Постанова № 24212284, 25.04.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.04.2012
Номер справи
2а-3882/12/2670
Номер документу
24212284
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

25 квітня 2012 року № 2а-3882/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Федорчука А.Б. розглянувши адміністративну справу в письмовому провадженні

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Коньячний дім «Зоряний»

до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і

тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві

про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових

санкцій від 02.08.2011 р. №000520

На підставі ч. 6 ст. 128 КАС України, Суд розглядає справу у письмовому провадженні.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач, в особі Товариства з обмеженою відповідальністю «Коньячний дім «Зоряний», звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві про визнання протиправним та скасувати Рішення № 000520 від 02.08.2011 р. про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 34 407,02 грн. (тридцять чотири тисячі чотириста сім гривень 02 коп.).

В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначає, що відповідачем було безпідставно та необґрунтовано прийнято рішення про накладення на позивача штрафних санкцій на підставі відповідного рішення від 02.08.2011 року № 000520 в частині 34 407,02 грн. без врахування всіх обставин, які мали істотне значення при прийнятті спірного рішення.

Представник відповідача подав письмові заперечення проти позову, у яких зазначив про правомірність рішення відповідача від 02.08.2011 року № 000520 про застосування до позивача фінансових санкцій, оскільки останнім допущено порушення положень чинного законодавства України щодо порядку маркування алкогольних напоїв, а тому просив у задоволенні позову відмовити.

Позивач та Відповідач до суду не з'явилися, хоча були належним чином повідомлені про судовий розгляд справи, відповідно до вимог статей 35, 37 Кодексу адміністративного судочинства України.

У відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Співробітниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві з метою здійснення контролю за дотриманням норм чинного законодавства, на підставі наказу від 09.06.2011 року №341 і направлення на проведення фактичної перевірки від 09.06.2011 року №32-01/, №0439 було 09.06.2011 року проведено фактичну перевірку складу, що розташований за адресою: м. Київ, Сім'ї Сосніних 7А, літ «Б», що належить суб'єкту господарювання ТОВ «Коньячний дім «Зоряний».

Перевірка здійснена в присутності представника суб'єкта господарювання -комірника ОСОБА_3

Перевіркою встановлено, що позивачем зберігалися з метою подальшої реалізації алкогольна продукція у кількості 4 694 пляшки напою плодово-ягідного збродженого: «Врожайна Вишня», дата розливу 17.05.2011р., «Врожайна Слива», дата розливу 13.05.2011р., «Врожайна Горобина», дата розливу 15.04.2011р., «Врожайна Смородина», дата розливу 20.04.2011р., «Врожайна Клюква», дата розливу 16.03.2011р. (0,5 літра, об'ємна частка спирту 14 %), загальною вартістю 34 407,02 грн., які марковані марками акцизного податку нового зразка, на яких сума акцизного податку, сплачена за одиницю маркованої продукції, - 0,210 грн. не відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного податку, - 2,948 грн. з пляшки з врахуванням міцності продукції та місткості тари.

За наслідками перевірки складено Акт про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами від 16.06.2011 року №0397/01/33113595.

На підставі вищезазначеного Акту перевірки, Регіональним управління винесено Рішення про застосування фінансових санкцій від 02.08.2011р. № 000520, відповідно до якого за порушення статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995р. № 481/95 до ТОВ «Коньячний дім «Зоряний» застосована фінансова санкція у вигляді штрафу в розмірі 34 407,02,00 грн. за зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням Позивачем було подано до ДПС України скаргу, проте Рішенням ДПС України від 27.10.2011 р. №4344/6/10-2915 скаргу позивача було залишено без задоволення, а рішення без змін.

Суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з огляду на наступне:

Відповідно до вимог ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

У разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.

