Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"17" травня 2012 р. Справа № 2а-2779/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бадюков Ю.В.,
при секретарі судового засідання - Кікоян Г.О.,.
за участю представника позивача - Гадяцької Т.О.,
прокурора - Тищенко П.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом
Прокурора Московського району міста Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дурга" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
До Харківського окружного адміністративного суду із позовом про стягнення податкового боргу з Товариства з обмеженою відповідальністю "Дурга" (далі по тексту -відповідач, ТОВ "Дурга") звернувся прокурор Московського району міста Харкова (далі по тексту -прокурор) в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби (далі по тексту - позивач, ДПІ у Московському районі), який просить стягнути з ТОВ "Дурга" суму податкового боргу по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за грудень 2011 р. в розмірі 6592, 35 грн.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що відповідач включений до ЄДРПОУ, є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. №2755-VІ та перебуває у позивача на обліку як платник податків.
Згідно з поданою 31.01.2011 р. відповідачем податковою декларацією орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 2491 ТОВ «Дурга»самостійно задекларовано в грудні 2011 р. суму орендної плати у розмірі 6592, 35 грн., яку відповідачем у визначений законом термін не сплачено, а тому сума в розмірі 6592, 35 грн. є узгодженою та набула статусу податкового боргу. Просить її стягнути на користь Державного бюджету.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, вказаних у поданні та просив його задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином (а.с. 25, 28, 37, 46). про причину неявки, всупереч ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав, заяви про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без участі представника відповідача до суду не надходило.
Тому на підставі ч. 4 ст. 128 КАС України, в якій зазначено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача.
Розглянувши надані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 р., № 1789-XII прокурор при виявленні порушень Закону має право звертатись до суду з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб.
Згідно ст. 35 Закону України «Про прокуратуру», ч. 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Відповідач зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Харківської міської ради 10.07.1996 року та включений до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, що підтверджується копією спеціального витягу № 13802436 станом на 17.05.2012 р. є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. №2755-VІ.
Між Харківською міською радою Харківської області та відповідачем було укладено договори оренди землі від 17.04.2006 року (а.с. 7-16) та від 25.06.2004 р. (а.с. 17-22).
Згідно з умовами цих договорів відповідач прийняв у строкове платне користування земельну ділянку, яка знаходиться в м. Харкові по вул. Героїв праці, 35, розміром 0, 0410 га та земельну ділянку, яка знаходиться в м. Харкові по вул. Героїв праці, 35, розміром 0, 0189 га.
31.01.11 р. відповідачем до ДПІ у Московському районі було подано податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 2491 за 2011 рік. Так, за цією податковою декларацією позивач визначив за грудень 2011 р. суму платежу в розмірі 6592, 35 грн.
Згідно облікової картки платника заборгованість відповідача складає 6592, 35 грн. та є несплаченою.
Пунктами 288.1. -288.4. ст. 288 Податкового кодексу України визначено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Пунктом 287.3. ст. 287 Податкового кодексу України визначено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Пунктом 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України передбачено, що коли платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом, то така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Підпунктом 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг -це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 59.1. ст. 59 Податкового кодексу України зазначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4. ст. 59 Податкового кодексу України).
Згідно п.п. 14.1.153. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі, коли у платника податків, якому надіслано податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податків, що виник після надіслання йому податкової вимоги.
Згідно п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Підпунктом 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.4. ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 86 КАС України).
За наведених обставин, суд дійшов висновку, що вимоги стосовно стягнення податкового боргу обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи, не спростовані відповідачем, а відтак підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Московського району міста Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю "Дурга" про стягнення податкового боргу -задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Дурга" (61144, м. Харків, вул. Героїв праці, 33-Д, кв. 42, код ЄДРПОУ 24341390) суму податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за грудень 2011 року в розмірі 6592.35 грн. (шість тисяч п'ятсот дев'яносто дві гривні 35 копійок) на користь Державного бюджету України (р/р 33211812700007, банк - ГУ ДКСУ у Харківській області, МФО 851011, отримувач УДКСУ у Московському районі м. Харкова ГУ ДКСУ у Харківській області, код отримувача 37999607, код платежу 13050200).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Бадюков Ю.В.