ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 травня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/2187/12
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Чеснокова А.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Миргородського міжрайонного прокурора в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
18 квітня 2012 року позивач Миргородський міжрайонний прокурор в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ФОП ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн.
Згідно вимог статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України даний позов підлягає розгляду та вирішенню в порядку скороченого провадження.
При цьому суд відзначає, що оскільки матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, то спір підлягає вирішенню на підставі наявних у справі документів.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Процедуру здійснення державного контролю визначено постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року № 1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" (далі за текстом - Порядок контролю). Пунктом 4 Порядку контролю встановлено, що державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
18 січня 2012 року державними інспекторами Теруправління Головавтотрансінспекції у Полтавській області встановлено факт надання ФОП ОСОБА_2 послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення квитково-касового листа за 18 січня 2012 року, чим порушено вимоги статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт". Крім цього, в салоні транспортного засобу знаходилось 5 пасажирів понад встановлену норму, чим порушено вимоги статті 35 зазначеного закону, якою передбачено, що на приміських та міських маршрутах дозволяється перевозити стоячих пасажирів автобусами, які за своєю конструкцією мають місця для стоячих пасажирів, у кількості, передбаченій технічною характеристикою транспортного засобу та визначеній у реєстраційних документах на цей транспортний засіб.
Результати перевірки відображено в акті від 18 січня 2012 року № 048274, з яким ФОП ОСОБА_2 ознайомлений особисто та підписав без заперечень, зазначивши, що виявлене порушення буде усунуте.
Відповідно до статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документи для регулярних пасажирських перевезень: для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Пунктами 25, 26 Порядку контролю визначено, що справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення; про час і місце розгляду справи уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом з повідомленням.
Повідомлення про розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт від 23 січня 2012 року відповідачу направлено 31 січня 2012 року та вручене 02 лютого 2012 року.
13 лютого 2012 року за результатом розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт за актом перевірки від 18 січня 2012 року № 048274 винесена постанова № 129032 про застосування до ФОП ОСОБА_2 фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн. відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Згідно вимог абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
15лютого 2012 року вищезазначена постанова від 13 лютого 2012 року направлена відповідачу та вручена останньому 18 лютого 2012 року.
На дату розгляду справи судом відповідач у передбаченому законодавством порядку постанову від 13 лютого 2012 року № 048274 не оскаржував, доказів сплати фінансової санкції до Державного бюджету України в розмірі 1700,00 грн. не надав.
Таким чином, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з відповідача фінансової санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 7-11, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Миргородського міжрайонного прокурора в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) фінансову санкцію в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. до Державного бюджету України (р/р 31116106700012 одержувач: державний бюджет м. Миргород, код за ЄДРПОУ 34698720, банк одержувача: ГУДКС у Полтавській області, місце знаходження: м. Полтава, МФО 831019 згідно бюджетної класифікації 21081100, символу 106).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя А.О. Чеснокова