ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 травня 2012 р. Справа № 2а/0470/2633/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіІльков В.В. при секретаріТикві В.В., за участю: прокурора представників позивача представника відповідача Лобода Н.М., Ніконової І.В., Воронько М.А., Алістратової О.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Амур-Нижньодніпровського району м.Дніпропетровська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська до публічного акціонерного товариства "Дніпроважпапірмаш ім. Артема" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску у сумі 104005,72 грн.
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Амур-Нижньодніпровського району м.Дніпропетровська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська до публічного акціонерного товариства «Дніпроважпапірмаш ім. Артема» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску у сумі 104005,72 гривень (з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог від 08.05.2012р., яка прийнята судом).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що внаслідок порушення вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 08.07.2010р. за № 2464-VІ (далі - Закон України № 2464-VІ) відповідач має заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за листопад-грудень 2011 року у сумі 104005,72 гривень. У добровільному порядку заборгованість відповідач не сплачує, що і стало підставою для звернення з цим позовом до суду.
Прокурор та представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні зазначив, що підприємство поступово здійснює погашення боргу та визнав позовні вимоги.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи сторін та прокурора, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд встановив таке.
У відповідності зі статтею 1 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464-VI) Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.
У відповідності до положень ст. 63 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. за № 1058-IV виконавчими органами правління Пенсійного фонду є виконавча дирекція та територіальні органи, якими, зокрема, є головні управління Пенсійного фонду в областях, управління Пенсійного фонду в районах, містах, районах у містах. Головні управління та управління Пенсійного фонду є юридичними особами.
Статтею 13 Закону України № 2464-VI встановлено, що Пенсійний фонд та його територіальні органи мають, зокрема, право: вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також від фізичних осіб - підприємців усунення виявлених порушень законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску; застосовувати фінансові санкції, передбачені цим Законом; стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску; порушувати в установленому законом порядку питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску.
Статтею 3 КАС України визначено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.
Отже, Пенсійний фонд України та його територіальні органи при реалізації ними прав, передбачених Законом № 2464-VI, є суб'єктами владних повноважень.
Відповідно до п. 5 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, за зверненням суб'єкта владних повноважень.
Станом на час розгляду справи відповідач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська та є згідно Закону № 2464-VI платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем подано до управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська, звіти про суму нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України за листопад-грудень 2011 року, в яких загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті (із урахуванням часткової сплати) складає 104005,72 гривень.
Частиною 8 статті 9 Закону України № 2464-VI встановлено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України № 2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Згідно із ч. 13 ст. 25 Закону України № 2464-VI нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.
Частиною 14 ст. 25 Закону України № 2464-VI встановлено, що про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Позивачем було винесено щодо публічного акціонерного товариства «Дніпроважпапірмаш ім. Артема» рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску:
- від 14.12.2011р. за № 1172 у сумі 19450,09 гривень;
- від 10.01.2012р. за № 10 у сумі 1633,57 гривень.
Зазначені рішення направлено відповідачу, проте, у встановлений законом строк у повному обсязі суми штрафів та пені відповідачем сплачені не були.
Відповідно ч. 4 ст. 25 Закону України № 2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
Позивачем була сформована щодо відповідача та направлена йому вимога № Ю-414 від 03.01.2012р. про сплату боргу.
В матеріалах справи відсутні докази того, що на час розгляду справи сума заборгованості сплачена відповідачем.
Таким чином, заборгованість є узгодженою і на час розгляду справи становить 104005,72 гривень.
Абзацом сьомим частини четвертої статті 25 Закону № 2464-VI встановлено, що у випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Відповідно до ч. 15 ст. 25 Закону Україну «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, стягуються в такому самому порядку, що і суми недоїмки із сплати єдиного внеску.
Згідно із ч. 16 ст. 25 Закону Україну «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем добровільно не сплачена, відповідних доказів суду не надано та те, що відповідач визнав позов, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Амур-Нижньодніпровського району м.Дніпропетровська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська до публічного акціонерного товариства «Дніпроважпапірмаш ім. Артема» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску у сумі 104005,72 грн. - задовольнити.
Стягнути з публічного акціонерного товариства «Дніпроважпапірмаш ім. Артема» (вул.Білостоцького, 98, м.Дніпропетровськ, 49034, код 00218911, р/р 26003113184051 в ЗАТ КБ «Приватбанк», МФО 305299) на користь управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська недоїмку по єдиному соціальному внеску у загальній сумі 104005 (сто чотири тисячі п'ять) грн. 72 копійки.: 76241,48 грн. - на р/р 37191053000401, 223,28 грн. - на р/р 37191086000401, 656,33 грн. - на р/р 37192085000401, 8507,72 грн. - на р/р 37194083000401, 3418,64 грн. - на р/р 37194072000401, 8478,92 грн. - на р/р 37190076000401, 6477,35 грн. - на р/р 37193073000401 - одержувач - управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська, банк одержувача - Головне управління Державного казначейства у Дніпропетровській області, МФО 805012, код одержувача 21928462.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови складено 11 травня 2012 року
Суддя В.В Ільков