Постанова № 24208360, 13.04.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
13.04.2012
Номер справи
2а-3245/12/2670
Номер документу
24208360
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

13 квітня 2012 року 11:09 № 2а-3245/12/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шарпакова В.В., при секретарі судового засідання Висоцькій Ю.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної фінансової інспекції України в м.Києві до Комунального підприємства "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" про стягнення коштів в сумі 70 272,04грн.

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 13 квітня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна фінансова інспекція України в місті Києві (далі по тексту - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» (далі по тексту - відповідач) про стягнення коштів в сумі 70 272, 04 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 березня 2012 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-3245/12/2670 та призначено до розгляду у попередньому судовому засіданні на 03 квітня 2012 року.

У попередньому судовому засіданні 03 квітня 2012 року представником позивача підтримано позовні вимоги, надано на виконання вимог ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва про відкриття провадження необхідні документи.

Представник відповідача адміністративний позов не визнав, заперечив проти задоволення позовних вимог з посиланням на їх безпідставність.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 квітня 2012 року закінчено підготовче провадження та призначено справу № 2а-3245/12/2670 до розгляду у судовому засіданні на 12 квітня 2012 року, яке відкладалось на 13 квітня 2012 року.

У судовому засіданні 13 квітня 2012 року представники позивача підтримали позовні вимоги та просили суд задовольнити адміністративний позов в повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог зазначено, що за результатами ревізії Державною фінансовою інспекцією України в м. Києві відповідачу направлено лист-вимогу від 25 листопада 2011 року № 26-10-14-14/13013 «Про усунення порушень» згідно якої відповідача зобов'язано: відобразити в обліку заборгованість перед бюджетом та перерахувати кошти в сумі 51172,04 грн., недоотримані від орендної плати за період з 13 серпня 2009 року по 30 вересня 2011 року до бюджету м. Києва; відобразити в обліку заборгованість перед бюджетом в сумі 19 100,00 грн. та перерахувати відповідну суму частини прибутку (доходу) за період з 01 липня 2009 року по 01 жовтня 2011 року до бюджету м. Києва. На думку позивача, вимога від 25 листопада 2011 року № 26-10-14-14/13013 «Про усунення порушень» є правомірною, а тому підлягає виконанню відповідачем. Доводи позивача, викладені у письмових поясненнях співпадають із висновками акту Контрольно - ревізійного управління в місті Києві від 14 листопада 2011 року № 10-30/1773 ревізії фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» за період з 01 липня 2009 року по 01 жовтня 2011 року.

Представник відповідача у судовому засіданні 13 квітня 2012 року адміністративний позов не визнав, з посиланням на безпідставність позовних вимог просив суд відмовити у їх задоволенні в повному обсязі. Мотивуючи заперечення зазначив, що у період з 13 серпня 2009 року по 04 лютого 2011 року у Комунальному підприємстві «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» не виникало зобов'язань із перерахування 50 відсотків суми надходжень від оренди нерухомого майна комунальної власності територіальної громадян міста Києва до зального фонду міського бюджету міста Києва, тому, на думку відповідача, враховуючи той факт, що у попередні періоди (з жовтня 2009 року по листопада 2010 року) Комунальне підприємство «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» здійснило авансові платежі до загального фонду міського бюджету м. Києва у сумі 63179,97 грн., то станом на 27 березня 2012 року, відповідач має дебетове сальдо по розрахункам з бюджетом міста Києва у сумі 30063, 47 грн.

Розглянувши адміністративний позов та додані до нього матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» (код ЄДРПОУ 32828319) є юридичною особою (форма власності - комунальна; організаційно-правова форма господарювання - комунальне підприємство), знаходиться за адресою: 02660, місто Київ, вул. Електротехнічна, 5-А.

