Постанова № 23924030, 26.04.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
26.04.2012
Номер справи
2а-3134/12/0170/10
Номер документу
23924030
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

26 квітня 2012 р. Справа №2а-3134/12/0170/10

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді Кудряшової А.М. ,

при секретарі судового засідання Левченко Д.С.,

за участю представників:

від позивача - не з'явився,

від відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія Автономної Республіки Крим

до Державного підприємства «Санаторно-курортний лікувальний центр «Феміда»

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулось з адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія АР Крим та просить стягнути з Державного підприємства «Санаторно-курортний лікувальний центр «Феміда» на користь позивача заборгованість по єдиному соціальному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за грудень 2011 року в сумі 61692,80 гривень та по фінансовим санкціям в сумі 17268,64 гривень, а взагалі 78961,44 гривень.

Позивач та відповідач у судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином та завчасно; позивач надав клопотання про розгляд справи за його відсутністю, у тому числі зазначив, що заборгованість відповідачем не сплачена, відповідач клопотання щодо неможливості розгляду справи за його відсутністю та заперечень проти позову не надав, про причини неявки не повідомив.

Суд, враховуючі клопотання позивача щодо розгляду справи за їх відсутністю, ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі представника відповідача, враховуючі, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, керуючись ч.4 ст. 122, ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності не зявившихся учасників процесу.

Дослідивши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.

Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 7 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено коло суб'єктів владних повноважень, до яких віднесено орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пунктів 1, 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, а також забезпечує збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

Згідно з пунктом 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 за № 442/6730, (далі - Положення про Управління Фонду) управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Відповідно до підпункту 6 пункту 2.2 Положення про Управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, останнє, відповідно до покладених на нього завдань, контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

Отже, контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.

Таким чином, Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія АР Крим, реалізуючі свої завдання та функції в правовідносинах з фізичними та юридичними особами виступає як субєкт владних повноважень, який здійснює владну компетенцію.

Компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з пунктом 4 частини 1 якої компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

З зазначених підстав, спір, що виникає між фізичним, юридичними особами та органами Пенсійного фонду України, у тому числі стосовно відшкодування витрат на виплату пільгових пенсій являється публічно правовим та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 року (надалі Закон), яким встановлено новий єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування.

Згідно з п. ч.1 ст.1 Закону зазначено, що єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування (далі єдиний внесок) консолідований страховий внесок. Збір якого здійснюється до системи загальнообовязкового державного соціального страхування в обовязковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообовязкового державного соціального страхування

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону дія цього Закону поширюється а відносини, що виникають під час провадження діяльності, повязаної із збором та веденням обліку єдиного внеску. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Пунктом 3 Розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону встановлено, що з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, загальнообовязкове соціальне страхування у звязку с тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили страту працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.

Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється.

Згідно з п.1 частини 1 статті 4 Закону платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Державне підприємство «Санаторно-курортний лікувальний центр «Феміда» (код ЄДРПОУ 32679507, юридична адреса: 97412, АР Крим, м. Євпаторія, вул. Фрунзе, буд. 28) зареєстровано виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради Автономної Республіки Крим 15.10.2003 року, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.14). Відомості щодо виключення із Єдиного державного реєстрі підприємств та організацій України відповідача та про зміну юридичної адреси на час розгляду справи у суду відсутні.

Судом встановлено, що Державне підприємство «Санаторно-курортний лікувальний центр «Феміда» зареєстровано як платник в Управлінні ПФУ в м. Євпаторія АР Крим за реєстраційним номером 32-67-9507, у зв'язку з чим є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Згідно з частиною 2 статті 6 Закону платник єдиного внеску зобовязаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою. Встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообовязкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики. Відповідно до частини 3 статті 9 Закону територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати єдиний внесок лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Частиною 8 статті 9 Закону встановлено, що платники єдиного внеску зобовязані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, календарний рік.

Відповідно до розділу IV пункту 4.3 підпункту 4.3.1. Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року № 21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 р. за № 994/18289 обчислення єдиного внеску зазначеною категорією платників здійснюється щомісячно на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховується єдиний внесок.

Судом встановлено, що відповідно до автоматично сформованого звіту, наданого управлінням Пенсійного фонду, відповідач зобовязався сплатити єдиний внесок за грудень 2011 року в загальній сумі 61744,74 гривень.

