Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
27 квітня 2012 р. № 2-а- 1572/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Волошина Д.А.
за участю секретаря судового засідання - Зеленькова О.В.
представників : позивача Коновалова О.А., відповідача - не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Української державної академії залізничного транспорту до Державної податкової інспекції у місті Євпаторії Автономної Республіки Крим Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И В:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Українська державна академія залізничного транспорту, з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у місті Євпаторії Автономної Республіки Крим, в якому просить суд, скасувати прийняте Державною податковою інспекцією у місті Євпаторії АР Крим податкове повідомлення-рішення від 02 листопада 2011 року № 0002691501 про збільшення суми грошового зобовязання з податку на прибуток підприємств і організацій на суму 1702,00 гривень.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що всупереч п. 38.2 ст. 38 Податкового кодексу України оскаржуваним повідомлення-рішенням № 0002691501 від 02.11.2011р. передбачено збільшення грошового зобов'язання для однієї особи позивача за іншу ПАНСИОНАТ "МАГИСТРАЛЬ" 16507729; п.п. 2 п. 54.3 ст. 54 ПК України, із посилання на який прийняте зазначене податкове повідомлення-рішення, не може бути застосований до спірних правовідносин; при цьому академія не здійснює і ніколи не здійснювала діяльності, спрямованої на отримання прибутку, є неприбутковою організацією, внесена до відповідного реєстру з 01.01.1998р. із ознакою 0014 науково-дослідні установи та вищі навчальні заклади III IV рівнів акредитації, внесені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави. Вважає, що оскільки позивач не є платником податку на прибуток, відповідно і його структурний підрозділ (що не має статусу філії, не веде самостійної діяльності, не має рахунків, не веде обліку і не складає балансу, фінансується з державного бюджету у межах кошторису установи та не отримує будь-яких доходів), у будь-якому випадку не може бути платником податку на прибуток. Також посилається на обставини складання у відповідності до "Порядку складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями" (затверджено наказом ДПА України від 11.07.1997р. № 233, зареєстровано в Мінюсті України 06.08.1997р. за № 290/2094) та подання до ДПІ за місцем реєстрації відповідного податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями - отже чинним законодавством не передбачений обов'язок позивача та його структурних підрозділів складати та подавити декларацію з податку на прибуток підприємства, а відсутність такого обв'язку зумовлює неможливість застосування будь-яких штрафних санкцій за його нібито порушення. У разі якщо ПАНСИОНАТ "МАГИСТРАЛЬ" є платником податок на прибуток, то це виключає можливість покладання обов'язку сплати цього податку на позивача, а якщо ж зазначений пансіонат не відповідає критеріям визначення платника податку на прибуток то це виключає його обов'язок подавати відповідні податкові декларації з цього податку і зумовлює неможливість застосування будь-яких санкцій і до позивача.
Відповідач, в письмових запереченнях проти позову заперечував з посиланням на матеріали камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток, про результати якої складено акт № 1303/15-1/16507729 від 29.06.2011р., якою встановлено, що в порушення п. 16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994р. № 334/94-ВР та п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 глави ІІ Податкового кодексу України. Пансіонатом Магістраль з моменту взяття на податковий облік до ДПІ в м. Євпаторії взагалі не надавалась звітність з податку на прибуток, в зв'язку з чим порушення граничних строків подання податкової звітності з податку на прибуток відповідно до п. 120.1.ст. 120 Податкового кодексу України стало підставою для накладення штрафу вказаним податковим повідомленням рішенням.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 27.03.2012 року було замінено відповідача в порядку правонаступництва з Державної податкової інспекції у м. Євпаторії АР Крим на Державну податкову інспекцію у м. Євпаторії Автономної Республіки Крим Державної податкової служби.
Представник позивача в судове засідання з'явився, позов просив задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві та додаткових поясненнях.
Відповідач в судове засідання не прибув, був повідомлений належними чином про дату, час та місце розгляду справи, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, просив в задоволенні позову відмовити.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, встановив наступне.
