Постанова № 24209594, 02.12.2011, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2011
Номер справи
1170/2а-4608/11
Номер документу
24209594
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

02 грудня 2011 року Справа № 1170/2а-4608/11

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Могилан С.В., розглянувши о 14-50 год. адміністративну справу

за позовом: Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції,

до відповідача: Петрівського комбінату комунальних підприємств,

про стягнення податкового боргу,

Олександрійська об'єднана державна податкова інспекція звернулася з позовом до Петрівського комбінату комунальних підприємств про стягнення податкового боргу із земельного податку в сумі 3 259,50 грн.

В судове засідання представник позивача не з'явився, до суду надійшла заява про розгляд справи без його участі (а.с.31).

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.37).

Дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

Петрівський комбінат комунальних підприємств зареєстрований Петрівською районною державною адміністрацією як юридична особа та взятий на облік як платник податків (а.с.5,6).

У відповідності до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно із п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

У відповідності до змісту ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

Згідно п. 286.2 ст. 287 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Відповідно до п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо:

- платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію;

- дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках;

- згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган;

- рішенням суду, що набрало законної сили, особу визнано винною в ухиленні від сплати податків;

- дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом;

- результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов'язань, визначених платником податків у митних деклараціях.

Відповідно до податкового розрахунку земельного податку за 2011 рік Петрівським комбінатом комунальних підприємств самостійно визначено земельний податок, а саме за травень-серпень 2011 року по 646,96 грн. щомісячно (а.с.12). Вказаний земельний податок в сумі 2 587,84 грн. відповідачем не сплачений (а.с.19-22).

06.07.2011 р. Олександрійською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №0000961500, яким Петрівському комбінату комунальних підприємств визначено штраф у сумі 256,32 грн. (а.с.13).

08.09.2011 р. Олександрійською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №0001931500, яким Петрівському комбінату комунальних підприємств визначено штраф у сумі 125,14 грн. (а.с.14).

20.09.2011 р. Олександрійською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №0002131500 яким Петрівському комбінату комунальних підприємств визначено штраф у сумі 129,92 грн. (а.с.15).

Зі змісту облікової картки платника земельного податку вбачається, відповідачу нараховано пеню в розмірі 160,28 грн., а тому заборгованість Петрівського комбінату комунальних підприємств із земельного податку складає 3 259,50 грн. (2 587,85 грн. + 256,32 грн. + 125,14 грн. + 129,92 грн. + 160,28 грн.) (а.с.19-22).

Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг -сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

У відповідності до п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності -шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

У відповідності до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

13.11.2006 р. податковим органом виставлена податкова вимога №1/100, яка 13.11.2006 р. одержана відповідачем, що підтверджується підписом на корінці вимоги (а.с.17).

13.12.2006 р. податковим органом виставлена податкова вимога №2/124 на суму 10 258,25 грн., яка 13.12.2006 р. одержана відповідачем, що підтверджується підписом на корінці вимоги (а.с.18).

Зазначені податкові вимоги не були відкликані позивачем.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що факт заборгованості із земельного податку Петрівського комбінату комунальних підприємств в сумі 3 259,50 грн. знайшов підтвердження в ході судового розгляду, а позивач має всі підстави передбачені законом, для звернення до суду з адміністративним про стягнення такої заборгованості.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 -163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Петрівського комбінату комунальних підприємств, код ЄДРПОУ 03347046 (28300, смт. Петрове Кіровоградської області, вул. Дружби, 68 на користь держави в особі Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції податковий борг із земельного податку за період з травня по серпень 2011 року в розмірі 3 259,50 грн. (три тисячі двісті п'ятдесят дев'ять грн. 50 коп.), в тому числі 2 587,84 грн. (дві тисячі п'ятсот вісімдесят сім грн. 84 коп.) за основним платежем із земельного податку, 511,38 грн. (п'ятсот одинадцять грн. 38 коп.) за штрафними санкціями та 160,28 грн. (сто шістдесят грн. 28 коп.) пені.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її проголошення.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду С.В. Могилан