Судом встановлено, що ДП «Санаторно-курортний лікувальний центр «Феміда» задекларувало у звіті по єдиному внеску суду до сплати за ставкою 36,76 % - 49,7 % в розмірі 52836,26 гривень.

Судом встановлено, що ДП «Санаторно-курортний лікувальний центр «Феміда» задекларувало у звіті по єдиному внеску суду до сплати за ставкою 8,41 % в розмірі 182,88 гривень.

Судом встановлено, що ДП «Санаторно-курортний лікувальний центр «Феміда» задекларувало у звіті по єдиному внеску суду до сплати за ставкою 34,7 % в розмірі 2389,44 гривень.

Судом встановлено, що ДП «Санаторно-курортний лікувальний центр «Феміда» задекларувало у звіті по єдиному внеску суду до сплати за ставкою 33,2 % в розмірі 862,28 гривень.

Судом встановлено, що ДП «Санаторно-курортний лікувальний центр «Феміда» задекларувало у звіті по єдиному внеску суду до сплати за ставкою 3,6 % в розмірі 5242,9 гривень.

Судом встановлено, що ДП «Санаторно-курортний лікувальний центр «Феміда» задекларувало у звіті по єдиному внеску суду до сплати за ставкою 2,6 % в розмірі 179,04 гривень.

Судом встановлено, що ДП «Санаторно-курортний лікувальний центр «Феміда» задекларувало у звіті по єдиному внеску суду до сплати за ставкою 2 % в розмірі 51,94 гривень.

Згідно з розрахунком позовних вимог відповідачем фактично сплачено 51,94 гривень, тому сума заборгованості зі сплати страхових внесків залишилась не сплаченою в загальному розмірі 61692,82 гривень.

Відповідно до пункту 1 ч. 2 ст. 6 Закону страхувальник зобовязаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок.

Таким чином, в порушені ч. 2 статті 6, ч. 4 статті 25 Закону відповідач своєчасно не сплатив суму страхових внесків в розмірі 61692,82 гривень.

Відповідно ч. 4 ст. 25 Закону територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Платник єдиного внеску зобовязаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

Судом встановлено, що на суму недоїмки зі сплати страхових внесків Управлінням Пенсійного фонду в м. Євпаторія АРК направлялась вимога № Ю 555-2 від 03.02.2012 року в розмірі 103915,35 гривень (у тому числі недоїмка зі сплати єдиного внеску 98948,24 гривень, штрафи 4928,71 гривень та пеня 38,40 гривень), яка була вручена відповідачу, що підтверджується підписом на поштовому повідомленні (а.с.15 зворотна сторінка).

Однак в порушення 10-ти денного строку відповідачем погоджена сума в розмірі 61692,82 гривень, сплачена не була.

Відповідно до п. 2 ч. 8 ст. 9 Закону, підпункту 4.3.7 пункту 4.3. розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року № 21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 р. за № 994/18289 4.3.7. платники під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобовязані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для відповідних платників (авансові платежі).

Отже, суд приходить до висновку, що недоїмка зі сплати єдиного внеску у розмірі 61692,82 гривень розрахована позивачем вірно, являється погодженою відповідачем та підлягає стягненню з останнього.

Суд також враховує, що відповідно до частини 12 статті 9 Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника та мають пріоритет перед всіма іншими зобовязаннями, крім зобовязань з виплати заробітної плати (доходу).

Відповідно до частини 11 статті 9 Закону якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують єдиний внесок, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом.

Згідно частини 14 статті 25 Закону посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.

Відповідно до пункту 2 частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Згідно пункту 1 частини 12 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» за несвоєчасне перерахування або несвоєчасне зарахування на рахунки органів Пенсійного фонду сум єдиного внеску, фінансових санкцій, зазначених у частині 11 цієї статті, нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка зазначених сум, розрахована за кожний день прострочення їх перерахування (зарахування), та накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не зарахованих (не перерахованих) сум.

Рішенням № 25 від 19 січня 2012 року «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску» до ДП «Санаторно-курортний лікувальний центр «Феміда» застосовано стягнення штрафу у розмірі 12192,01 гривень та нарахована пеня у розмірі 2611,42 гривень за період з 21.11.2011 року до 14.12.2011 року, загальна сума боргу складає 14803,43 гривень (а.с.7).