ДПІ в м. Євпаторії 29.06.2011р. складений акт №1303/15-1/16507729 камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток щодо проведення камеральної перевірки декларацій з податку на прибуток за 2008р. - 1 квартал 2011р. платника податку на прибуток ПАНСІОНАТ "МАГІСТРАЛЬ", ЄДРПОУ 16507729, м. Євпаторія, вул. Кірова, буд. 81.
На підставі зазначеного акту відповідно до п. 86.8 ст. 86 Податкового кодексу України ДПІ в м. Євпаторії прийняте податкове повідомлення-рішення № 0001831501 від 06.07.2011р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 1702 грн. За результатами його оскарження, рішенням ДПА в АР Крим від 21.10.2011р. №12789/7/25-023 було скасовано податкове повідомлення-рішення ДПІ в м. Євпаторії від 06.07.2011р. №0001831501, прийняте стосовно Харківської державної академії залізничного транспорту та зобов'язано ДПІ в м. Євпаторії прийняти податкове повідомлення-рішення про збільшення грошового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 1702 грн. стосовно Української державної академії залізничного транспорту за пансіонат «Магістраль». Податкове повідомлення-рішення № 0002691501 від 02.11.2011р. було надіслано позивачеві та отримано ним 07.11.2011р.
Не погоджуючись із винесеним податковим повідомленням-рішенням позивача у порядку, передбаченому ст. 56 Податкового кодексу України звертався із відповідними скаргами до Державної податкової адміністрації в Автономній Республіці Крим та Державної податкової служби України, рішеннями яких № 4785/101/25-023 від 09.12.2011р. та № 348/6/10-2115 від 06.01.2012р. відповідно скарги позивача залишені без задоволення.
Перевіряючи вказані висновки відповідача, а відтак і прийняте на їх підставі спірне податкове повідомлення-рішення, на відповідність вимогам ч.3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд виходить з такого.
Позивач, УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ зареєстрований у встановленому законом порядку, як юридична особа, набув правового статусу юридичної особи державної організації (установи, закладу), віднесена до вищих навчальних закладів четвертого рівня акредитації. Згідно довідки від 21.07.2005р. № 5138/10/28-112 позивач з 14.07.1994р. взятий на облік у ДПІ у Московському районі м. Харкова і є неприбутковою організацією з ознакою 0014 науково-дослідні установи та вищі навчальні заклади 3-4 рівнів акредитації, внесені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави. Відповідним рішенням ДПІ у Московському районі м. Харкова підтвердила внесення позивача до реєстру неприбуткових організацій (установ) з 01.01.1998р. з ознакою 0014. (а.с. 10 т.1)
Відповідно до п. 1.8 Статуту позивача структурні підрозділі Академії створено відповідно до чинного законодавства та головних завдань діяльності вищого закладу освіти, які функціонують згідно з окремими положеннями, що розроблені академією і затверджені ректором академії. Структурними підрозділами, які діють без права юридичної особи, можуть надаватися окремі права фінансово-господарської діяльності. П.п.11) п.п. 1.8.1. Статуту до структурних підрозділів віднесено і оздоровчі заклади.
Пунктом 7 змін до статуту позивача від 18.11.2011р. п.п.11 п.п. 1.8.1 п. 1.8 оздоровчі заклади: пансіонат "Магістраль" Української державної академії залізничного транспорту ("Магістраль" УкрДАЗТ), пансіонат "ХІІТовець" Української державної академії залізничного транспорту ("ХІІТовець" УкрДАЗТ) віднесено до складу структурних підрозділів позивача.
Положенням Пансіонату "Магістраль" Української державної академії залізничного транспорту передбачено, що надання послуг відпочиваючим Пансіонат здійснює відповідно до договорів, угод та контрактів укладених між Академією і міністерствами, відомствами, підприємствами, організаціями, установами, комерційними структурами, юридичними і фізичними особами (п1.6); фінансово-господарська діяльність Пансіонату здійснюється на основі бюджету академії (п. 5.1); обсяги фінансування визначаються Академією (п. 5.2); матеріально-технічна база Пансіонату належить Академії і охоплює об'єкти власності: землю, будівлі, споруди, майнові комплекси, комунікації, обладнання, транспортні засоби, а також інше майно споживчого, соціального, культурного і другого призначення (п. 5.3); академії належать права власності на грошові кошти, майно ті інші об'єкти власності, які придбані на доходи від діяльності Пансіонату, а також передані фізичними або юридичними особами (п. 5.4); здійснення господарської діяльності Пансіоната, використання об'єктів власності та майна належить Академії (п. 5.5); замовлення підприємствам, установам організаціям і фізичним особам по виконанню платних послуг, необхідних для діяльності Пансіоната, здійснює Академія (п. 5.6), бухгалтерський та статистичний облік результатів діяльності Пансіоната здійснює Академія на підставі оперативних звітностей Пансіонату, відповідно до установлених форм (п.6.1.).
