Постанова № 24209733, 18.05.2012, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.05.2012
Номер справи
1170/2а-211/12
Номер документу
24209733
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 травня 2012 року Справа № 1170/2а-211/12

Кіровоградський окружний адміністративний суд, в складі:

головуючого - судді Хилько Л.І.

при секретарі судового засідання - Бабіч О.В.

за участю:

представника позивача -Мардус Б.С.

представника відповідача -Карпушев Д.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом приватного акціонерного товариства «Науково-виробниче об'єднання «ЕТАЛ»до Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Приватне акціонерне товариство «Науково-виробниче об'єднання «ЕТАЛ»/по тексту -позивач/ звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби /по тексту -відповідач/, в якому просить суд:

- скасувати податкове повідомлення-рішення від 13.01.2012 року №0000222330;

- зобов'язати відповідача визнати право позивача на відшкодування податку на додану вартість відповідно до податкової декларації за серпень 2011 р., та надати у відповідні інстанції всі необхідні документи для відшкодування з Державного бюджету суми ПДВ за серпень 2011 р.;

- зобов'язати відповідача внести зміни в акт від 24.10.2011 р. №533/23-30/05814256, видаливши всі записи про порушення пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України.

Позовні вимоги мотивовані тим, що на підставі акту документальної позапланової виїзної перевірки позивача з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за серпень 2011 р. від 24.10.2011 р. №533/23-30/05814256, відповідачем було винесено податкове повідомлення-рішення від 02.11.2011 р. №0000222330, відповідно до якого було не визнано суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 928 335 грн. та нараховано штрафні /фінансові/ санкції в розмірі 464 167,5 грн.. Під час проведення перевірки всіх операцій, внаслідок яких виникло від'ємне значення ПДВ, яке було заявлено до відшкодування, будь-яке відхилення від діючих норм закону відповідачем встановлено не було. Разом з тим, у висновках акту перевірки відповідач вказує на порушення позивачем вимог п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України. Саме цей висновок став підставою для прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 02.11.2011 р. №0000222330.

Після оскарження податкового повідомлення-рішення від 02.11.2011 р. №0000222330 в ДПА у Кіровоградській області та залишення скарги позивача без задоволення, відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 13.01.2012 р. №0000222330.

Позивач зазначає, що позиція відповідача про порушення вимог п.200.4 ст.200 ПК України є безпідставною і упередженою.

Представник позивача в судовому засіданні 18.05.2012 р. позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд їх задовольнити.

Ухвалою суду від 20.04.2012 р. замінено неналежного відповідача у справі -Олександрійську об'єднану державну податкову інспекцію на її законного правонаступника -Олександрійську об'єднану державну податкову інспекцію Кіровоградської області Державної податкової служби /а.с.101/.

Представник відповідача в судовому засіданні 18.05.2012 р. позовні вимоги не визнав, просив суд в їх задоволенні відмовити. У письмових запереченнях та у судовому засіданні пояснив, що у серпні 2011 р. позивач подав до Олександрійської ОДПІ податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2011 р., задекларувавши в рядку 19 «від'ємне значення ризниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного /податкового/ періоду /рядок 17 -рядок 19 /позитивне значення/»- 971 989,00 грн..

У вересні 2011 р. позивач подав до Олександрійської ОДПІ податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2011 р., задекларувавши в рядку 18 «позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного /податкового/ періоду /рядок 19 -рядок 17 /позитивне значення/»- 42 970,00 грн..

Таким чином, оскільки позивач у серпні 2011 р. мав позитивне значення, то він не має права на бюджетне відшкодування.

Що стосується другої та третьої позовної вимоги позивача, а саме: 1) зобов'язати відповідача визнати право позивача на відшкодування податку на додану вартість відповідно до податкової декларації за серпень 2011 р., та надати у відповідні інстанції всі необхідні документи для відшкодування з Державного бюджету суми ПДВ за серпень 2011 р.; 2) зобов'язати відповідача внести зміни в акт від 24.10.2011 р. №533/23-30/05814256, видаливши всі записи про порушення пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, то в даному випадку, на думку представника відповідача, вказані вимоги не відповідають чинному законодавству /а.с.51-52/.

Згідно частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 18.05.2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 23.05.2012 р., про що повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази, суд вважає позовні вимоги позивача такими, що підлягають частковому задоволенню з огляду на наступні обставини.

Встановлено, що приватне акціонерне товариство «Науково-виробниче об'єднання «ЕТАЛ»/код -05814256/, 01.10.1999 р. зареєстроване Виконавчим комітетом Олександрійської міської ради Кіровоградської області як юридична особа /а.с.5/, з 28.05.2010 р. є платником податку на додану вартість /а.с.6/.

