ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 березня 2012 р. 12:05 Справа №2а-15140/10/14/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі :
Головуючого судді Кірєєва Д.В., за участю секретаря судового засідання Кожевнікової І.С.,
За участю сторін:
від позивача - не з'явився,
від відповідача - не з'явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м.Ялта АР Крим,
до відповідача Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2,
про стягнення заборгованості в сумі 6 800,00 грн.
Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Ялта АР Крим (далі - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 6 800,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки та розмірі штрафні санкції, що застосовані за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», та Закону України «Про державне регулювання виробництва і обороту спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» .
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 25.11.10р. відкрито провадження по справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, направив письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач в судове засідання не з'явився, явку уповноваженого представника не забезпечив, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки не повідомив.
Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд керуючись частинами 2, 4 ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач - Фізична особа-підприємець ОСОБА_2, зареєстровано рішенням Виконавчого комітету Ялтинської міської ради АРК 29.07.2009 р., ідентифікаційний код НОМЕР_1, що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.10).
Відповідач знаходиться на обліку в ДПІ м. Ялта, як платник податків з 30.07.2009 року за № 34921 (довідка від 15.09.2010 року № 8106/9/29-0).
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
На підставі статті 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до ст. 3 вказаного Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно з п.4 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.
Згідно зі ст. 22 цього Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
29.03.10р. на підставі направлення на перевірку № 752/23-3 від 26.03.10 р. ДПІ проведена перевірка з питань дотримання суб'єкта господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - кіоску, що належить відповідачу, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 на підставі якої встановлені порушення:
- ст. 15-3 Закону України України «Про державне регулювання виробництва і обороту спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» від 19.12.1995р. № 481/95-ВР - здійснення продажу пива на розлив особі, яка не досягла 16 років.
- п.6, 7, 8 ст. 15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обороту
За результатами перевірки ДПІ був складений акт № 003572 від 29.03.10 р., на підставі якого прийняти податкове рішення про застосування фінансових санкцій відповідно до п. 3 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обороту спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» (в редакції що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) № 0003432303 від 12.04.10р. на суму 6 800,00 грн.
Рішення Державної податкової інспекцію у м. Ялта АР Крим № 0003432303 від 12.04.10р. було направлено відповідачу поштою, але було повернуто з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Позивачем було складено акт про розташування на дошці оголошень від 19.05.2010 року. Таким чином, сума вказаної заборгованості була узгоджена 19.05.2010 року.
До теперішнього часу загальна сума заборгованості, що була визначена у рішенні про застосування фінансових санкцій у загальній сумі 6800,00 грн. відповідачем не сплачена, що підтверджується розрахунком суми заборгованості.
Згідно з п. 20.1.28 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
При таких обставинах суд відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню шляхом стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 податкового боргу перед бюджетом у розмірі 6800,00 гривень з рахунків у банках, обслуговуючих Фізичну особу-підприємця ОСОБА_2
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158- 163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (98600, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) заборгованість по штрафним (фінансовим) санкціям у сумі 6800,00грн. у дохід Державного бюджету м. Ялти (код 3021081100, р/р 31118106700039 в УГК в АРК, МФО 824026, ЗКПО 34740850).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кірєєв Д.В.