Категорія №10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 травня 2012 року Справа № 2а/1270/2970/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Пляшкової К.О.,
при секретарі: Зацепіній Ю.В.,
за участю представників
прокурора-заявника: не з'явився,
позивача: ОСОБА_1 (довіреність № 1656/07-20 від 13.02.2012),
відповідача: ОСОБА_2 (довіреність б/н від 01.04.2012),
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська до публічного акціонерного товариства «Луганськ-Лада» про стягнення боргу зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 8265,22 грн., -
ВСТАНОВИВ:
10 квітня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська до публічного акціонерного товариства «Луганськ-Лада» про стягнення боргу зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 8265,22 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що публічне акціонерне товариство «Луганськ-Лада» (далі - ПАТ «Луганськ-Лада») зареєстроване як юридична особа 09.12.1997 та зареєстровано як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування в УПФУ в Жовтневому районі м. Луганська.
У порушення норм закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» ПАТ «Луганськ-Лада» не сплачує єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у зв'язку з чим за ним утворився борг за листопад та грудень 2011 року у розмірі 8265,22 грн.
УПФУ в Жовтневому районі м. Луганська направлено ПАТ «Луганськ-Лада» вимогу про сплату боргу № Ю 1420 від 06.01.2012.
Відповідач вимогу отримав, у визначеному законом порядку не оскаржив. Суму боргу у добровільному порядку не сплатив.
На підставі викладеного, прокурор просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 11 квітня 2012 року відкрито провадження у справі за вказаним позовом та справу призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні.
У судове засідання прокурор не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, про що надав відповідний відзив на адміністративний позов (а.с.37).
З огляду на положення ст.128 КАС України, суд ухвалив розглянути справу за відсутності прокурора.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, з огляду на таке.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування».
Відповідно до п.1 ч.1 ст.4 цього Закону платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з положеннями ч.8 ст.9 Закону платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.
Частиною 11 статті 9 Закону У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Відповідно до п.12 ст.9 Закону, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
У судовому засіданні встановлено, підтверджено матеріалами справи, що ПАТ «Луганськ-Лада» зареєстровано як юридична особа 09.12.1997 (а.с.12, 18-20) та зареєстровано як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування в УПФУ в Жовтневому районі м. Луганська.
У звітах за жовтень та листопад 2011 року відповідачем визначено загальну суму єдиного внеску, що підлягає сплаті (а.с.7-10).
Картками особового рахунку платника єдиного внеску підтверджено, що, у порушення норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», ПАТ «Луганськ-Лада» не в повному обсязі сплачує єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у зв'язку з чим за ним утворився борг за листопад та грудень 2011 року у розмірі 8265,22 грн. (а.с.13-15).
У визначений Законом строк відповідачем недоїмка не погашена.
Відповідно до ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.
Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Судом установлено, що УПФУ в Жовтневому районі м. Луганська направлено ПАТ «Луганськ-Лада» вимогу про сплату боргу № Ю-1420 У від 06.01.2012, яку отримано уповноваженою особою відповідача, про що свідчить підпис на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.6).
Відповідачем суду не надано доказів оскарження вимоги про сплату боргу у встановленому Законом порядку, а отже вимога є чинною та підлягає виконанню.
За таких обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Враховуючи вимоги ч.4 ст.94 КАС України, а також те, що прокурор відповідно до ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 11 травня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог ч.2 ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська до публічного акціонерного товариства «Луганськ-Лада» про стягнення боргу зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 8265,22 грн., - задовольнити повністю.
Стягнути з публічного акціонерного товариства «Луганськ-Лада» (місцезнаходження: 91054, м. Луганськ, вул. Монтажна, 28, ідентифікаційний код 13382368) на користь управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська (місцезнаходження: 91005, м. Луганськ, вул. Фрунзе, 121, ідентифікаційний код 21792318, р/р 25608301724 в ЛОУ Ощадбанку, МФО 304665) заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з листопада по грудень 2011 року у розмірі 8265,22 грн. (вісім тисяч двісті шістдесят п'ять гривень двадцять дві копійки).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови складено та підписано 16 травня 2012 року.
СуддяК.О. Пляшкова