Посадовими особами відповідача проведено документальну позапланову виїзну перевірку АТ «НОВ «ЕТАЛ»/код -05814256/ з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за серпень 2011 р., за результатами якої складено акт від 24.10.2011 р. №533/23-30/05814256 /а.с.11-18/.

Згідно висновків вказаного вище акту перевірки встановлено, що на порушення п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VІ, ПАТ «НВО «ЕТАЛ»безпідставно заявлено суму бюджетного відшкодування ПДВ у декларації за серпень 2011 р. у сумі 928 335,0 грн.. Такого висновку відповідач дійшов тому, що позивач по декларації з ПДВ за серпень 2011 р. має позитивне значення в розмірі 42 970,0 грн.. Таким чином, позивач не має права на бюджетне відшкодування в сумі 928 335,0 грн., так як сума податку, що підлягає сплаті /перерахуванню/ до Державного бюджету України, визначена як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного /податково/ періоду та сумою податкового кредиту звітного /податкового/ періоду є позитивною /а.с.17/.

На підставі акту перевірки №533/23-30/05814256 відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення №0000222330 від 02.11.11 р., яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування /у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів/ з податку на додану вартість у розмірі 928 335,00 грн., та застосовано штрафні /фінансові/ санкції в розмірі -464 167,50 грн. /а.с.9/.

В результаті адміністративного оскарження винесеного відповідачем податкового повідомлення-рішення №0000222330 від 02.11.11 р., останнє ДПА у Кіровоградській області залишено без зміни, а скарга позивача без задоволення /а.с.21-23/.

З огляду на вказане, 13.01.2012 року відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення №0000222330 про зменшення позивачу суми бюджетного відшкодування /у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів/ з податку на додану вартість у розмірі 928 335,00 грн., та застосування штрафних /фінансових/ санкцій в розмірі -464 167,50 грн. /а.с.10/.

Перевіряючи правомірність вказаного рішення №0000222330, суд дійшов до таких висновків.

Згідно з вимогами ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідний обов'язок закріплює і ч.1 ст.13 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», згідно з якою посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримувати Конституції і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.

Відповідно до п.200.1 ст.200 ПК України, сума податку, що підлягає сплаті /перерахуванню/ до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного /податкового/ періоду та сумою податкового кредиту такого звітного /податкового/ періоду.

Згідно п.200.2, п.200.3 ст.200 ПК України, при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті /перерахуванню/ до бюджету у строки, встановлені цим розділом. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні /податкові/ періоди /у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу/, а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного /податкового/ періоду.

П.200.4 ст.200 ПК України зазначає, що якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;

б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Згідно п.200.6 ст.200 ПК України, платник податку може прийняти самостійно рішення про зарахування в повному обсязі належної йому суми бюджетного відшкодування або її частини у зменшення податкових зобов'язань з цього податку, що виникли протягом наступних звітних /податкових/ періодів, за наявності умов, передбачених пунктом 200.4 цієї статті. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за результатами звітного /податкового/ періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. У разі прийняття такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних звітних /податкових/ періодів.

Відповідно до п.п.4.6.2 п.4.6 Розділ III "Розрахунки з бюджетом за звітний період" Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України від 25.01.2011 р. №41 /чинного до 10.01.2012 р./, якщо в результаті розрахунку значення різниці між сумою податкових зобов'язань і податкового кредиту отримано від'ємне значення, то заповнюється рядок 19 декларації.

Згідно декларації з ПДВ за липень 2011 р., від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та податкового кредиту поточного звітного /податкового/ періоду /рядок 17 -рядок 19/ склало -971 989,0 грн. /а.с.28/.

П.п.4.6.3 п.4.6 Порядку, якщо за результатами поточного звітного /податкового/ періоду платником податку визначено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту /заповнено рядок 19 декларації/, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу за попередні звітні /податкові/ періоди з податку на додану вартість, у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до Кодексу /що значиться на особовому рахунку платника на перше число звітного /податкового/ періоду /відображається у рядку 20.1 декларації//, а решта зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду /відображається у рядку 20.2 декларації поточного звітного /податкового/ періоду та переноситься до рядка 21.1 декларації наступного звітного /податкового/ періоду/.

В даному випадку, позивачем в декларації за липень 2011 р. суму від'ємного значення 971 989,0 грн. повністю зараховано до складу податкового кредиту наступного звітного /податкового/ періоду /рядок 19 -рядок 20.1/ та вказано в рядку 21.1 декларації наступного звітного /податкового/ періоду, а саме за серпень 2011 р. /а.с.25/.

Згідно п.п.4.6.4 п.4.6 Порядку, якщо в наступному звітному податковому періоді різниця між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту з урахуванням залишку такого від'ємного значення минулого звітного /податкового/ періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного /податкового/ періоду, має від'ємне значення /рядок 22 декларації/, подається /Д2/ /додаток 2/.