Комунальне підприємство «Київська міська лікарня ветеринарної медицини»за видами діяльності за КВЕД здійснює наступну діяльність: 85.20.0 - ветеринарна діяльність; 15.72.0 - виробництво готових кормів для домашніх тварин; 24.42.0 - виробництво фармацевтичних препаратів і матеріалів; 51.46.0 - оптова торгівля фармацевтичними 52.31-0 - роздрібна торгівля фармацевтичними товарами.

Комунальне підприємство «Київська міська лікарня ветеринарної медицини»створено рішенням Київської міської ради від 29 травня 2003 року № 453/613 «Про створення комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» та відповідно до змін Статуту від 12 квітня 2007 № 431, підпорядкованого управлінню ветеринарного забезпечення виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

Відповідно до пункту 1.2.5.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Контрольно-ревізійного управління в м. Києві на IV квартал 2011 року та на підставі направлення а щодо проведення ревізії, виданого начальником Контрольно-ревізійного управління в м. Києві, ревізійною групою з 17 жовтня 2011 року по 11 листопада 2011 року, проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини»за період з 01 липня 2009 року по завершений звітний період 2011 року, за результатами якої складено акт ревізії від 14 листопада 2011 року № 10-30/1773, копія якого міститься в матеріалах справи.

Ревізією наявності документів про реєстрацію в органах державної влади встановлено, що Лікарня керується Статутом, затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 10 листопада 2003 року № 2087, зі змінами, внесеними розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (КМДА).

Головною метою діяльності Комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» є досягнення найкращих результатів у наданні ветеринарних послуг власникам тварин. Головним завданням є забезпечення населення ветеринарними послугами, кваліфікованою та спеціалізованою ветеринарною допомогою.

Майно Комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» належить до комунальної власності територіальної громади м. Києва і закріплено за нею на праві повного господарського відання.

Майно Комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» належить до комунальної власності територіальної громади м. Києва і закріплено за нею на праві повного господарського відання.

При здійсненні нарахування та сплати відрахувань частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до бюджету м. Києва, Комунальне підприємство «Київська міська лікарня ветеринарної медицини»керується рішенням Київської міської ради від 19 липня 2005 року № 821/3396 «Про затвердження диференційованих нормативів порядку нарахування та сплати відрахувань частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до бюджету міста Києва підприємствами, організаціями та установами, що належать до комунальної власності міста Києва»(далі - Порядок № 821/3396).

Ревізією своєчасності та повноти сплати відрахувань частки прибутку до бюджету м. Києва встановлено, що в порушення частини 1 статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», пунктів 2, 3 Порядку № 821/3396, нарахування та перерахування до бюджету частки прибутку здійснювалось Комунальним підприємством «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» з порушенням термінів сплати та не в повному обсязі (за обліком не обліковується сума нарахувань в розмірі 25631,00 гривень).

На думку позивача, та як зазначено в акті ревізії від 14 листопада 2011 року № 10-30/1773 вищезазначене призвело до недоотримання бюджетом м. Києва частини прибутку (доходу) внаслідок ненарахування і неперерахування частини прибутку (доходу) в загальній сумі 19 100,00 грн., чим нанесено матеріальної шкоди (збитків) бюджету на вищезазначену суму.

Крім цього, ревізією повноти нарахування та перерахування необхідної частки отриманих відповідачем надходжень до бюджету, проведеною методом порівняння рахунків - фактур, банківських документів, даних бухгалтерського обліку та записів Головної книги по субрахунках № 377 - Розрахунки з іншими дебіторами» та № 642 «Розрахунки за обов'язковими платежами» встановлено, що в порушення вимог пункту 38 рішення сесії Київської міської ради від 06 березня 2009 року № 124/1179 «Про бюджет міста Києва на 2009 рік», пункту 33.1 рішення сесії Київської міської ради від 14 травня 2010 року № 793/4231 «Про бюджет міста Києва на 2010 рік», пункту 22.1 рішення сесії Київської міської ради від 30 грудня 2010 року № 573/5385 «Про бюджет міста Києва на 2011 рік», Комунальним підприємством «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» нараховано та перераховано до бюджету м. Києва кошти за період з 01 липня 2009 року по 01 жовтня 2011 року на загальну суму 63179,97 грн, при необхідному - 114352,01 грн., внаслідок чого бюджетом м. Києва недоотримано коштів у сумі 51172,04 грн., що призвело до матеріальної шкоди (збитків) бюджету м. Києва на відповідну суму.