При цьому алкогольні напої та тютюнові вироби, вироблені в Україні або імпортовані в Україну до набрання чинності внесеними відповідним законом змінами щодо маркування, знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання. Маркування виноробної продукції, у тому числі сидру і перрі (без додання спирту), яка реалізується в Україні, здійснюється таким чином: на лицьовій стороні етикетки кожної пляшки або самої пляшки (іншого посуду) виноробної продукції, у тому числі сидру і перрі (без додання спирту), яка реалізується через торговельну мережу, в доступній для споживача формі згідно з чинним законодавством про мови вказуються: назва держави; найменування суб'єкта господарювання та його місцезнаходження; знак для товарів і послуг; назва продукції; місткість посуду; вміст спирту (% об.); вміст цукру (крім сухих вин, шампанського, ігристого вина та коньяку) (% мас.); наявність ароматизаторів, барвників (при їх використанні).

Штриховий код повинен бути нанесений на видиму сторону етикетки, або контретикетки, або пляшки (іншого посуду). Дата виготовлення продукції повинна бути зазначена на видимій стороні етикетки, або контретикетки, або корка, або пляшки (іншого посуду). Термін витримки для марочних вин та позначення "Марочне", вік коньячних спиртів для марочних коньяків і коньяків спеціальних назв наводяться на кольєретці.

На шийку пляшки з колекційним вином наклеюється кольєретка із зазначенням року врожаю винограду, з якого виготовлено вино.

На етикетках пляшок з вином контрольованих за походженням назв обов'язковий напис "Вино контрольованих за походженням назв", а на контретикетках - схематичне зображення території району, де виготовлене вино, із позначенням виноградних ділянок.

На пляшки з усіма видами виноробної продукції можуть наклеюватися контретикетки, які містять додаткову інформацію про напої.

Відповідно до вимог п. 20 Положення Про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. № 1251, контроль за наявністю марок на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання та продажу здійснюють органи державної податкової служби, а під час ввезення таких товарів на митну територію України - митні органи. Маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками зазначеної продукції.

Для алкогольних напоїв використовуються марки із зазначенням суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака, яка відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари.

Відповідно до п. 109.1 статті 109 Податкового кодексу України, податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до виконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Судом встановлено, що Продукція була придбана позивачем безпосередньо у виробника - Дочірнього підприємства «Роял Фрут Гарден Іст»Товариства з обмеженою відповідальністю «Роял Фрут Гарден» у відповідності до договору поставки № 16 від 12.11.2009 р.

В матеріалах справи наявні пояснення ДП „Роял Фрут Гарден Іст" ТОВ „Роял Фрут Гарден" від 17.04.2012 р. за №40.

В поясненнях ДП „Роял Фрут Гарден Іст" ТОВ „Роял Фрут Гарден" зазначає: «Підприємство почало виробляти продукцію на основі виноматеріалу, отриманого шляхом зброджування яблучного соку без додавання спирту (напої плодово-ягідні зброджені), відповідно до ТУ У 15.9- 31359861-004:2009, ТІ 0001 1050 -5164 від 08.07.2009 р., та рецептурою на „Напої плодово-ягідні зброджені газовані та негазовані", що були розроблені ДП „Роял Фрут Гарден Іст" ТОВ „Роял Фрут Гарден", і погоджені у встановленому порядку Міністерством охорони здоров'я України, Департаментом харчової промисловості Мінагрополітики України, самим відповідачем та стверджені Заступником Міністра аграрної політики України.

Після того, як Підприємство почало виробляти продукцію, постало питання її маркування марками акцизного збору/податку та визначення їхньої вартості за одиницю продукції у відповідності до чинного на той час Закону України „Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої " від 07.05.1996 р. № 178/96-ВР.

В Україні такий вид продукції виробляється двома методами. Перший метод - шляхом імітування плодово-ягідних соків, чи спиртом, другий метод - шляхом зброджування (без додавання спирту).