Рядок 22 декларації за серпень 2011 р. -929 019 грн. /а.с.25/. Також позивачем подано довідку відповідно до додатку 2 /а.с.30/.

Відповідно до п.п.4.6.5 п.4.6 Порядку, платники, які відповідно до статті 200 розділу V Кодексу мають право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість та заповнили рядок 22 декларації, здійснюють розрахунок бюджетного відшкодування та подають /Д3/ /додаток 3/.

Значення рядка 3 /Д3/ /додаток 3/ переноситься до рядка 23 декларації за поточний звітний /податковий/ період /декларація за серпень 2011 р. -а.с.25/. Залежно від обраного платником напряму повернення суми бюджетного відшкодування /на рахунок цього платника у банку або у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних податкових періодів/ така сума вказується або в рядку 23.1, або у рядку 23.2, або частково розподіляється у рядках 23.1 та 23.2 декларації /позивачем обрано рядок 23.1 -на рахунок платника у банку/.

При цьому платники податку, які мають право на отримання бюджетного відшкодування та прийняли рішення про повернення суми бюджетного відшкодування на рахунок у банку /заповнено рядок 23.1 декларації/, подають /Д4/ /додаток 4/.

Позивачем подано розрахунок суми бюджетного відшкодування /додаток 3/, вказавши суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню -929 019 грн., відповідно до рядка 22 податкової декларації за серпень 2011 р. /а.с.25, 31/.

Крім того, позивачем подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування /Д4/ /додаток 4/, про повернення суми бюджетного відшкодування на рахунок у банку /а.с.32/.

Згідно п.п.4.6.6 п.4.6 Порядку, залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду /відображається у рядку 24 декларації поточного звітного /податкового/ періоду та переноситься до рядка 21.2 декларації наступного звітного /податкового/ періоду/.

Залишок від'ємного значення у серпні 2011 р. склав -0 грн., позитивне значення -42 970,0 грн. /а.с.25/.

Крім того, відповідно до листа від 12.01.2012 р. №808/7/15-3417-16, ДПС України повідомила наступне.

Відповідно до пункту 200.5 статті 200 ПК України, не мають права на отримання бюджетного відшкодування, зокрема, особи, які мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування /крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження /будівництва/ основних фондів/. Згідно із підпунктом 4.6.6 пункту 4.6 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 25.01.2011 р. №41, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.02.2011 р. за №197/18935, залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду /відображається у рядку 24 декларації поточного звітного /податкового/ періоду та переноситься до рядка 21.2 декларації наступного звітного /податкового/ періоду/.

Таким чином, платник податку, який не мав права на бюджетне відшкодування через відсутність оподатковуваних поставок, має право в рядку 24 податкової декларації з ПДВ відображати залишок від'ємного значення податку, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду та з дати виникнення якого минуло 1095 днів, до повного його погашення.

Згідно акту перевірки, відповідачем не зазначено жодного порушення з боку позивача, наявність яких позбавило права останнього на бюджетне відшкодування суми податку на додану вартість.

З огляду на вищевказане, суд вважає, що винесене відповідачем податкове повідомлення-рішення від 13.01.2012 року №0000222330 є необґрунтованим, а тому є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Що стосується другої та третьої позовної вимоги позивача, а саме: 1) зобов'язання відповідача визнати право позивача на відшкодування податку на додану вартість відповідно до податкової декларації за серпень 2011 р., надання у відповідні інстанції всі необхідні документи для відшкодування з Державного бюджету суми ПДВ за серпень 2011 р.; 2) зобов'язання відповідача внести зміни в акт від 24.10.2011 р. №533/23-30/05814256, видаливши всі записи про порушення пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, то в даному випадку суд вважає, що вказані вимог не відповідають способу захисту порушеного права.

Так, відповідно до п.200.11 ст.200 ПК України, за наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.

Перелік достатніх підстав, які надають право податковим органам на позапланову виїзну документальну перевірку платника податку на додану вартість для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно п.200.12, 200.13 ст.200 ПК України, орган державної податкової служби зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

На підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган Державного казначейства України видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.

Відповідно до п.200.14, 200.15 ст.200 ПК України, якщо за результатами камеральної або документальної позапланової виїзної перевірки орган державної податкової служби виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган: а) у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної органом державної податкової служби за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з пунктом 200.6 цієї статті у зменшення податкових зобов'язань з цього податку в наступних податкових періодах; б) у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною органом державної податкової служби за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування; в) у разі з'ясування за результатами проведення перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови в наданні бюджетного відшкодування.