Представники позивача неодноразово наголошували, а представник відповідаач не спростував, що на запрошення Контрольно-ревізійного управління в м. Києві від 01 листопада 2011 року № 26-10-16-16/2061, № 26-10-16-16/12062 та № 26-10-16-16/12060 для надання пояснень, уповноважені представника відповідача не з'явились.

За результатами проведеної планової ревізії фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини»за період з 01 липня 2009 року по завершений звітний період 2011 року та акту від 14 листопада 2011 року № 10-30/1773 Державною фінансовою інспекцією в місті Києві направлено Комунальному підприємству «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» лист-вимогу від 25 листопада 2011 року № 26-10-14-14/13013 «Про усунення порушень» згідно якої відповідача зобов'язано: відобразити в обліку заборгованість перед бюджетом та перерахувати кошти в сумі 51172,04 грн. недоотримані від орендної плати за період з 13.08.2009р. по 30.09.2011р. до бюджету м. Києва; відобразити в обліку заборгованість перед бюджетом в сумі 19100,00 грн. та перерахувати відповідну суму частини прибутку (доходу) за період з 01.07.2009р. по 01.10.2011р. до бюджету м. Києва.

Представники позивача у судовому засіданні зазначили, що станом на момент розгляду справи у суді, відповідачем не вжито заходів на виконання листа - вимоги Державної фінансової інспекції в м. Києві від 25 листопада 2011 року № 26-10-14-14/13013, та не оскаржено вимогу в судовому або адміністративному порядку, в результаті чого бюджету м. Києва завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 70272,04 грн., з них 51172,04 грн. - за рахунок недоотриманих коштів від орендної плати та 19100,00 грн. - ненарахування і перерахування частини прибутку (доходу).

Представник відповідача у судовому засіданні з посиланням на неправомірність висновків, викладених у вимозі Державної фінансової інспекції в м. Києві від 25 листопада 2011 року № 26-10-14-14/13013, просив суд відмовити у задоволенні.

Після розгляду адміністративного позову та доданих до нього матеріалів, всебічного і повного встановлення всіх фактичних обставин, на яких ґрунтується позов, об'єктивної оцінки доказів, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26 січня 1993 року № 2939-XII (далі по тексту - Закон № 2939-XII головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Статтею 11 Закону № 2939-XII встановлено порядок проведення ревізій органами державної контрольно-ревізійної служби, зокрема, зазначено наступне:

Плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія.

Право на проведення планової виїзної ревізії підконтрольних установ надається лише у тому разі, коли їм не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної ревізії надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.

Посадові особи органу державної контрольно-ревізійної служби вправі приступити до проведення ревізії за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання посадовим особам підконтрольних установ, інших суб'єктів господарської діяльності під розписку:

1) направлення на ревізію, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної контрольно-ревізійної служби, мета, вид, підстави, дата її початку та дата закінчення ревізії, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної контрольно-ревізійної служби, які проводитимуть ревізію. Направлення на ревізію є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної контрольно-ревізійної служби, скріпленого печаткою органу державної контрольно-ревізійної служби;

2) копії рішення суду про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії, в якому зазначаються підстави проведення такої ревізії, дата її початку та дата закінчення, а у разі проведення ревізії щодо суб'єктів господарської діяльності, не віднесених цим Законом до підконтрольних установ, - також номер, дата та підстави порушення кримінальної справи, орган, що порушив кримінальну справу.

Ненадання цих документів посадовим особам підконтрольних установ та інших суб'єктів господарської діяльності або їх надання з порушенням вимог, встановлених частиною чотирнадцятою цієї статті, є підставою для недопущення посадових осіб органу державної контрольно-ревізійної служби до проведення ревізії.

