Постанова № 23920548, 13.04.2012, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.04.2012
Номер справи
6222/11/2170
Номер документу
23920548
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2012 р. Справа № 2-а-6222/11/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді: Кисильової О.Й.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до комунального підприємства "Генічеське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" про стягнення штрафу,

встановив:

Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі - позивач) звернулося до суду із адміністративним позовом до комунального підприємства "Генічеське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" (далі - відповідач, Підприємство) про стягнення штрафу в розмірі 5100, 00 грн.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що інспекцією Держенергонагляду проведено перевірку виконання суб'єктами господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду, а саме - виконання відповідачем припису позивача від 10.09.2010 р. № 05/31-0314/2, про що складено акт перевірки від 20.04.2011 р. На підставі вказаного акта перевірки позивачем видано припис від 20.04.2011 р. щодо усунення порушень, виявлених перевіркою. Проте наступною перевіркою, проведеною позивачем 12.08.2011 р., встановлено факт невиконання вимог припису від 20.04.2011 р., на підставі чого позивачем винесено постанову від 16.08.2011 р. про накладення на КП "Генічеське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання в розмірі 5100 грн. Відповідач не сплатив у встановлені законодавством строки суму штрафу, а тому дана сума заборгованості підлягає стягненню в судовому порядку.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надавши до суду заяву про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача надав письмові заперечення, просив справу розглянути в порядку письмового провадженняч. Свої заперечення відповідач мотивує тим, що позивач не повідомив Підприємство про розгляд справи про адміністративне правопорушення в м. Нова Каховка, у той час як статтею 276 КУпАП передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення, у даному випадку в м. Генічеськ. Крім того, відповідач зазначив, що за порушення, вказані в приписі від 10.09.2010 р. № 05/31-0314/,2 з відповідача вже стягнуто штраф у розмірі 5100,00 грн. рішенням від 15.11.2011 р. у справі № 2-а-4126/11/2170, а тому просить відмовити в задоволенні позову.

Відповідно до ч. 4 ст.122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до акту перевірки № 05/32-04-0015 від 12.08.2011 р., складеного державним інспектором Філіпповим І.В. за результатами проведення перевірки на предмет виконання відповідачем вимог припису від 20.04.2011 р. № 05/32-04-0149, та врученого директору Підприємства, позивачем встановлено факт невиконання пунктів 5,6 припису від 20.04.2011 р. № 05-32-04-0149. За ухилення від виконання вимог зазначеного припису відповідачем винесено постанову від 16.08.2011 р. № 05/32-01-0015 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання у розмірі 5100 грн.

Відповідно до пп. 2 п. 4 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 р. № 929, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2006 р. № 131 (далі - Положення про державний енергетичний нагляд) одним із завдань та функцій Держенергонагляду є здійснення в межах своєї компетенції контролю за усуненням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання і споживачами електричної енергії виявлених порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії.

Статтею 27 Закону України "Про електроенергетику" від 16.10.1997 року № 575/97 - ВР передбачено, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.

Правопорушеннями в електроенергетиці є: крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку; пошкодження приладів обліку; розкомплектування та пошкодження об'єктів електроенергетики, розкрадання майна цих об'єктів; створення перешкод у здійсненні державного енергетичного нагляду та у виконанні робіт, пов'язаних з обслуговуванням об'єктів електроенергетики; порушення правил охорони електричних мереж; порушення правил користування енергією; насильницькі дії, які перешкоджають оперативному персоналу та посадовим особам об'єктів електроенергетики виконувати свої службові обов'язки; незабезпечення енергією споживачів, що не допускають порушень своїх обов'язків перед енергопостачальниками.

Підпунктом 1 п. 11 Положення про державний енергетичний нагляд встановлено, що Держенергонагляд має право застосовувати до суб'єктів господарювання штрафні санкції у порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до п. 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року № 1312 (далі - Положення про порядок накладення штрафів) штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.

Пунктом 7 Положення про порядок накладення штрафів визначено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду.

Згідно з п. 10 Положення про порядок накладення штрафів суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

Вищенаведену постанову про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання отримано відповідачем 25.01.2012 р., що підтверджується підписом уповноваженого представника Підприємства на поштовому повідомленні.

Суд не бере до уваги посилання відповідача на постанову від 15.11.2011 р. у справі № 2-а-4126/11/2170, оскільки обставини, що встановлені вказаним рішенням інші, ніж ті, що є предметом розгляду даної справи. Тобто постанова від 15.11.2011 р. не є належним доказом стягнення із Підприємства суми штрафу на підставі одного і того ж рішення позивача.

Оскільки постанова про накладення штрафу від 16.08.2011 р. відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржена, сума штрафу у розмірі 5100 грн. у тридцятиденний термін не сплачена, суд вважає, що дану заборгованість належить стягнути в судовому порядку.

Позивач просить стягнути з відповідача понесені судові витрати.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго" в частині стягнення штрафу в сумі 5100,00 грн., а відтак - про часткове задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 19, 122, 158-163, 167, КАС України, суд, -

постановив:

Позов державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до комунального підприємства "Генічеське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" про стягнення штрафу задовольнити частково.

Стягнути з комунального підприємства "Генічеське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства", код ЕДРПОУ - 04639087 штраф в сумі 5100 (п'ять тисяч сто) грн. 00 коп. на р/р 31114106700112, одержувач - Держбюджет Генічеського району, 21081100, код ОКПО 24103822, одержувач ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кисильова О.Й.

кат. 5.8.2