У разі якщо за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або орган державної податкової служби розпочинає процедуру адміністративного або судового оскарження, орган державної податкової служби не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення провадження у справі зобов'язаний повідомити про це орган Державного казначейства України. Орган Державного казначейства України тимчасово припиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до набрання законної сили судовим рішенням.

Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження орган державної податкової служби протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Відповідно до п.1 Порядку взаємодії між органами державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України в процесі відшкодування податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби України та погашення простроченої бюджетної заборгованості з податку на додану вартість шляхом видачі облігацій внутрішньої державної позики, затвердженого спільним Наказом Державної податкової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України від 03.08.04 р. №451/501/132, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.08.04 р. за №971/9570 /по тексту -Порядок №451/501/132/, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях та містах Києві та Севастополі протягом місяця, але не пізніше десяти днів до початку кожного місяця, виходячи з результатів завершених документальних перевірок, включаючи виконання вимог Державної податкової адміністрації України щодо проведення зустрічних перевірок, забезпечують подання до Департаменту оподаткування юридичних осіб зведеної інформації про можливі загальні обсяги відшкодування грошовими коштами в кожному регіоні та інформацію за суб'єктами підприємницької діяльності, за якими прийнято обґрунтоване рішення щодо законності відшкодування податку на додану вартість у сумі 100 тис. грн. і більше, а також уточнених реєстрів інвентаризації платників податків на оформлення облігацій внутрішньої державної позики у відповідності до пункту 12 цього Порядку.

Згідно п.2 Порядку №451/501/132, департамент оподаткування юридичних осіб Державної податкової адміністрації України: на основі отриманих матеріалів проводить аналіз наявної інформації та використовує дані для оцінки очікуваного виконання доведених показників у розрізі регіонів; проводить ретельний аналіз інформації про підготовлені органами державної податкової служби висновки щодо відшкодування податку на додану вартість на поточні рахунки суб'єктів підприємницької діяльності /у тому числі в рахунок інших платежів та з використанням механізму, який визначений постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.01 р. № 1270 "Про впорядкування відшкодування податку на додану вартість та розрахунків з бюджетом"/, за якими прийнято обґрунтоване рішення щодо законності відшкодування податку на додану вартість; протягом двох днів з моменту надходження інформації подає до Департаменту контрольно-перевірочної роботи та Головного управління податкової міліції Державної податкової адміністрації України інформацію щодо суб'єктів підприємницької діяльності, якими заявлені до відшкодування суми податку на додану вартість за операціями на внутрішньому ринку або за сумнівними експортними операціями за розробленою формою.

Згідно пунктів 5-7 Порядку №451/501/132, державна податкова адміністрація України надає Державному казначейству України реєстр суб'єктів підприємницької діяльності з визначенням розміру відшкодування податку на додану вартість з бюджету.

Одночасно з повідомленням Державного казначейства України Державна податкова адміністрація України повідомляє державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях та містах Києві та Севастополі про обсяги можливих сум відшкодувань та про перелік суб'єктів підприємницької діяльності з визначенням розміру відшкодувань податку на додану вартість, за якими регіональні податкові органи протягом дня подають до регіональних органів державного казначейства висновки на проведення відшкодування податку на додану вартість.

Державне казначейство України у відповідності до чинного законодавства здійснює відшкодування податку на додану вартість підприємствам згідно з отриманими реєстром та висновками, про що протягом двох днів з моменту отримання реєстру інформує Державну податкову адміністрацію України про здійснені відшкодування податку.

Таким чином, з огляду на вищевказане суд зазначає, що чинним законодавством передбачено виключний порядок відшкодування платникам податків сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, які відповідного до податкового законодавства мають право на таке відшкодування. Тобто, суд не може перебирати на себе повноваження органів державної влади, в даному випадку органів державної податкової служби, державного казначейства, повноваження яких чітко визначені чинним законодавством.

Щодо внесення змін в акт від 24.10.2011 р. №533/23-30/05814256, видаливши всі записи про порушення пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України, то в даному випадку акт, як службовий документ, який стверджує факт проведення перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання є тільки носієм доказової інформації про відсутність з боку платника податків порушень або наявність таких порушень податкового законодавства. Тобто, вказаний акт не порушує права, свободи та інтереси платника податків, а містить в собі тільки відомості, що склались в певний період господарської діяльності такого платника податків, відомості про законність чи незаконність вказаної діяльності.

Тим більше, що визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 13.01.2012 року №0000222330, прийнятого на підставі акту перевірки, повністю захищає /відновлює/ права та інтереси позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Згідно з ч.3 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Керуючись ст.ст.11, 71, 86, 94, 158-163, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби від 13.01.2012 року №0000222330.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Присудити позивачеві з Державного бюджету України судові витрати у розмірі 16,09 грн..

Постанова суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі у 10-денний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 23 травня 2012 року.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Л.І. Хилько