Підприємство виробляє продукцію «Другим методом», без додавання спирту, шляхом зброджування яблучного соку без додавання спирту, відповідно до ТУ У 15.9- 31359861-004:2009, ТІ 00011050-5164 від 08.07.2009 р., та рецептури на «Напої плодово-ягідні зброджені газовані та негазовані», якими взагалі не передбачено додавання спирту, тобто процентний склад спирту (14%), зазначений на етикетці одиниці продукції (пляшці), виникає в результаті процесів бродіння.

В матеріалах справи міститься Лист-звернення ДП «Роял Фрут Гарден Іст»ТОВ „Роял Фрут Гарден" від 10.07.2009 р. до Черкаської Торгово-Промислової палати з проханням провести експертизу щодо визначення кодів товарів згідно класифікатору УКТЗЕД на вироблену ДП «Роял Фрут Гарден Іст»ТОВ «Роял Фрут Гарден»алкогольну продукцію згідно ТУ У 15.9- 31359861-004:2009 «напої плодово-ягідні зародженні газовані та негазовані. Технічні умови», а саме: «Врожайна Вишня», «Врожайна Слива», «Врожайна Горобина», «Врожайна Смородина», «Врожайна Клюква»та інші.

У відповідності до абз. 5 п. 1 ст.11 Закону України «Про Торгово-промислові палати України», стосовно прав ТПП зазначено: „проводити на замовлення українських та іноземних підприємців експертизу, контроль якості, кількості, комплектності товарів і визначати їх вартість".

Відповідно п. 2 ст. 11 Закону України «Про Торгово-промислові палати України»зазначено: «Методичні та експертні документи, видані торгово-промисловими палатами в межах їх повноважень, є обов'язковими для їх застосування на всій території України».

З аналізу вищезазначених норм закону та матеріалів справи, суд приходить до висновку, що застосування УКТ ЗЕД, роз'яснення та визначення цих кодів можуть надаватися або митними органами виключно для митних цілей або Торгово-промисловими палатами.

Також в експертному висновку Черкаської ТПП № К-471 від 10.07.2009 р. Зазначено, що продукція виготовлялась Підприємством відповідно до ТУ У 15.9- 31359861-004:2009 на основі виноматеріалу, отриманого шляхом зброджування яблучного соку без додавання спирту. У відповідності з вимогами УКТ ЗЕД продукція класифікується у товарній підкатегорії під кодом 2206 00 51 00 і трактується: Напої інші: зброджені (наприклад, сидр, пері, (грушевий напій)...; інші; неігристі, в посудинах місткістю: 2 л чи менше: сидр і пері.

Згідно з п.п 215.3.1., п.215.3 ст.215 Податкового кодексу в графі „Код товару (продукції) згідно УКТ ЗЕД," для товарної підпозиції 2206 00 зроблено виключення для напоїв товарної підкатегорії 2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 8100, сидр і перрі (без додавання спирту). Також в цій підпозиції (2206 00) в графі „опис товару" прямо вказано "в іншому місці не зазначено (з додаванням спирту)".

Якщо розглядати приписи п.п 215.3.1., п.215.3 ст.215 Податкового кодексу з кодами товарів, і описом товарів згідно УКТ ЗЕД, то дані коди товару і описи товару означають код групи (перші два знаки), товарної позиції (перші чотири знаки), товарної підпозиції (перші шість знаків), товарної категорії (перші вісім знаків), товарної підкатегорії (десять знаків), а не „власну назву" продукції.

Тобто наприклад, якщо товарна позиція (2204) позначає вина, то вони можуть бути винами і напоями виноградними. Або якщо наприклад товарна позиція (2208) позначає спиртові дистиляти, то це може бути горілка, лікери і віскі, коньяк та інші напої.

Отже, сидр і перрі (без додавання спирту), це товарна підкатегорія 2206 00 51 00, напоїв що входить товарну позицію (2206) і не являється власною назвою напою, оскільки назвою може бути і сидр, і пері, і напій плодово-ягідний зброджений, виготовлений шляхом зброджування яблучного соку без додавання спирту.

