ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
28 квітня 2012 року 11:50 № 2а-5084/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючий - суддя Іщук І.О., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів в розмірі 1224,04 грн.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 13.04.2012 відкрито скорочене провадження у справі та надано Відповідачу строк для подання заперечень або заяви про визнання позову 28.04.2012 .
Відповідач у встановлений судом строк до 28.04.2012 відзиву на позовні вимоги до суду не надав.
У зв'язку з неподанням Відповідачем відзиву на позов, справа вирішується у порядку та за правилами, передбаченими ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позовні вимоги заявлені про порушення Відповідачем вимог Закону України «Про зайнятість»від 01.03.1991 №803, «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 02.03.2000 №1533, Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, 20.11.2000 №307. З огляду на порушення чинного законодавства у Відповідача виникла заборгованість в розмірі 1224,04 грн, яка на думку Позивача підлягає поверненню.
Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з огляду про наступне.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про зайнятість населення» від 01.03.1991 №803 наказом Шевченківського районного центру зайнятості НТ№ 110519 від 19.05.2011 Відповідачу було надано статус безробітного з 19.05.2011 та призначено допомогу по безробіттю відповідно до ст. 22 та ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 02.03.2000 №1533 (надалі -Закон України №1533), та п.4 порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, 20.11.2000 №307 (надалі -Порядок №307).
15.06.2011р. Відповідач написав заяву про направлення його на курси у Вище комерційне училище "КНТЕУ" за спеціальністю кухар.
На підставі заяви, 23.08.2011 між Шевченківським районним центром зайнятості та Відповідачем був укладений договір № 216 про направлення на курси перепідготовки у Вище комерційне училище "КНТЕУ" за спеціальністю кухар строком на 5,8 місяців з метою подальшого працевлаштування.
Відповідач під підпис був ознайомлений зі ст. 36 Закону України №1533, яка говорить про те, що у разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.
Відповідно до відмітки про прийом на навчання (корінець направлення на навчання №216/291 від 23.08.2011) Відповідача зараховано до складу навчальної групи КД№1 у Вищому комерційному училищі "КНТЕУ" від 29.08.2011р.
Наказом №НТ110831 від 31.08.2011 та на підставі заяви, у зв'язку із зарахуванням на навчання, Відповідачу призначено матеріальну допомогу в період професійної підготовки з 29.08.2011.
Табелем відвідування занять навчальної групи КД№1 Вищого комерційного училища "КНТЕУ" за листопад-грудень 2011 та Наказом ВКУ "КНТЕУ" від 26.12.2011 №21 «В-СНН»Відповідача відраховано зі складу слухачів групи КД№1 по перепідготовці кухарів, у зв'язку з пропусками занять без поважних причин.
Пунктом 3.1.2. Договору укладеного між Позивачем та Відповідачем визначено, що у разі припинення навчання без поважних причин, з громадянина стягується загальна сума витрат на професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги в період професійного навчання, витрат на проїзд до місця навчання і в зворотному напрямку.
Таким чином, Позивач Наказом №НТ120130 від 30.01.2012 зняв 27.12.2011 Відповідача з обліку, у зв'язку з не відвідуванням безробітним центру зайнятості більше місяця без поважних причин, відповідно до Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 219.
25.01.2012 Відповідачу було направлено претензію №626 від 25.01.2012 про добровільну сплату коштів в розмірі 1224,04 грн. в місячний термін, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення. Відповідь на претензію не надходило, кошти не були сплачені.
Згідно довідки Позивача №609 від 24.01.2012 сума заборгованості становить 1224 грн. 04 коп., з них: 119 грн. 72 коп. вартість навчання та 1104 грн. 32 коп. сума виплаченої матеріальної допомоги у період професійної підготовки.
Відповідно до п.4 ст. 36 Закону України №1533 незастраховані особи, яким виплачується забезпечення та надаються соціальні послуги за цим Законом, виконують обов'язки та несуть відповідальність, так як і застраховані особи.
Частиною 2 п. 3 ст.36 Закону України №1533, визначено, що у разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин, відмови працювати за отриманою професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.
Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг внаслідок умисного невиконання громадянином (- кою) своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їх забезпечення та надання соціальних послуг (ч.1 п.3 ст. 36 Закону України №1533)
Статтею 20 Закону України №1533 передбачено, що виконавча дирекція Фонду та її робочі органи з метою реалізації завдань, покладених на них відповідно до вищевказаного Закону, взаємодіють з органами державної податкової служби, праці та соціального захисту населення, іншими органами виконавчої влади, Державною прикордонною службою України шляхом обміну відповідною інформацією про отримані особами, зареєстрованими в установленому порядку як безробітні, доходи від здійснення підприємницької діяльності, роботи за кордоном, виконання роботи за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими угодами (договорами), ведення особистого селянського господарства.
Відповідно до п.6.14 Порядку №307, якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин.
Якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується в судовому порядку.
Відповідно до ст.ст. 7, 16 Закону України №1533, допомога по безробіттю здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та - знання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
Відповідно до статті 39 Закону України №1533, спори, що виникають із правовідносин за цим Законом вирішуються в судовому порядку.
З огляду на вищевикладене, враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст.71, 160-165, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позовні вимоги Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 - задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 року), ідентифікаційний номер НОМЕР_1, 04050 АДРЕСА_1 на користь Київського міського центру зайнятості кошти в сумі 1224,04 грн. (одна тисяча двісті двадцять чотири грн.04 коп.) на р/р37179301900001 ГУ ДКУ м.Києва, МФО 820019, код 03491091.
3. Допустити негайне виконання постанови.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Іщук І.О.