Слід зазначити, що в результаті розгляду адміністративної справи по суті, судом не встановлено допущення порушень позивачем порядку проведення ревізій встановленого статтею 11 Закону № 2939-XII.

Щодо правомірності висновків, викладених у вимозі Державної фінансової інспекції в м. Києві від 25 листопада 2011 року № 26-10-14-14/13013 в частині відображення в обліку заборгованість перед бюджетом та перерахувати кошти в сумі 51172,04 грн. недоотримані від орендної плати за період з 13.08.2009р. по 30.09.2011р. до бюджету м. Києва суд зазначає наступне.

13 серпня 2009 року між Комунальним підприємством «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» та Суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_2 був укладений попередній договір № 1/13-08 про передачу майна комунальної власності територіальної громади м. Києва, а саме: передача в оренду нерухомого майна (відокремлене приміщення гаражу по АДРЕСА_1, загальною площею 131,9 кв.м.).

За умовами розділу 3 Договору орендна плата за місяць складає 9233, 00 грн. Додатково до орендної плати нараховується ПДВ. Окрім того, розмір орендної плати щомісячно визначається з урахуванням індексу інфляції за поточний місяць.

У письмових запереченнях представник відповідача зазначає, що За період дії даного договору на рахунок Комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_2 було перераховано грошових коштів у сумі 162471,05 грн.

Відповідно до пункту 38 рішення сесії Київської міської ради від 06 березня 2009 року № 124/1179 «Про бюджет міста Києва на 2009 рік», пункту 33.1 рішення сесії Київської міської ради від 14 травня 2010 року № 793/4231 «Про бюджет міста Києва на 2010 рік», пункту 22.1 рішення сесії Київської міської ради від 30 грудня 2010 року № 573/5385 «Про бюджет міста Києва на 2011 рік», 50 відсотків суми надходжень від оренди нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста Києва зараховуються до загального фонду міського бюджету міста Києва.

Мотивуючи заперечення проти адміністративного позову відповідачем зазначено, що дана вимога не поширюється на кошти отримані від надання майна в оренду, при встановленні вартості такої послуги в межах витрат на утримання об'єкту переданого в користування, оскільки пунктом 3.1. Попереднього договору № 1/13-08 від 13 серпня 2009 року передбачено, що за користування об'єктом оренди Орендар сплачує Орендодавцю орендну плату в межах витрат на утримання, розрахунок якої здійснюється на підставі Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва, що становить 70,00 грн. за 1 кв.м. в місяць.

Таким чином, на думку відповідача, у період з 13 серпня 2009 року по 04 лютого 2011 року у Комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» не виникало зобов'язань із перерахування 50 відсотків суми надходжень від оренди нерухомого майна комунальної власності територіальної громади міста Києва до загального фонду міського бюджету міста Києва.

З такою позицією відповідача суд не погоджується та зазначає, що дійсно рішенням Київської міської ради III сесія V скликання від 28 вересня 2006 року № 34/91 «Про затвердження Порядку передачі майна територіальної громади міста Києва в оренду, Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва, Типового договору про оренду майна територіальної громади міста Києва» затверджено Порядок передачі майна територіальної громади міста Києва в оренду; Методику розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва; Типовий договір оренди майна територіальної громади міста Києва

Відповідно до пункту 23 Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва використання приміщень при наданні послуг автосервісу не передбачено розмір орендної ставки в межах витрат на утримання.

Враховуючи, що судом встановлено та не спростовано представником відповідача, що згідно Попереднього договору від 13 серпня 2009 року, укладеного між Комунальним підприємством «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» та Суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_2 № 1/13-08 майно комунальної власності територіальної громади м. Києва, а саме: відокремлене приміщення гаражу по АДРЕСА_1, загальною площею 131,9 кв.м. передано для розміщення мийки для автомобілів, суд вважає вимогу Державної фінансової інспекції в м. Києві від 25 листопада 2011 року № 26-10-14-14/13013 в частині відображення в обліку заборгованість перед бюджетом та перерахувати кошти в сумі 51172,04 грн. недоотримані від орендної плати за період з 13 серпня 2009 року по 30 вересня 2011 року до бюджету м. Києва правомірною.