Крім того, в матеріалах справи наявний лист ДПА в Черкаській області від 11.08.2009 р. №17117/15-411, в якому зазначено, що код товару згідно з УКТ ЗЕД 2206 00 51 00 сидр і перрі (без додавання спирту), обліковується за ставкою 0,34 грн. за 1 л.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначені Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995р. № 481/95-ВР (надалі по тексту Закон України від 19.12.1995р. № 481/95).

Згідно з п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справлянням акцизного збору" від 07.08.2001р. № 940 (надалі по тексту - Постанова від 07.08.2001р. № 940) у складі Державної податкової адміністрації утворено Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів (далі по тексту - Департамент), як самостійний функціональний підрозділ з правами юридичної особи, у складі державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі - регіональні управління Департаменту з правами юридичної особи та їх територіальні підрозділи.

Абзацом 3 пункту 2 Постанови від 07.08.2001р. № 940 передбачено, що Департамент діє на підставі положення, що затверджується Головою Державної податкової адміністрації.

Пункт 2.12 Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10.02.2007р. № 71 (чинний на момент виникнення правовідносин), передбачав застосування у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Згідно до пункту 12 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 р. N 854 (надалі по тексту -Правила) зберігання та реалізація алкогольних напоїв, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством. роздрібна торгівля тютюновими виробами - діяльність з продажу тютюнових виробів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків.

Відповідно до пункту 4 статті 11 Закону України від 19.12.1995р. № 481/95 алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

У відповідності до пункту 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року №1251 «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів»марки для вироблених в Україні алкогольних напоїв і тютюнових виробів відрізняються від марок для ввезених на митну територію України алкогольних напоїв і тютюнових виробів дизайном та кольором. Розмір плати за одну марку акцизного податку для алкогольних напоїв становить 0,103 гривні, для тютюнових виробів - 0,055 гривні. Марки для алкогольних напоїв та тютюнових виробів імпортного виробництва мають фіолетовий колір, вітчизняного - зелений. Наскрізна нумерація на марках складається з двох цифр індексу регіону України за місцезнаходженням виробника продукції (для маркування вітчизняної продукції), серії та окремого для кожної марки номера. Така нумерація наноситься паралельно довшій стороні марки. Крім того, на кожну марку наносяться такі реквізити: для тютюнових виробів - напис, що складається з початкових літер слів "тютюн імпортний" ("тютюн вітчизняний") - "ТІ" ("ТВ"), двозначного та однозначного числа (рік і квартал, у якому вироблено марки), розділених скісними лініями; для алкогольних напоїв - напис, що складається з початкових літер слів "алкоголь імпортний" ("алкоголь вітчизняний") - "АІ" ("АВ"), двох двозначних чисел (місяць і рік, у якому вироблено марки), розділених скісними лініями, та зазначення суми акцизного податку, сплаченої за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака.

Згідно пункту 20 Положення №1251 вважаються такими, що немарковані: алкогольні напої та тютюнові вироби з підробленими марками; алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з порушенням вимог цього Положення, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції; алкогольні напої з марками, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари.

Відповідно до абз. 15 ч. 2 ст. 17 Закону України від 19.12.1995р. № 481/95 передбачено застосування фінансових санкцій до суб'єктів господарювання у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

З аналізу вищезазначених норм закону та матеріалів справи, суд дійшов до висновку про неправомірність прийняття Відповідачем Рішення № 000520 від 02.08.2011 р. про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 34 407,02 грн., а отже позовні вимоги підлягають задоволенню.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Всупереч наведеним вимогам, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів правомірності прийнятих ним спірних рішень з урахуванням всіх встановлених фактичних обставин та вимог законодавства.

Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З урахуванням викладеного, суд приходить висновків про задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати Рішення № 000520 від 02.08.2011 р. про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 34 407,02 грн. (тридцять чотири тисячі чотириста сім гривень 02 коп.).

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Скарга про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, скарга подається до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя А.Б. Федорчук