ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 Вн. № 27/98
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
16 травня 2012 року № 2а-5267/12/2670
за позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід Трейд" про стягнення заборгованості у розмірі 89 027,28 грн. Суддя О.В.Головань
Обставини справи:
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м. Києва Державної податкової служби звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід Трейд" (ідентифікаційний код - 33299569) заборгованості у розмірі 89 027,28 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.04.2012 р. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 14.05.2012 р.
Представник відповідача у судове засідання 14.05.2012 р. не з'явився. Поштова кореспонденція, надіслана на адресу згідно з копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, яка міститься в матеріалах справи -02125, м. Київ, вул. Воскресенська, 7, кімната 206 -повернулась на адресу суду з відміткою пошти "за зазначеною адресою не знаходиться".
У судовому засіданні 14.05.2012 р. оголошено ухвалу про перехід до розгляду справи в порядку письмового провадження згідно із ч. 6 ст. 128 КАС України, оскільки в судовому засіданні відсутній представник відповідача, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, судом заслухано пояснення представника позивача; необхідність заслухати пояснення свідка чи експерта відсутня.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід Трейд" (надалі -відповідач) є юридичною особою; зареєстроване Дніпровською районною у м. Києві державною адміністрацією 10.02.2005 р.
Відповідач з 01.03.2005 р. перебуває на обліку як платник податку у Державній податковій інспекції у Дніпровському районі м. Києва (надалі -позивач), про що свідчить копія довідки про взяття на облік платника податків, що міститься в матеріалах справи.
Відповідач має заборгованість на загальну суму 89 027,28 грн.
Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі м. Києва 13.10.2010 р. було проведено перевірку, за результатами якої було складено акт про результати документальної невиїзної перевірки податкової декларації з податку на додану вартість № 7746-15/33299569, яким встановлено, що розмір податку, зазначеного відповідачем у декларації, є меншим, ніж визначено за результатами документальної перевірки, оскільки при заповнені податкової декларації з податку на додану вартість в частині формування податкового кредиту включено податкові накладні, отримані від контрагента, який не зареєстрований платником податку на додану вартість, від 26.02.2010 року, чим було порушено п.п. 7.2.4 п. 7.2. п.п.7.4.5. п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість".
Результати перевірки свідчать про збільшення суми, що за результатами звітних періодів підлягає сплаті до бюджету за січень 2010 року, в результаті чого 20.10.2010 р. позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення № 0028481520/0 на суму 84 000,00 грн. (за основним платежем -56 000,00 грн.; за штрафними (фінансовими) санкціями -28 000,00 грн.).
Позивачем 07.08.2010 р. було проведено перевірку, за результатами якої складено акт № 6846-15/33299569, яким встановлено, що відповідачем порушено термін подання декларації з податку на додану вартість, чим було порушено п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Результати перевірки свідчать про порушення терміну подачі декларації з податку на додану вартість з квітня 2010 р. по липень 2010 р., в результаті чого 13.09.2010 р. позивачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0024631520/0 на суму 680,00 грн. (за штрафними (фінансовими) санкціями).
Позивачем 31.03.2011 р. було складено акт про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 1325-15/33299569, яким встановлено, що відповідав порушив п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України, а саме відповідачем не було подано податкову звітність з податку на додану вартість за січень 2011 року.
18.04.2011р. позивачем на підставі п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України винесено податкове повідомлення-рішення № 0007531520/0, яким донараховано суму штрафних санкцій у розмірі 1 020,00 грн.
18.02.2011р. позивачем було проведено перевірку, за результатами якої складено акт про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 57-15/33299569, яким встановлено, що відповідач порушив п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України, а саме відповідачем не подано податкову звітність з податку на додану вартість за серпень 2010 - грудень 2011 року. 03.03.2011р.
Позивачем на підставі п.п. 17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України винесено податкове повідомлення-рішення № 0001451520/0, яким донараховано суму штрафних санкцій у розмірі 850,00 грн.
Позивачем 07.06.2011р. було складено акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість № 3782-15/33299569, яким встановлено, що відповідач порушив п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України, а саме відповідачем не було подано податкову звітність з податку на додану вартість за березень 2011 року.
29.06.2011 р. позивачем на підставі п. 170.1 ст. 120 Податкового кодексу України винесено податкове повідомлення-рішення № 0021261520, яким донараховано суму штрафних санкцій у розмірі 1 020,00 грн.
Позивачем 17.06.2011 р. було складено акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість № 3973-15/33299569, яким встановлено, що відповідач порушив п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України, а саме відповідачем не було подано податкову звітність з податку на додану вартість за квітень 2011 року.
15.07.2011р. позивачем на підставі п. 120.1 ст.120 Податкового кодексу України винесено податкове повідомлення-рішення № 0024631520, яким донараховано суму штрафних санкцій у розмірі 1 020,00 грн.
11.07.2011р. позивачем складено акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість № 4642-15/33299569, яким встановлено, що відповідач порушив п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України, а саме відповідачем не було подано податкову звітність з податку на додану вартість за травень 2011 року.
10.08.2011р. на підставі п. 120.1 ст.120 Податкового кодексу України позивачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0030461520, яким донараховано суму штрафних санкцій у розмірі 1 020,00 грн.
Відповідач має заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 89 027,28 грн. на підставі податкових повідомлень -рішень: № 0030461520 на суму 1020,00 грн., № 0024631520 на суму 1020,00 грн., № 0021261520 на суму 1020,00 грн., № 0001451520/0 на суму 850,00 грн., № 0007531520/0 на суму 1020,00 грн., № 0024631520/0 на суму 680,00 грн., № 0028481520/0 на суму 84000,00 грн.
Відповідачем було сплачено частину заборгованості - 582,72 грн.
Позивачем на адресу відповідача було надіслано податкову вимогу № 1/3014 від 01.11.2010 р. на суму 97,28 грн. (штрафні (фінансові) санкції).
Вказану позовну вимогу не було отримано відповідачем у зв'язку із незнаходженням відповідача за юридичною адресою.
У зв'язку з несплатою відповідачем суми заборгованості все майно та майнові права відповідача знаходяться у податковій заставі.
Отже, з урахуванням того, що узгоджена сума податкового зобов'язання станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача податкової заборгованості у сумі 89 027,28 грн.
Згідно із п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно п.п. 16.1.1 ст.16 наведеного Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно з п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону "Про систему оподаткування" платник податків зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені терміни.
Згідно із п. 16.1.4 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Згідно із п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно із п. 20.1.18 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника.
Згідно із п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 160-163, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Захід-Схід Трейд" (ідентифікаційний код - 33299569) до державного бюджету (рахунок: УДК у Дніпровському районі м. Києва, ідентифікаційний код 38012871, банк одержувач: ГУ УДКСУ у м. Києві, МФО 820019, р/р 34122999700005) суму податкової заборгованості у розмірі 89 027,28 грн. за рахунок активів боржника.
3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя О.В.Головань
Повний текст постанови
виготовлено і підписано 16.05.2012 р.