ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32 ______
УХВАЛА
14.05.12 Справа № 12/23б/2011.
Суддя Палей О.С. розглянувши матеріали за заявою
боржника - Комунального підприємства "Брянківське житлово-експлуатаційне об'єднання", м. Брянка, Луганська область
про банкрутство
представники сторін:
від кредитора - ОСОБА_1, юрисконсульт 1-ї категорії, довіреність № 21 від 03.01.2012, ТОВ "Луганське енергетичне об`єднання";
від кредитора - ОСОБА_2, завідувач юридичним сектором, довіреність № 346/08-08 від 16.01.2012, УПФУ в м. Брянці;
керуючий санацією - Орлов В.В.;
розпорядник майна - Бохан О.С.,
обставини справи: банкрутство в порядку ст. ст. 7, 53 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі за текстом - Закон); судова процедура санації.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши присутніх у судовому засіданні, суд
в с т а н о в и в:
Ухвалою від 06.06.2011 відкрито процедуру санації боржника - Комунального підприємства "Брянківське житлово-експлуатаційне об'єднання", ідентифікаційний код 30663867, Луганська область, місто Брянка, вулиця Балтійська, будинок 1 строком на 12 місяців, тобто до 06.06.2012; призначено керуючим санацією керівника боржника -директора КП "Брянківське житлово-експлуатаційне об'єднання" Дериземля Сергія Олексійовича, на якого покладені обов'язки та повноваження по проведенню процедури санації боржника, передбачені ст. ст. 1, 14 -15, 17-21, 53 Закону, на строк процедури санації; призначено розпорядником майна в процедурі санації боржника арбітражного керуючого -Бохана Олександра Сергійовича, ліцензія серії НОМЕР_2 від 17.10.2007р., (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, мешкає за адресою: АДРЕСА_1), на якого покладені обов'язки та повноваження, передбачені ст. ст. 1, 3-1, 13, 14 -16, 17-21, 53 Закону.
За ухвалою від 30.01.2012 судом було звільнено колишнього керівника боржника -КП "Брянківське житлово-експлуатаційне об'єднання" Дериземля Сергія Олексійовича, від виконання обов'язків керуючого санацією у справі; призначено керуючим санацією керівника боржника -директора КП "Брянківське житлово-експлуатаційне об'єднання" Орлова Володимира Валерійовича, на якого покладені обов'язки та повноваження по проведенню процедури санації боржника, передбачені ст. ст. 1, 14 -15, 17-21, 53 Закону; зобов'язано керуючого санацією Орлова В.В. до дня розгляду справи подати суду на затвердження схвалений комітетом кредиторів план санації боржника, або укладену, у встановленому законом порядку, мирову угоду.
У судове засідання 02.04.2012 розпорядник майна Бохан О.С. спільно з керуючим санацією Орловим В.В. надали протокол від 30.03.2012 № 6 (та заперечення кредиторів) з якого вбачається, що на засіданні комітету кредиторів були прийняті рішення: прийняти звіт керуючого санацією до уваги; відмовити у затвердженні проекту мирової угоди; зобов'язати керуючого санацією та розпорядника майна надати протягом місяця доопрацьований раніше розроблений план санації з обов'язковим включенням в план санації конкретно визначеного майна для погашення кредиторської заборгованості; зобов'язати керуючого санацією та розпорядника майна надсилати проект протоколу комітету кредиторів за 7 днів до засідання комітету кредиторів.
Відповідно до ч.ч. 4, 6 ст. 18 Закону план санації розглядається комітетом кредиторів, який скликається керуючим санацією в чотирьохмісячний строк з дня винесення господарським судом ухвали про санацію, якщо інше не передбачено цим Законом. Схвалений комітетом кредиторів план санації та протокол засідання комітету кредиторів подаються керуючим санацією в господарський суд на затвердження не пізніше п'яти днів з дня проведення засідання комітету кредиторів. Протокол засідання комітету кредиторів може містити особливу думку кредиторів, які голосували проти порядку і строків погашення заборгованості, передбачених у плані санації. Господарський суд затверджує план санації боржника, про що виноситься ухвала, яка може бути оскаржена у встановленому порядку.
Якщо протягом шести місяців з дня винесення ухвали про санацію в господарський суд не буде подано плану санації боржника, господарський суд має право прийняти рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури відповідно до цього Закону.
