районах м. Донецька , МФО 834016.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 14 травня 2012 року в присутності представника позивача, прокурора.

Постанова у повному обсязі складена та підписана 21 травня 2012 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Зеленов А. С.