Рішенням № 26 від 19 січня 2012 року «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску» до ДП «Санаторно-курортний лікувальний центр «Феміда» застосовано стягнення штрафу у розмірі 51,40 гривень та нарахована пеня у розмірі 11,82 гривень за період з 21.11.2011 року до 14.12.2011 року, загальна сума боргу складає 63,22 гривень (а.с.8).

Рішенням № 27 від 19 січня 2012 року «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску» до ДП «Санаторно-курортний лікувальний центр «Феміда» застосовано стягнення штрафу у розмірі 118,82 гривень та нарахована пеня у розмірі 27,33 гривень за період з 21.11.2011 року до 14.12.2011 року, загальна сума боргу складає 146,15 гривень (а.с.9).

Рішенням № 28 від 19 січня 2012 року «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску» до ДП «Санаторно-курортний лікувальний центр «Феміда» застосовано стягнення штрафу у розмірі 671,70 гривень та нарахована пеня у розмірі 154,49 гривень за період з 21.11.2011 року до 14.12.2011 року, загальна сума боргу складає 826,19 гривень (а.с.10).

Рішенням № 29 від 19 січня 2012 року «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску» до ДП «Санаторно-курортний лікувальний центр «Феміда» застосовано стягнення штрафу у розмірі 29,95 гривень та нарахована пеня у розмірі 06,89 гривень за період з 21.11.2011 року до 14.12.2011 року, загальна сума боргу складає 36.84 гривень (а.с.11).

Рішенням № 30 від 19 січня 2012 року «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску» до ДП «Санаторно-курортний лікувальний центр «Феміда» застосовано стягнення штрафу у розмірі 1143,84 гривень та нарахована пеня у розмірі 248,97 гривень за період з 21.11.2011 року до 14.12.2011 року, загальна сума боргу складає 1392,81 гривень (а.с.12).

Зазначені рішення були вручені відповідачу 25.01.2012 року, що підтверджується підписом на поштовому повідомленні (а.с.13 зворотна сторінка).

Судом встановлено, що розрахунок фінансових санкцій позивачем здійснений правомірно, тому загальний розмір фінансових санкцій, який підлягає сплаті відповідачем за несвоєчасну сплату єдиного внеску складає 17268,64 гривень

Приймаючи до уваги, що у матеріалах справи відсутні відомості про погашення відповідачем заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, фінансових санкцій та пені по страховим внескам та про оскарження рішення у встановленому діючим законодавством порядку, позовні вимоги про стягнення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску за грудень 2011 року в сумі 61692,80 гривень та по фінансовим санкціям в сумі 17268,64 гривень, а взагалі 78961,44 гривень підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

Під час судового засідання, яке відбулось 26.04.2012 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено у повному обсязі 27.04.2012 року.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

2. Стягнути з Державного підприємства «Санаторно-курортний лікувальний центр «Феміда» (код ЄДРПОУ 32679507, юридична адреса: 97412, АР Крим, м. Євпаторія, вул. Фрунзе, буд. 28) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія АР Крим заборгованість у розмірі 78961 (сімдесят вісім тисяч девятсот шістдесят одна) гривна 44 копійки та перерахувати на:

р/р 37193007000103 в Управлінні Державного казначейства у м. Євпаторія Головного управління Державного казначейства України в АР Крим заборгованість в розмірі 67639,69 гривень;

р/р 37194073000103 в Управлінні Державного казначейства у м. Євпаторія Головного управління Державного казначейства України в АР Крим заборгованість в розмірі 219,72 гривень;

р/р 37195072000103 в Управлінні Державного казначейства у м. Євпаторія Головного управління Державного казначейства України в АР Крим заборгованість в розмірі 1008,43 гривень;

р/р 37195083000103 в Управлінні Державного казначейства у м. Євпаторія Головного управління Державного казначейства України в АР Крим заборгованість в розмірі 6635,71 гривень;

р/р 37192086000103 в Управлінні Державного казначейства у м. Євпаторія Головного управління Державного казначейства України в АР Крим заборгованість в розмірі 0,00 гривень;

р/р 37194084000103 в Управлінні Державного казначейства у м. Євпаторія Головного управління Державного казначейства України в АР Крим заборгованість в розмірі 242,26 гривень;

р/р 37197070000103 в Управлінні Державного казначейства у м. Євпаторія Головного управління Державного казначейства України в АР Крим заборгованість в розмірі 3215,63 гривень.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кудряшова А.М.