Копія
Справа № 2270/2544/12
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 квітня 2012 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Шевчука О. П. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Дочірнього підприємства "Маркет-Плазо" до Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України у Хмельницькій області про скасування рішень про застосування фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Дочірнє підприємство "Маркет-Плазо" звернулось в суд з позовом до регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області про скасування рішень про застосування фінансових санкцій від 27.07.2010 року № 221050 та № 221051.
В обґрунтування позовних вимог вказує на те, що при проведенні перевірок встановлено продаж алкогольних напоїв на розлив у закладі, який не має статусу громадського харчування. Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено обмеження щодо продажу алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці закладам торгівлі, які не мають статусу громадського харчування або універсального асортименту товарів. Однак, дочірнє підприємство "Маркет-Плазо" є підприємством з універсальним асортиментом товару, тому висновки зроблені в актах перевірок від 22.07.2010 р. № 166/22/32/03/32251573 та № 167/22/32/03/32251573, на підставі яких були прийняті оскаржувані рішення є такими, що не відповідають дійсним обставинам справи.
Представники сторін в судове засідання не з'явилися, надіслали до суду письмові заяви про розгляд справи в порядку письмового провадження.
На підставі ч.4 ст.122 КАС України суд вважає за можливе розгляд справи провести у порядку письмового провадження.
Дослідивши докази, які знаходяться в матеріалах справи, суд дійшов наступних висновків.
Суд встановив, що на підставі наказів № 211, № 212 від 19.07.2010 року та направлень № 159, № 160 від 19.07.2012 року працівниками Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Хмельницькій області проведено позапланову виїзну перевірку господарської одиниці - магазину, по вул. Кам'янецькій, 122, що належить суб'єкту господарювання ДП "Маркет-Плазо", про що складено акти перевірки від 22.07.2010 р. № 166/22/32/03/32251573 та № 167/22/32/03/32251573.
У вказаних актах перевірки зафіксовано, що перевіркою встановлено: факт реалізації горілки пшеничної "Добірна" міцністю 40 % об. та 70 % об. з скляних тар ємністю 10 л. в пластикові тари.
За результатами проведеної перевірки та на підставі актів перевірок від 22.07.2010 р. № 166/22/32/03/32251573 та № 167/22/32/03/32251573 регіональним управлінням Департаменту САТ ДПА України у Хмельницькій області, згідно абз. 9 ст.17 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" прийнято рішення від 27.07.2010 року № 221050 та № 221051 про застосування до дочірнього підприємства "Маркет-Плазо" фінансових санкцій у вигляді штрафу по 6800,00 грн. за кожне порушення, за продаж на розлив алкогольних напоїв у закладі, який не має статусу громадського харчування.
Рішення про застосування фінансових санкцій від 27.07.2010 року № 221050 та № 221051 базуються на викладених в актах перевірок від 22.07.2010 року порушеннях позивачем вимог ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів/95-ВР від 19 грудня 1995 року (далі-Закон), а саме: продаж на розлив алкогольних напоїв у закладі, який не має статусу громадського харчування.
Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.
Статтею ст.15-3 Закону визначено, що продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб'єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб'єктів господарювання громадського харчування, суб'єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.
Згідно п.3.1.6 Наказу Держкомстат від 24.10.2005, № 327 "Про затвердження Інструкції щодо заповнення форм державних статистичних спостережень стосовно торгової мережі та мережі ресторанного господарства" супермаркет - різновид універсального магазину самообслуговування з торговою площею від 400 м2 до 2499 м2, у якому покупцю пропонується не менш 2000 найменувань продовольчих товарів, широкий асортимент непродовольчих товарів, а також широкий перелік додаткових послуг (стоянка автотранспорту, послуги з харчування, комплектування подарункових наборів та ін.
Позивачем суду надано довідку за вих.№12 від 26.04.2012 року на підтвердження того, що позивачем проводиться реалізація більше 8000 найменувань продовольчих та більше 10 000 тисяч найменувань непродовольчих товарів.
Згідно договору оренди від 01.10.2003 року № 8 ( термін дії договору з 01.10.2003 року по 31.12.2010) ТОВ "Каскад-М" (Орендодавець) передало, а ДП "Маркет - Плазо" (Орендар) прийняло у тимчасове платне користування частину нежилих приміщень загальною площею 2708,5 кв. м. Пунктом 1.3 Договору Орендар орендує у Орендодавця приміщення для організації й здійснення для організації та здійснення оптової та/чи роздрібної торгівлі товарами народного споживання (харчовими продуктами), іншими товарами, а також надання соціально - побутових послуг населенню, організації пунктів громадського харчування та розміщення офісів.
Таким чином, суд дійшов висновку, що дочірнє підприємство "Маркет - Плазо" є суб'єктом господарювання з універсальним асортиментом товару та має право згідно Договору від 01.10.2003 року № 8 організацію пунктів громадського харчування, тому встановлені в актах перевірки порушення щодо розливу алкогольних напоїв у закладі, який не має статусу громадського харчування є невірними, оскільки позивач - є суб'єктом господарювання з універсальним асортиментом товарів.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Частиною 2 ст.71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що відповідачем не доведено, а судом не встановлено порушення позивачем ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» N 481/95-ВР від 19 грудня 1995 року, а відтак рішення про застосування фінансових санкцій від 27.07.2010 року № 221050 та № 221051 є протиправними та підлягають скасуванню.
Керуючись ст.ст. 86, 122, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов дочірнього підприємства "Маркет-Плазо" задовольнити.
Скасувати рішення Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області про застосування фінансових санкцій від 27.07.2010 року № 221050 та № 221051.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/О.П. Шевчук"Згідно з оригіналом" Суддя О.П. Шевчук