справа № 2а-3127/09/0670
категорія 2.11.12
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2010 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Капинос О.В.,
при секретарі - Господарчук І.В., Новицькому Є.А.,
за участю позивача, представника відповідача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СУЛП"Агромакс" < Текст >
до Державної податкової інспекції у м. Житомирі < Текст >
про скасування рішення про застосування фінансових санкцій №0003722302 від 22.04.09р.,-
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько-литовське підприємство «Агромакс» (далі -ТОВ) звернулось до суду з адміністративним позовом, в якому просить скасувати рішення Державної податкової інспекції в м. Житомирі від 22.04.2009 р. № 0003722302 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2713,00 грн.. Вважає, що дане рішення прийняте на підставі неправильного застосування норм чинного законодавства, оскільки ним не допущено порушень при проведенні розрахункових операцій.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просить їх задовольнить.
Представник відповідача проти позову заперечує з підстав, викладених в письмовому відзиві на позовну заяву. Просить в позові відмовити.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Згідно з ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема, з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
В судовому засіданні встановлено, що 09.04.2009 р. на підставі направлення від 01.04.2009 р. № 780, 781 державними податковими інспекторами ДПА в Житомирській області Желєзним В.С. та Горбатюком А.А. проведено планову перевірку з питань дотримання вимог порядку проведення розрахунків за товари (послуги), ліцензування та патентування Товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне українсько-литовське підприємство "Агромакс". В ході перевірки встановлені порушення п. 1,2,5,9,10 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг" (далі -Закон).
За наслідками проведеної перевірки складено акт № 0359/06/30\23/31538489 від 09.04.2009 р. (далі - акт перевірки), який підписаний касиром ТОВ без зауважень.
На підставі акту перевірки відповідачем прийняте оскаржуване рішення від 22.04.2009 р. № 0003722302 про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2713 грн. відповідно до ст. 17 п.3,4,5 вищезазначеного Закону, а саме:
- 340 грн., тобто двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за використання при здійсненні розрахункових операцій книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну (п.3 ст.17 Закону);
- 340 грн., тобто двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій (п.4 ст.17 Закону);
- 170 грн., тобто десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну (п.5 ст.17 Закону);
- у п"ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (п.1 ст.17 Закону : 372,60 грн.х5=1863 грн.).
Однак, суд вважає, що штрафна санкція в сумі 1863 грн. до позивача застосована протиправно.
Так, відповідно до п.1,2 ст.3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Відповідач вказує, що позивачем друкувались та видавалися розрахункові документи невстановленої форми, а саме в даних документах не було зазначено назву господарської одиниці, а, зокрема, зазначено назву суб"єкта господарської діяльності - "ТОВ ""СУНП "Агромакс", тобто дані документи не відповідають вимогам, встановленим Положенням про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 р. № 614 (далі-Положення), а тому не є розрахунковими.
У відповідності до п. 1 ст. 17 Закону за виявлене порушення до позивача застосовано штрафну фінансову санкцію у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів, на які не були роздруковані відповідні розрахункові документи, а саме в сумі 1863 грн. (372,60 грн.х5).
Проте, суд вважає таке рішення відповідача протиправним, оскільки п. 1 ст. 17 вказаного Закону не передбачає застосування до господарюючого суб"єкта штрафних санкцій в разі невідповідності розрахункового документа вимогам Положення, а передбачає відповідальність за його не роздрукування. Зазначеного податкового правопорушення в ході перевірки виявлено не було, що підтверджується матеріалами справи, зокрема актом перевірки.
Таким чином, суд приходить до висновку, що штрафна санкція в сумі 1863 грн. застосована протиправно, а тому рішення від 22.04.2009 р. № 0003722302 в цій частині підлягає скасуванню.
Керуючись, Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", ст. 86, 158-162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Спільного українсько-литовського підприємства "Агромакс" до Державної податкової інспекції у м. Житомирі про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0003722302 від 22.04.09р. задовільнити частково.
Скасувати рішення Державної податкової інспекції в м. Житомирі №0003722302 від 22.04.09р. в частині застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю "СУЛП"Агромакс" штрафної (фінансової) санкції в сумі 1863 грн..
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: О.В. Капинос
Повний текст постанови виготовлено: 04 лютого 2010 р.
присуджено до стягнення < сума > грн.
матеріальну шкоду < сума > грн.
моральну шкоду < сума > грн.