ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" квітня 2012 р. Справа № 2a-768/12/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі
судді Могили А.Б.
за участі:
секретаря судового засідання Кобринської Л.М. представника позивача Мельника Р.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом прокуратури Калуського району в інтересах держави в особі Калуської об'єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю "Форест" про стягнення податкового боргу в сумі 1980,36 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Прокуратура Калуського району в інтересах держави в особі Калуської об'єднаної державної податкової інспекції звернулася в суд з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Форест" про стягнення податкового боргу в сумі 1980,36 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Товариством з обмеженою відповідальністю "Форест" порушено терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, внаслідок чого утворилася заборгованість в загальному розмірі 1980,36 грн., яка залишається не погашеною.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав наведених в позовній заяві. Просив позов задовольнити.
Прокурор та представник відповідача в судове засідання не з'явилися, хоча, про дату, час та місце судового розгляду справи були належним чином повідомлений.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає до задоволення.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Форест" є юридичною особою, зареєстрованою 22.07.2004 року Державним реєстратором Калуської районної державної адміністрації, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №366603 та копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 13.03.2012 року (а.с.7-8).
Крім того, відповідач перебуває на податковому обліку в Калуській об'єднаній державній податковій інспекції.
Калуською об'єднаною державною податковою інспекцією 09.09.2011 року проведено невиїзну перевірку своєчасності сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів Товариством з обмеженою відповідальністю "Форест".
За наслідками перевірки складено акт за №631/1701/32899031 від 09.09.2011 року (а.с.9).
Калуською об'єднаною державною податковою інспекцією 09.09.2011 року податковим повідомленням-рішенням за №0001551702, на підставі вищевказаного акту перевірки, визначено відповідачу грошове зобов'язання - штраф за несвоєчасну сплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 2056 грн. (а.с.10).
Стаття 4 Закону України "Про систему оподаткування" (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) визначала, що платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідачем, в порушення податкового законодавства, допущено заборгованість зі сплати штрафу по податку з власників транспортних засобів за 2010 рік.
Відповідно до статті 6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) даний податок обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік, за формою, затвердженою центральним податковим органом України.
У разі приховування (заниження) об'єктів оподаткування з власників транспортних засобів стягується сума несплаченого податку, а також пеня або штраф у порядку, передбаченому законом. Недоїмки із сплати податку, а також суми штрафів, пеня стягуються з платників податку згідно із законодавством.
Товариством з обмеженою відповідальністю "Форест" подано до Калуської об'єднаної державної податкової інспекції розрахунки суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, якими самостійно визначило суму податку, що підлягає сплаті, але не вчасно сплачено її до бюджету, внаслідок чого позивачем застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 2056 грн., що підтверджується податковим повідомленням-рішенням №0001551702 від 09.09.2011 року (а.с.10).
Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"(чинного на момент виникнення спірних правовідносин) установлював порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Всі узгодженні суми податкових зобов'язань, як самостійно задекларованих, так і нарахованих контролюючим органом, відповідно до підпункту 5.3.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", боржник зобов'язаний був сплатити в бюджет протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку для подання відповідної податкової декларації або протягом 10 календарних днів з дня отримання податкового повідомлення рішення.
Згідно підпункту 5.4.1. пункту 5.4. Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до підпункту 5.2.1. пункту 5.2. статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом та визначене в податкових вимогах, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту, який передбачає процедуру апеляційного узгодження даного зобов'язання, шляхом подання скарг до вищестоящих за підпорядкуванням контролюючих органів та звернення до суду.
Податкове повідомлення-рішення №0001551702 від 09.09.2011 року Калуською об'єднаною державною податковою інспекцією направлялося відповідачу 09.09.2011 року, про що свідчить наявна в матеріалах справи копія супровідного листа за №4956/10/17-02 (а.с.11).
Згідно листа Калуської об'єднаної державної податкової інспекції від 05.03.2012 року №1107/10/240 вбачається, що станом на 05.03.2012 року за відповідачем облікується податковий борг по платежу податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 1980,36 грн. Крім того, вказана сума заборгованості також підтверджується наявною в матеріалах справи обліковою карткою платника податку (а.с.12, 21-24).
Оскільки, відповідачем не була порушена процедура апеляційного узгодження, то суми податкових зобов'язань відповідача, у відповідності до пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" є узгодженими.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що відповідач зобов'язаний погасити податковий борг в розмірі 1980,36 грн.
Порядок адміністрування податків і зборів з 01.01.2011 року визначають положення Податкового кодексу України.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до підпункту 20.1.18. пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно пункту 95.3 статті 95 Кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
В пункті 95.4. статті 95 Податкового кодексу України зазначено, що орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Суд приходить до висновку, що відповідач зобов'язаний погасити податковий борг у вказаній сумі, оскільки наявність такого обов'язку у відповідача є визначальною для вирішення вказаного спору. Крім того, даний обов'язок забезпечується Конституцією України, стаття 67 якої передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У відповідності до статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби є органи державної податкової служби.
Згідно з пунктом 41.5 статті 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень.
З врахуванням наведеного, суд вважає що адміністративний позов прокуратури Калуського району в інтересах держави в особі Калуської об'єднаної державної податкової інспекції до Товариство з обмеженою відповідальністю "Форест" про стягнення податкового боргу в сумі 1980,36 грн. підлягає до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю "Форест" в дохід бюджету податковий борг в сумі 1980 (одна тисяча девятсот вісімдесят) грн. 36 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.
Постанова складена в повному обсязі 17.04.2012 року.