Наданими позивачем копіями договорів щодо утримання пансіонату "Магістраль" підтверджується їх укладання та виконання саме Академією. (а.с. 80-83, 106-131 т.1) Надані позивачем виписки по поточному рахунку підтверджують надходження коштів за проживання у пансіонаті "Магістраль" на бюджетний рахунок позивача, відкритий у Держказначействі. (а.с. 132-134 т.1)
Всі надходження включаються позивачем до відповідних податкових звітів про використання коштів неприбутковими установами та організаціями, а також до податкових декларацій з податку на додану вартість, які у встановленому порядку надавались позивачем до ДПІ у Московському районі м. Харкова за місцем своєї реєстрації, що підтверджується складеним вказаною ДПІ актом від 21.03.2011р. № 721/234/01116472 про результати планової виїзної перевірки позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2007р. по 30.09.2010р., валютного та іншого законодавства за період 01.10.2007р. по 30.09.2010р. та податковими звітами про використання коштів неприбутковими установами та організаціями (а.с. 2-9, 50-72 т.2)
З наданого до суду акту перевірки ДПІ у Московському районі м. Харкова вбачається, що контроль за правильністю здійснення фінансово господарської діяльності Академії по пансіонату "Магістраль", нарахування заробітної плати працівникам здійснюється ДПІ у Московському районі м. Харкова. (а.с. 50-72 т.2)
Позивач перебуває на обліку в ДПІ у м. Євпаторії АР Крим (ДПІ у м. Євпаторії Автономної Республіки Крим Державної податкової служби) як платник окремих податків (зборів) - збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар'єрної, шахтної, дренажної води; екологічного податку, податку (плати) на землю, а також податку на доходи фізичних осіб, самостійно звітуючи та сплачуючи вказані податки. (а.с. 10-49 т.2)
Відповідно до ч. 2 ст. 58 Господарського кодексу України відкриття суб'єктом господарювання філій (відділень), представництв без створення юридичної особи не потребує їх державної реєстрації. Відомості про відокремлені підрозділи суб'єктів господарювання залучаються до її реєстраційної справи та включаються до Єдиного державного реєстру в порядку, визначеному законом.
Згідно ч.1, ч.2 ст.18 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, то третя особа може посилатися на них у спорі, як на достовірні.
Згідно Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Українська державна академія залізничного транспорту не має відокремленого підрозділу - Пансіонат "Магістраль", що підтверджується відповідним записом в розділі «дані про відокремлені підрозділи юридичної особи». (а.с. 165-167 т.1)
Отже позивачем доведено, що його структурний підрозділ Пансіонат "Магістраль" не є відокремленим підрозділом, що не має статусу філії, не веде самостійної діяльності, в тому числі в частині здійснення витрат, не наділений майном, не має рахунків, печаток, не веде обліку і не складає баланс, фінансується з державного бюджету у межах кошторису позивача та не отримує будь-яких доходів.
Суд критично ставиться до наданих відповідачем на вимогу суду копій документів, на підставі яких у січні 2000 року був взятий на облік пансіонат "Магістраль", оскільки надані документи не відповідають вимогам Інструкції про порядок обліку платників податків, затвердженої наказом ДПА України від 19.02.1998р. № 80 (в редакції наказу ДПА України від 17.11.1998р. № 552), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.1.21998р. за № 791/3231. Зокрема відсутня передбачена п. 4.8 вказаної Інструкції завірена в нотаріальному порядку копія установчих документів юридичної особи (позивача), а заява за ф. № 1-ОПП не містить відбитку печатки.
