ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
15 травня 2012 року № 2а-1618/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Форум -Менеджмент груп»доДержавної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києвапровизнання протиправним та скасування податкового повідомлення -рішення від 19.08.2011р.,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Форум -Менеджмент груп»(далі по тексту - позивач) звернулось з позовом до Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва (далі по тексту - відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення -рішення від 19.08.2011р. №0000512303.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржуване податкове повідомлення -рішення прийнято відповідачем протиправно, а тому підлягає скасуванню.
Відповідач проти заявленого позову заперечив, посилаючись на те, що податкове повідомлення -рішення прийнято правомірно з урахуванням всіх обставин справи.
В судовому засіданні 19.04.2012р. у зв'язку з неявкою представника відповідача, суд перейшов по справі в письмове провадження.
Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у Оболонському районі м. Києва на підставі наказу від 18.07.2011р. №2356 про проведення позапланової виїзної перевірки, проведено позапланову невиїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Форум -Менеджмент груп»за результатами якої 08.08.2011р. складено акт №389/23-3/35847749 про проведення позапланової виїзної перевірки з питань достовірності нарахування та своєчасності сплати сум ПДВ при взаємовідносинах з ТОВ «Авітек груп ЛТД», код за ЄДРПОУ 37046350 за період з 01.01.2011р. по 30.04.2011р. відповідно до акту від 09.06.2011р. №688/23-3/37046350 «Про результати невиїзної документальної перевірки ТОВ «Авітек груп ЛТД», код за ЄДРПОУ 37046350 з питань правомірності нарахування податку на додану вартість»за період з 17.07.2010р. по 30.04.2011р.»(далі по тексту -Акт перевірки).
За результатами проведеної документальної невиїзної перевірки встановлено порушення п.п. 185.1 статті 185, п.п. 198.1, п.п. 198.6 статті 198 Податкового кодексу України, а саме: заниження суми ПДВ, що підлягає нарахуванню до сплати в бюджет на 159 398,97грн., в тому числі за лютий 2011 року в розмірі 159 398,97грн.
На підставі встановленого порушення відповідачем 19.08.2011р. винесено податкове повідомлення -рішення №0000512303 на загальну суму 156 399,97грн., в тому числі основний платіж -159 398,97грн. та штрафні (фінансові) санкції -1грн.
В порядку адміністративного оскарження податкове повідомлення - рішення залишено без змін.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Судом з Акту перевірки вбачається, що відповідачем проведено позапланову невиїзну перевірку ТОВ «Форум -Менеджмент груп»на підставі наказу №2356 від 18.07.2011р. про проведення планової виїзної перевірки.
Відповідно до статті 75 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби.
Порядок проведення документальної позапланової виїзної перевірки регулюється статтею 78 Податкового кодексу України, порядок проведення документальної невиїзної перевірки, передбачений статтею 79 Податкового кодексу України.
Так, відповідно до п.п. 78.1.1 п. 78.1 статті 78 Податкового кодексу України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
Згідно з статтею 79 Податкового кодексу України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.
Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
Присутність платників податків під час проведення документальних невиїзних перевірок не обов'язкова.
Отже, судом встановлено, що ДПІ у Оболонському районі м. Києва неправомірно проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ «Форум -Менеджмент груп».
Щодо висновку податкового органу про заниження позивачем суми ПДВ, що підлягає нарахуванню до сплати в бюджет на суму 159 398,97грн., в тому числі за лютий 2011 року в розмірі 159 398,97грн., суд зазначає наступне.
Між позивачем та ТОВ «Авітек груп ЛТД»укладено договори № 01/02/11-002 від 01 лютого 2011 року, № 01/02/11-003 від 01 лютого 2011 року та № 01/02/11-005 від 01 лютого 2011 року, відповідно до яких ТОВ «Авітек груп ЛТД»(виконавець) зобов'язалося виконати на користь позивача роботи з технічного обслуговування та післягарантійного ремонту кондиціонерів за адресами: м. Київ, провулок Куренівський, 12; м. Київ, вул. Героїв Космосу, 4 та м. Київ, вул. Пимоненко, 13, а Замовник зобов'язувався прийняти та оплатити виконані роботи.