В судове засідання 14.05.2012 суду на затвердження представлений план санації КП "Брянківське житлово-експлуатаційне об'єднання", протокол № 7 засідання комітету кредиторів від 11.05.2012 про схвалення плану санації та клопотання про продовження строку процедури санації та повноважень керуючого санацією та розпорядника майна КП "БЖЕО" на строк виконання плану санації.
Розділом 8 плану передбачено, що відновлення платоспроможності боржника планується здійснити протягом п'яти років після затвердження плану санації господарським судом Луганської області.
З представленого суду плану санації вбачається, що ним передбачені наступні заходи з відновлення платоспроможності боржника та задоволення вимог кредиторів:
- проведення роботи зі стягнення дебіторської заборгованості;
- підвищення тарифів за житло;
- зменшення витрат на виробництво;
- оптимізація штату працівників;
- стягнення дебіторської заборгованості.
В розділі 6 плану зазначено про намір реалізувати, за згодою власника, нежитлові приміщення, які є об'єктами комунальної власності та обліковуються на балансі боржника; реалізація вказаних об'єктів дозволить отримати грошові кошти в сумі 2 000 тис. грн.
За висновками плану - реалізація вказаних заходів дозволить відновити платоспроможність боржника та задовольнити вимоги кредиторів.
Дослідивши наданий план санації суд дійшов висновку про неможливість його затвердження у представленому вигляді, у зв'язку з чим план санації КП "Брянківське житлово-експлуатаційне об'єднання" слід направити на доопрацювання.
При цьому суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 1 Закону санація - це система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталу та (або) зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника.
Відповідно до вимог ст. 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" план санації повинен містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника, умови участі інвесторів, за їх наявності, у повному або частковому задоволенні вимог кредиторів, зокрема шляхом переведення боргу (частини боргу) на інвестора, строк та черговість виплати боржником або інвестором боргу кредиторам та умови відповідальності інвестора за невиконання взятих згідно з планом санації зобов'язань.
План санації повинен передбачати строк відновлення платоспроможності боржника. Платоспроможність вважається відновленою за відсутності ознак банкрутства, визначених цим Законом.
Обов'язок господарського суду полягає в наданні юридичної оцінки всім істотним умовам плану санації, передбаченим п. 1 ст. 18 Закону.
План санації затверджується ухвалою господарського суду, а тому по суті, за умови затвердження його судом, має силу судового акту, обов'язкового до виконання сторонами та учасниками у справі про банкрутство.
План санації не містить будь - яких конкретних заходів з відновлення платоспроможності боржника.
Стягнення дебіторської заборгованості має здійснюватися постійно незалежно від судової процедури банкрутства, а аналіз структури дебіторської заборгованості свідчить про її прострочення у більшій частині.
Підвищення тарифів за житло, за умови несплати громадянами квартплати й за існуючими тарифами, є економічно необґрунтованим та призведе до порушення прав споживачів.
Такі заходи, як зменшення витрат на виробництво та оптимізація штату працівників були заплановані ще на стадії звернення КП "Брянківське житлово-експлуатаційне об'єднання" до суду в порядку ст. 53 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", втім, такі заходи боржником до даного часу не запроваджені, а економічний ефект від їх реалізації у майбутньому є несуттєвим та не може суттєво впливати на отримання додаткових обігових коштів.
Погодження Брянківської міської ради на реалізацію нежитлових приміщень відсутнє, листом №1133 від 10.05.2012 брянківський міський голова повідомив керуючого санацією, що вказане питання буде винесене на сесію міської ради, а перелік майна, що планується до продажу та про який йдеться в р. 6 Плану є лише переліком нежитлових приміщень, які надані в оренду КП "Брянківське житлово-експлуатаційне об'єднання" станом на 18.04.2012.
Загалом розмір визнаної судом конкурсної заборгованості становить 14 367 901, 87 грн., втім реальні джерела надходження коштів, що дозволять погасити заборгованість конкурсних кредиторів та сплачувати поточні борги в плані санації не визначені.
Судом також розглянуті заперечення щодо плану санації ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання", представник якого на засіданні комітету кредиторів 11.05.2012 голосував проти схвалення плану санації.