При цьому пунктом 2.2 дія вказаної Інструкції поширена з числа резидентів на таких платників податків: філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податків - юридичних осіб (далі - філії), що не мають статусу юридичної особи, але мають банківські рахунки, ведуть окремий бухгалтерській облік своєї діяльності, складають окремий баланс.
Відповідачем за правилами ст. 71 КАС України не надано суду належних та допустимих доказів, що пансіонат "Магістраль" відповідає зазначеним вимогам Інструкції.
Суд також враховує ту обставину, що особовий рахунок пансіонату "Магістраль" за податком на прибуток (копія якого надану до суду відповідачем) відкрито 06.07.2011р., що не відповідає вимогам п. 13 Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів, затвердженої наказом ГДПІ України від 12.05.1994р. № 37 (в редакції наказу ДПА України від 2.04.1999р. № 174), зареєстрованої в Мінюсті України 25.05.1994р. за № 114/323, відповідно до якого особові рахунки платників відкриваються органом державної податкової служби щорічно за платниками, які: перебувають на податковому обліку - з початку року, взяті на податковий облік - з моменту взяття їх на облік, своєчасно не стали на податковий облік - з моменту нарахування або сплати платежу (залежно від того, яка з цих подій настала раніше). (а.с. 203-206 т.1)
Таким чином суд приходить до висновку, що не відкриття відповідачем картки особового рахунку на пансіонат "Магістраль" до проведення перевірки, свідчить про відсутність статусу платника податку та знаходження останнього на обліку у ДПІ у м. Євпаторії АР Крим.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", що був чинний в періоді часу, за який частково застосовано штраф оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням, платниками податку є: з числа резидентів суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами;філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку (далі філії), зазначених у підпункті 2.1.1 цього пункту, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж такий платник податку, територіальної громади.
Позивач не здійснює діяльності, спрямованої на отримання прибутку, є неприбутковою організацією, внесений до відповідного реєстру з 01.01.1998р. із ознакою 0014 науково-дослідні установи та вищі навчальні заклади 3-4 рівнів акредитації, внесені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави. Надані до матеріалів справи документи підтверджують, що структурний підрозділ позивача Пансіонат "Магістраль" не здійснює самостійно будь-якої діяльності: грошові кошти за проживання у пансіонаті надходять безпосередньо на бюджетний рахунок позивача, відкритий у Держказначействі, а фінансування всіх витрат з утримання пансіонату здійснюється позивачем відповідно самостійно укладених договорів, у межах затвердженого кошторису та за рахунок бюджетних коштів.
Абз. "б" п.п. 7.11.1 п. 7.11 ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" визначає оподаткування неприбуткових установ і організацій, які є зокрема і вищими навчальними закладами III - IV рівнів акредитації, внесеними до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави.
П.п. 7.11.3 п. 7.11 статті 7 того ж Закону звільнено від оподаткування доходи неприбуткових організацій, визначених у абзаці "б" підпункту 7.11.1, отримані у вигляді: коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань; пасивних доходів; коштів або майна, які надходять таким неприбутковим організаціям, від проведення їх основної діяльності, з урахуванням положень підпункту 7.11.11 цієї статті; дотацій або субсидій, отриманих з державного або місцевого бюджетів, державних цільових фондів або у межах благодійної, у тому числі гуманітарної допомоги чи технічної допомоги, що надаються таким неприбутковим організаціям відповідно до умов міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, крім дотацій на регулювання цін на платні послуги, які надаються таким неприбутковим організаціям або через них їх отримувачам згідно із законодавством, з метою зниження рівня таких цін.
Згідно п.п. 7.11.12 п. 7.11 ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" центральний податковий орган встановлює порядок обліку і подання податкової звітності про використання коштів неприбуткових організацій (неприбуткових організацій, визначених в абзаці "ж" підпункту 7.11.1, у частині обліку і подання податкової звітності за доходами, що підлягають оподаткуванню) та вирішує питання про виключення організацій з реєстру неприбуткових організацій і оподаткування їх доходів у разі порушення ними положень цього Закону та інших законодавчих актів про неприбуткові організації.
