Постанова № 24083767, 08.05.2012, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.05.2012
Номер справи
2а-102/10/2470
Номер документу
24083767
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11:30год. 08 травня 2012 року м. Чернівці Справа № 2а-102/10/2470

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Ковтюк В.О.

секретаря судового засідання Настасійчука О.В.

за участю :

представника позивача - Каденюка А.І.

представника відповідача - Жулінського Г.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом державної податкової інспекції у м.Чернівці до товариства з обмеженою відповідальністю «Екватор» про стягнення заборгованості, суд -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м.Чернівці (позивач) звернулася з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Екватор» (відповідач) про стягнення заборгованості по сплаті штрафних санкцій в сумі 5000,00 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що працівниками позивача 07 квітня 2009 року проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуг), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

В ході перевірки було встановлено порушення вимог п.п.1, 2, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. №265/95-ВР (в редакції, що діяла на момент виявлення порушень) (далі - Закон №265), а саме не застосування реєстратора розрахункових операцій, не видано розрахунковий документ, а також невідповідність готівкових коштів сумі коштів, які зазначені в «Х» звіті, про що складено акт №1463/24/12/23/32137447, за наслідками розгляду якого 15 квітня 2009 року прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0007310234/0 на загальну суму 5000,00 грн.

На день звернення до суду відповідачем не виконано вимоги ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» 06.07.1995р. №265/95-ВР (далі - Закон №265) щодо сплати фінансових санкцій у 10-денний термін, а тому позивач просить суд стягнути з відповідача не сплачені у встановлений законодавством строк фінансові санкції у розмірі 5000,00 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та наполягав на його задоволенні.

Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав в повному обсязі та не заперечував проти його задоволення.

Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 07 квітня 2009 року працівниками позивача було проведено перевірку складу продовольчих товарів ТОВ «Екватор», в ході якої встановлено порушення вимог п.п.1, 2, 13 ст.3 Закону №265, на підставі чого було складено акт перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій №1465/24/12/23/32137447 від 07.04.09р. (а.с.5-6), в якому зазначено наступне порушення:

- реалізація 12 упаковок чіпсів по ціні 1уп./80,00 грн. (загальна сума 960,00 грн.) без застосування реєстратора розрахункових операцій;

- фіскальний чек не видавався;

- невідповідність суми готівкових коштів сумі коштів, які зазначені в «Х»-звіті на суму 40грн.

Позивачем 15 квітня 2009 року за вказані порушення було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0007310234/0, яким до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 5000,00 грн., в тому числі 4800грн. (960грн.х5) - за не проведення розрахункової операції через РРО та 200грн. (40грн.х5) - за незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті (а.с.4).

Крім того, по даній справі 27 серпня 2009р. було зупинено провадження у справі до вирішення та набранням законної сили рішенням у справі №2а-888/09/2470 за позовом ТОВ «Екватор» до ДПІ у м. Чернівці про скасування рішення від 15.04.09р. №0007310234/0, рішення Державної податкової адміністрації в Чернівецькій області від 14.05.09р., рішення Державної податкової адміністрації України від 03.07.09р. №6299/6/25-0415 (а.с.15). Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.01.12р. постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 07.10.09р. у справі №2а-888/09/2470, якою відмовлено у задоволені позову ТОВ «Екватор» - залишено в силі. На даний час вказане рішення набрало законної сили (а.с.21-23).

До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та надання послуг регулюються Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. №265/95-ВР.

Відповідно до п.1, 2, 13 ст.3 Закону №265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Пунктом 1 ст.17 Закону №265, передбачено, що у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг).

Відповідно до ст. 22 Закону №265 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Стаття 25 Закону №265 передбачає, що суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст.17-24 зазначеного Закону підлягають перерахуванню суб'єктом господарської діяльності до державного бюджету в 10-денний термін з дня прийняття рішення державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Оскільки на день прийняття рішення по даній справі відповідачем не виконано вимоги ст.25 Закону №265 щодо сплати фінансових санкцій у 10-денний термін, суд вважає за можливе стягнути з відповідача несплачені у встановлений законодавством строк фінансові санкції у розмірі 5000,00 грн.

Згідно п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищезазначене, повно, всебічно дослідивши докази по справі, об'єктивно оцінивши їх, суд приходить до висновку - позов задовольнити.

Керуючись ст.ст. 11, 71, 72, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Екватор» (вул.Текстильників,1, м.Чернівці, ід.код. 32137447) на користь Державної податкової інспекції у м.Чернівці - 5000 (п'ять тисяч) грн. 00 коп.

Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанову в повному обсязі виготовлено 14 травня 2012 р. (13.05.2012р. - вихідний день).

Суддя В.О. Ковтюк