Пунктом 44.1. статті 44 Податкового Кодексу України передбачено, що облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань ведеться на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності тощо.
Згідно з частиною першою статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Відповідно до ст. 1 зазначеного Закону, первинні документи - це документи, які містять відомості про господарську операцію та підтверджують її здійснення.
Надання позивачу послуг за зазначеними договорами підтверджується актами здачі-прийняття робіт (надання послуг) № АГ-0000036 від 28.02.2011року, № АГ-0000037 від 28.02.2011року, № АГ-0000038 від 28.02.2011року, № АГ-0000035 від 28.02.2011року, всього на загальну суму 956 393,83грн., в тому числі ПДВ у розмірі 159 398,97грн.
Згідно з п. 198.6. статті 198 Податкового кодексу України, не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
Відповідно до статті 201 Податкового кодексу України, якою визначено порядок заповнення та видачі податкової накладної та Наказу ДПА України № 969 від 21 грудня 2010 року про затвердження форми Податкової накладної та Порядку її видачі (чинного на момент видачі податкових накладних), ТОВ «Авітек груп ЛТД»надані позивачу податкові накладні № 127 від 28 лютого 2011 року, № 128 від 28 лютого 2011 року, № 129 від 28 лютого 2011 року, № 130 від 28 лютого 2011 року, які наявні в матеріалах справи.
Відповідно до податкового законодавства, підставою для формування податкового кредиту є наявність у платника податку - покупця належно оформленої податкової накладної.
Крім того, як вбачається з Акту перевірки на адресу ДПІ у Оболонському районі м. Києва надійшов акт від 09.06.2011 №688/23-3/37046350 про результати невиїзної документальної перевірки ТОВ "Авітек груп ЛТД", з питань правомірності нарахування податку на додану вартість за період з 17.07.2010р. по 30.04.2011р., складений ДПІ у Печерському районі м. Києва. В акті зазначено що ГВПМ ДПІ у Печерському районі м. Києва встановлено та опитано генерального директора ТОВ "Авітек груп ЛТД" ОСОБА_1, який пояснив, що він не мав відношення до ведення фінансово-господарської діяльності вказаного підприємства. Згідно з базою даних «АІС ОР»Стан ТОВ "Авітек груп ЛТД" - «запит на встановлення місцезнаходження (місця проживання)», загальна чисельність працюючих на підприємстві 1 особа.
Перевіркою ТОВ "Авітек груп ЛТД" встановлено порушення вимог ч.5 ст. 203, ч.1,2 ст. 215, ст. 216 ЦК України та відсутність об'єктів оподаткування при придбанні та продажу товарів (послуг) за період з 17.07.2010 року по 30.04.2011, які підпадають під визначення ст. 3 Закону України Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 року за №168/97-ВР, зі змінами та доповненнями та ст. 185 Податкового Кодексу України
По взаємовідносинам з ТОВ "Авітек груп ЛТД" позивачем сформований податковий кредит на суму 159 398,97грн.
Відповідно до частини першої статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
На вимогу суду відповідачем не надані докази в підтвердження висновків Акту перевірки від 08.08.2011р. №389/23-3/35847749, а саме щодо нікчемності правочинів укладених між позивачем та ТОВ "Авітек груп ЛТД".
Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про безпідставність винесення Державною податковою інспекцією у Оболонському районі м. Києва податкового повідомлення -рішення від 19.08.2011р. №0000512303, а тому позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Форум -Менеджмент груп»підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Форум -Менеджмент груп»задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення -рішення від 19.08.2011р. №0000512303.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Повний текст постанови виготовлений 15.05.2012р.
Суддя В.В. Амельохін