Наказом ДПА України від 11.07.1997р. № 233 (у редакції наказу ДПА України від 3.04.2003р. № 153) затверджений Порядок складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями. Відповідно до вимог вказаного порядку позивачем складалися та подавалися до ДПІ у Московському районі м. Харкова за місцем своєї реєстрації відповідні звіти про використання коштів неприбутковими установами та організаціями, показники яких включали і надходження позивачеві коштів за проживання у пансіонаті "Магістраль".
П. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України передбачено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом. Платниками податку на прибуток п. 133.1 ст. 133 Податкового кодексу України визначає суб'єкт господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами; управління залізниці, яке отримує прибуток від основної діяльності залізничного транспорту; підприємства залізничного транспорту та їх структурні підрозділи, які отримують прибуток від неосновної діяльності залізничного транспорту; неприбуткові установи та організації у разі отримання прибутку від неосновної діяльності та/або доходів, що підлягають оподаткуванню відповідно до цього розділу; відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у підпункті 133.1.1 цього пункту, визначені відповідно до розділу I цього Кодексу, за винятком представництв. Для цілей цього розділу представництво платника податку відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням, та який здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи, фінансується такою юридичною особою та не отримує інших доходів, окрім пасивних доходів.
Відповідачем не доведено факт відповідності Пансіонату "Магістраль" встановленим Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств", а з 01.04.2011 року Податковим кодексом України, критеріям визначення платника податку на прибуток.
Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств", а з 01.04.2011 року Податковим кодексом України, обов'язок подачі податкової декларації з податку на прибуток підприємств покладається виключно на платників вказаного податку. Подача такої декларації здійснюється до податкового органу за місцезнаходженням платника, що передбачено п. 16.15 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", п. 1.5 Порядку складання декларації про прибуток підприємства, затвердженого наказом ДПА України від 8.07.1997р. № 214, в редакції наказу ДПА України від 21.01.1998р. № 37; п.1.6 Порядок складання декларації з податку на прибуток підприємства, затверджено наказом ДПА України від 29.03.2003р. № 143; п. 49.1 ст. 49 податкового кодексу України.
За таких обставин чинним законодавством не встановлений обов'язок саме позивача подавати безпосередньо відповідачеві податкові декларації з податку на прибуток підприємств, отже і відповідач позбавлений права накладати на позивача передбачений п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України штраф за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) з податку на прибуток.
Відповідачем також не доведено правомірність застосування штрафної санкції саме до позивача за не подачу такої декларації іншими особами.
Ст. 16 Податкового кодексу України передбачає, що особами, відповідальними за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету, та за повноту та своєчасність його внесення до бюджету є платники податку.
При цьому такий платник несе самостійну відповідальність за порушення правил ведення податкового обліку. Зазначена відповідальність стосується кожного окремого платника податку і не може автоматично поширюватися на третіх осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В ході розгляду справи, відповідач не довів правомірності та обґрунтованості мотивів винесення спірного податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку з тим, що відсутній обов'язок саме позивача подавати безпосередньо відповідачеві податкові декларації з податку на прибуток підприємств, суд приходить до висновку про відсутність підстав застосування до позивача штрафної (фінансової) санкції передбаченої п.п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Серед критеріїв оцінювання судом рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, є принцип законності, що закріплений у ч. 2 ст. 19 Конституції України, відповідно до якого органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України,
З огляду на викладене, вимога позивача про скасування податкового повідомлення-рішення № 0002691501 від 02.11.2011 року обґрунтована та підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Керуючись ст.19 Конституції України, Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств", Податковим кодексом України, ст.ст. 7-11, 71, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Української державної академії залізничного транспорту до Державної податкової інспекції у місті Євпаторії Автономної Республіки Крим Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити.
Скасувати прийняте Державною податковою інспекцією у місті Євпаторії Автономної Республіки Крим податкове повідомлення-рішення № 0002691501 від 02 листопада 2011 року про збільшення суми грошового зобовязання з податку на прибуток підприємств і організацій на суму 1702,00 гривень.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Української державної академії залізничного транспорту (61050, м. Харків майдан Фейєрбаха б. 7, код 01116472) витрати по сплаті судового збору у розмірі 107,30 грн. (сто сім грн. 30 коп.)
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 03 травня 2012 року.
Суддя Волошин Д.А.