ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" квітня 2012 р. Справа № 2a-1017/12/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Матуляка Я.П.
при секретарі Андрейчук Л.М.
за участю:
прокурора -Гоголя В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Прокурора Коломийського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Коломиї та Коломийському районі
до відповідача: Відкритого акціонерного товариства «Отинійська пересувна механізована колона № 150»
про стягнення заборгованості в сумі 66952,01 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
10.04.2012 року прокурор Коломийського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Коломиї та Коломийському районі (далі - позивач) звернувся в суд із адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Отинійська пересувна механізована колона № 150» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості в розмірі 66952,01 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач в порушення статтей 9, 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" не сплатив єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який підлягає сплаті за квітень - грудень 2011 року, штрафні санкції та пеню на загальну суму 66952,01 гривень.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з підстав викладених у позовній заяві. Просив позов задовольнити.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, на адресу суду направив клопотання про розгляд справи без участі представника управління. Позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, хоча про час, дату та місце судового розгляду повідомлявся належним чином про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення. Про причини неявки суд не повідомив, заяви чи клопотання відповідача про розгляд справи без участі представника чи про відкладення розгляду справи до суду не надходили.
Відповідно до частини 4 статті 128 КАС України (в редакції Закону України № 4054-VI від 17.11.2011 року) у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Правом подання письмового заперечення проти заявленого позову відповідач не скористався.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що даний адміністративний позов підлягає задоволенню виходячи з наступних мотивів
Судом встановлено, що 13.06.2005 року відповідач зареєстрований Коломийською районною державною адміністрацією, як юридична особа та зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в м. Коломиї та Коломийському районі як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"(далі по тексту Закон).
Стаття 4 Закону визначає платників єдиного внеску, пунктом 1 частини 1 якої такими платниками визначені роботодавці, а саме підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Таким чином відповідач, у відповідності до статті 4 Закону є платником єдиного внеску.
Частина друга статті 6 визначає обов'язки платників єдиного внеску, у відповідності до пунктів 1, 4 якої платники, визначені пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Згідно поданих розрахунків сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підлягають сплаті з квітня по грудень 2011 року, відповідачем задекларовано до сплати 77052,53 гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, з яких сплачено 22212,28 гривень, несплаченими за даний період залишаються 54840,25 гривень з яких: 46698,70 гривень - нарахування єдиного внеску по класу ризику «52» за ставками 36,76 - 49,7%; 36,3%; 5,3% як юридичної особи, яка має найманих працівників, 5585,04 гривень за ставкою 3,6% - утримання із заробітної плати найманих працівників, 1041,00 гривень за ставкою 34,7% - нарахування сум по договорах цивільно-правового характеру, 78,00 гривень за ставкою 2,6% - утримання із суми по договорах цивільно-правового характеру, 1412,60 гривень за ставкою 8,41% - нарахування єдиного внеску за працюючих інвалідів та 24,91 гривень за ставкою 2% - утримання із суми лікарняних.
Частиною 8 статті 9 Закону встановлено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Пунктом 6 частини 1 статті 1 Закону недоїмка визначена як сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом.
Статтею 25 Закону встановлені заходи впливу та стягнення єдиного внеску.
Частиною четвертою статті 25 Закону визначено, що територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату (абзац 1).
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею (абзац 3).
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики (абзац 4).
У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку (абзац5).
Абзац 6 частини четвертої статті 25 Закону передбачає, що у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Абзацом 5 частини 4 цієї ж статті Закону встановлено, що у випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Таким чином, відповідачем не виконано обов'язку сплати єдиного внеску з квітня по грудень 2011 року та допущено недоїмку з його сплати в розмірі 54840,25 гривень.
Крім цього, відповідно до пункту 2 частини 11 статті 25 Закону за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 10% своєчасно несплачених сум на суму 4899,36 гривень.
Відповідно до частини 10 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Судом встановлено, що за несплату вищевказаної недоїмки відповідачем нараховано пеню в розмірі 7568,73 гривень.
Відповідачем частково погашено застосовані фінансові санкції та пеню, однак станом на 20.03.2012 року залишок непогашеної заборгованості становить 12111,76 гривень.
Таким чином станом на 20.03.2012 року заборгованість відповідача з слати єдиного внеску, застосованих штрафних санкцій та нарахованої пені становить 66952,01 гривень.
За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідач зобов'язаний погасити недоїмку по сплаті єдиного внеску застосованих штрафних санкцій та пені. Наявність такого обов'язку у відповідача є визначальною для вирішення вказаного спору, крім того, даний обов'язок забезпечується Конституцією України, стаття 67 якої передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Отинійська пересувна механізована колона № 150" (код ЄДРПОУ 01037560) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Коломиї та Коломийському районі, заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування, штрафних санкцій та пені в розмірі 66952 (шістдесят шість тисяч дев"ятсот п"ятдесят дві) грн. 01 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: (підпис) Матуляк Я.П.
Постанова складена в повному обсязі 25.04.2012 року.