Як підставно зазначає кредитор, 29 квітня 2011 року, тобто до порушення Господарським судом Луганської області провадження у справі про банкрутство КП "Брянківське житлово-експлуатаційне об'єднання", боржник вже звертався до ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" з Планом санації, який містив наведені вище заходи, що були спрямовані на відновлення платоспроможності боржника.
Таким чином, боржник ще у квітні 2011 року мав уявлення про перелік заходів, які, на його думку, забезпечать відновлення платоспроможності підприємства.
Разом із тим, нескладний арифметичний розрахунок дозволяє констатувати, що з квітня 2011 року по травень 2012 року боржник не запровадив такі заходи і, як наслідок, кредиторська заборгованість реєстрових кредиторів не зменшилася, а поточна заборгованість навпаки стрімко зростає.
Так за період часу з травня 2011 року по квітень 2012 року поточний борг за спожиту активну та недораховану електроенергію становить 405 243 грн. 95 коп.
Отже КП «Брянківське житлово-експлуатаційне об'єднання»поступово накопичує борги перед ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» без будь-якої перспективи погашення поточної заборгованості, а з другого боку ставить питання про надання йому строку для відновлення платоспроможності підприємства, про затвердження Плану санації Господарським судом Луганської області.
На думку кредитора, затвердження Господарським судом Луганської області Плану санації боржника є безпідставним кредитуванням його за рахунок стягувача без будь-яких гарантій щодо повернення боргу.
Окрім цього, мають бути враховані також наявні у економіці України інфляційні процеси. За 2011 рік рівень інфляції сягнув 104,4%. Враховуючи прогнози росту індексу інфляції протягом наступних років, сплата боргу за Планом санації значно зменшить суму боргу.
Суд вважає викладені зауваження обґрунтованими та такими, що заслуговують до уваги.
Представлений суду план санації не відповідає вимогам статей 18-20 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а у разі невідповідності плану санації вимогам, як законодавства про банкрутство, так і іншого діючого законодавства України, господарський суд має відправити план санації на доопрацювання.
Суд звертає увагу засновника та власника майна боржника - Брянківську міську раду, що згідно ч. 2 ст. 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" план санації може містити заходи щодо виконання зобов'язань боржника власником майна боржника та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов'язань.
На підставі вищевикладеного, суд направляє план санації КП "Брянківське житлово-експлуатаційне об'єднання" на доопрацювання та призначає нове судове засідання.
Керуючись ст.ст. 16, 17, 18, 53 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 86, 87 ГПК України, суд
ухвалив:
1. Направити план санації КП "Брянківське житлово-експлуатаційне об'єднання" на доопрацювання.
2. Призначити розгляд справи у судовому засіданні на 11.06.2012 на 10 год. 50 хв. (кабінет № 308).
3. Зобов'язати керуючого санацією Орлова В.В. до дня розгляду справи подати суду на затвердження схвалений комітетом кредиторів план санації боржника з урахуванням зауважень суду, викладених в мотивувальній частині даної ухвали.
Визнати явку в судове засідання керуючого санацією, розпорядника майна та повноважних представників комітету кредиторів обов'язковою.
4. Дану ухвалу надіслати:
ѕ боржнику та керуючому санацією Орлову О.О. за адресою боржника (АДРЕСА_2);
ѕ власнику боржника -Брянківській міській раді Луганської області;
ѕ розпоряднику майна Бохану О.С. (АДРЕСА_4);
ѕ Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Луганській області;
кредиторам:
ѕ Алчевській об'єднаній державній податковій інспекції в Луганській області (вул. Горького, 47, м. Алчевськ, Луганська обл., 94204)
ѕ ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" (кв. Гайового, 35 "а", м. Луганськ, 91021);
ѕ Управлінню Пенсійного фонду України в м. Брянці Луганської області (вул. Котовського, 6, м. Брянка, Луганська обл., 94105);
ѕ Брянківському міському центру зайнятості (мкр-н. Тополь, 3 "а", м. Брянка, Луганська обл., 94100);
ѕ ОСОБА_7 (АДРЕСА_3);
ѕ ЛОКСТП "Луганськтеплокомуненерго" (кв. Восточний, 22, м. Луганськ, 91042);
ѕ Відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Брянці Луганської області (пл. Леніна, буд. 4, м. Брянка, Луганська обл., 94100);
ѕ Виконавчій дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (вул. Коцюбинського,13, м. Луганськ, 91055).
Суддя О.С. Палей