Постанова № 24078865, 12.03.2012, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.03.2012
Номер справи
0670/8214/11
Номер документу
24078865
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 0670/8214/11

категорія 3.7.2

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2012 р. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Капинос О.В. ,

при секретарі - Корольовій О.С,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Прокурора Андрушівського району в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення 1700,00 грн.,-

встановив:

Прокурор Андрушівського району в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області звернувся до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 1700,00 грн. фінансової санкції. При цьому зазначав, що вказана санкція застосована до відповідача постановою № 117188 від 23 лютого 2011 року за порушення законодавства про автомобільний транспорт і, оскільки вона добровільно відповідачем не сплачена, просить стягнути 1700,00 грн. у судовому порядку.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позов підтримали та просили його задовольнити в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з"явився. Про день, час та місце розгляду справи був повідомлений вчасно та належним чином. Про причини неявки не повідомив.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Дані правовідносини регулюються Законом України "Про автомобільний транспорт" від 05 квітня 2001 року із змінами та доповненнями (далі - Закон), Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" від 08 листопада 2006 року № 1567 (далі - Порядок).

ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа - підприємець Андрушівською районною державною адміністрацією від 12.01.2009 року.

Відповідно до статті 34 Закону, автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.

Згідно з вимогами статті 39 Закону, автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські і вантажні перевезення (для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України).

Встановлено, що 14.01.2011 року о 12год.30хв. на о.в.д.д. від с. Гора до а/д Київ-Харків, 110 км. ч/з МДА м. Бориспіль, водій автотранспортного засобу марки Dacia Logan, номерний знак НОМЕР_1, який належить ФОП ОСОБА_1 здійснював нерегулярні пасажирські перевезення за маршрутом без оформлення документів, передбачених ст.. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме - без наявності ліцензійної картки на транспортний засіб та дорожнього листа про що свідчить складений під час перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Київській області акт №006206 від 14.01.2011р.

За вищевказане правопорушення, постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Житомирській області Свідзінським Л.С. № 117188 від 23 лютого 2011 року до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 було застосовано фінансову санкцію у вигляді накладення штрафу в сумі 1700 грн.

Дана постанова про застосування штрафу відповідачем не оскаржена, накладений штраф, в порушення п.28 постанови КМУ №1567 від 08.11.2006року №1567 протягом 15 днів після отримання копії постанови в добровільному порядку і до цього часу відповідачем не сплачений.

Вчинення правопорушення та несплата штрафу підтверджується актом перевірки №006206 від 14.01.2011р., проведеної державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Київській області, супровідним листом №453/6-3 від 07.02.11р.про направлення на адресу відповідача повідомлення про день та час розгляду справи, постановою Головавтотрансінспекції № 117188 від 23 лютого 2011 року про накладення штрафу, переліком поштових відправлень від 08.02.11р. та 24.02.2011р. про направлення відповідачеві повідомлення про день та час розгляду справи та постанови для сплати коштів.

Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 60 Закону, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у статті 60 Закону, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Як визначено Порядком, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Дані щодо оскарження відповідачем постанови № 117188 від 23 лютого 2011 року про застосування фінансових санкцій в матеріалах справи відсутні.

Згідно з статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру", прокурор має право звертатися до суду з позовами, коли порушуються інтереси держави.

Таким чином, враховуючи, що постанова про накладення штрафних санкції не скасована, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 94, 158 -163, 167, 183-2, 186, 254 КАС України, суд,-

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (код НОМЕР_2) в дохід держави штрафні (фінансові) санкції в сумі 1700,00 грн. на р/р 31119106700008 Банк ГУДК у Житомирській області, код 22062326, МФО 811039, код платежу 21081100.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя: О.В. Капинос