Щодо недоотримання бюджетом м. Києва коштів у сумі 19 100, 00 грн., внаслідок не нарахування і неперерахування частини прибутку (доходу) суд також погоджується з висновком ревізії з огляд на наступне.

Згідно фінансового плану комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» на 2010 рік в IV кварталі 2010 року заплановано розмір отримання чистого прибутку від господарської діяльності в сумі 45,7 тис. грн., та відповідно відрахування частини прибутку до бюджету м. Києва в сумі 22,8 тис. гривень.

Представники відповідача у судовому засіданні наголошували, що фактично Підприємством, за даними бухгалтерського обліку за IV квартал 2010 року отримано чистого прибутку від господарської діяльності в сумі 7,1 тис. грн. та відраховано частину прибутку до бюджету м. Києва в сумі 3,7 тис. грн., що підтверджено первинними бухгалтерськими документами та даними бухгалтерського обліку і підтверджено розрахунком відрахувань частини прибутку до бюджету м. Києва за період з 01 липня 2009 року по 01 жовтня 2011 року, підписаного уповноваженими особами позивача та відповідача.

Відповідно до пункту 2.3. Порядку нарахування та сплати відрахувань частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до бюджету м. Києва підприємствами, організаціями та установами, що належать до комунальної власності м. Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 19 липня 2005 року № 821/3396 (далі - Порядок № 821/3396), нарахування зобов'язань з відрахувань частки прибутку підприємства здійснюються за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності, згідно з встановленим нормативом, але не менше за суму відрахувань, передбачену на відповідний квартал затверджений у встановленому порядку річним фінансовим планом.

Отже суд погоджується із твердженням позивача , що Комунальним підприємством «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» за IV квартал 2010 року нараховано та перераховано частину чистого прибутку до бюджету м. Києва в сумі 3,7 тис грн. від суми фактично отриманого чистого прибутку (7,1 тис грн.) при тому, що фінансовим планом за IV квартал 2010 року плановий показник отримання чистого прибутку склав 45,7 тис. грн., плановий показник відрахування частини прибутку до бюджету м. Києва склав 22,8 тис грн., тобто, вказані планові показники діяльності Комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» за IV квартал 2010 року вищі від фактично отриманих.

Керуючись пунктом 2.3. Порядку № 821/3396 та враховуючи вищевикладене Комунальне підприємство «Київська міська лікарня ветеринарної медицини»за IV квартал 2010 року повинно перерахувати до бюджету м. Києва кошти в сумі 22,8 тис. грн., проте фактично перераховано лише 3,7 тис. гривень, що спростовує доводи відповідача та підтверджує правомірність висновку акту ревізії в частині зобов'язання відобразити в обліку заборгованість перед бюджетом в сумі 19100,00 грн. та перерахувати відповідну суму частини прибутку (доходу) за період з 01 липня 2009 року по 01 жовтня 2011 року до бюджету м. Києва.

Відповідно до пункту 10 статті 10 Закону № 2939-XII головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право, зокрема, звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, позивачем доведена правомірність та обґрунтованість позовних вимог, з урахуванням вимог встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов Державної фінансової інспекції України в м.Києві підлягає задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Державної фінансової інспекції України в м.Києві задовольнити повністю.

2. Стягнути з Комунального підприємства "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" кошти в загальній сумі 70272,04 грн., з них 51172,04 грн. - недоотриманих коштів бюджетної частини фактично отриманої орендної плати за період з 13 серпня 2009 року по 30 вересня 2011 року та 19 100,00 грн. - недоотриманого чистого прибутку (доходу) з 01 липня 2009 року по 01 жовтня 2011 року до бюджету міста Києва.

Постанова набирає законної сили в строки та порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Шарпакова