ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 травня 2012 р. № 2а-2479/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого -судді Сакалоша В.М.,
за участю секретаря судового засідання -Семеряк М.І.,
за участю представника позивача -Багрія С.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Жидачівського районного центру зайнятості Львівського обласного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів -
в с т а н о в и в:
Жидачівський районний центр зайнятості Львівського обласного центру зайнятості звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить постановити рішення про стягнення з ОСОБА_2 допомоги по безробіттю в сумі 4 396,23 грн.
Ухвалою суду від 03.04.2012 року відкрито провадження у справі. В судовому засіданні 03.05.2012 року відповідно до вимог ч.3 ст. 160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, письмових заперечень проти позову не надав, хоча був належним чином повідомлений по розгляд справи, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Жидачівський районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та діє відповідно до законів України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про зайнятість населення», «Про державну службу» тощо.
Відносини у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття врегульовані Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ (надалі -Закону України № 1533-ІІІ).
Як вбачається з ст.2 Закону України «Про зайнятість населення»безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Відповідно до ст.7 Закону України № 1533-ІІІ видами забезпечення безробітних є допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності; допомога по частковому безробіттю; матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного; допомога на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні.
Керуючись п.п.1,3,4 ст. 22, п.1ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»на підставі довідки про середню заробітну плату (дохід) за останнім місцем роботи, відповідачу було призначено та розпочато виплату допомоги по безробіттю.
Відповідно до п.5 ст.12 зазначеного Закону виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 14.11.2008 року ОСОБА_2 звернувся до Жидачівського районного центру зайнятості Львівського обласного центру зайнятості із заявою про надання статусу безробітного зі виплатою допомоги по безробіттю. У такій заяві відповідач підтвердив той факт, що не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається та пенсійних виплат не отримує.
У зв'язку з надходженням інформації від державного реєстратора Жидачівської районної державної адміністрації (лист № 02-17/334 від 06.02.2012 року), встановлено, що з 05.09.2000 року відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець.
Таким чином, відповідач незаконно отримав допомогу по безробіттю за період з 14.11.2008 року по 16.09.2009 року. У зв'язку з цим, позивачем видано наказ № 29 від 07.02.2012 року щодо повернення виплачених коштів з 14.11.2008 року по 16.09.2009 року на підставі встановлення належності безробітного ОСОБА_2 до категорії зайнятих осіб та проведення перерахунку соціальних виплат.
За час перебування на обліку у Жидачівському районному центрі зайнятості Львівського обласного центру зайнятості відповідач отримав матеріальне забезпечення у вигляді допомоги по безробіттю в сумі 4 396,23 грн.
Позивачем вживались заходи щодо досудового врегулювання спору, зокрема було направлено на адресу відповідача претензію № 249/07 від 09.02.2012 року, однак ОСОБА_2 не повернув суму незаконно отриманого матеріального забезпечення.
Таким чином, сума коштів, яка підлягає поверненню відповідачем, становить 4 396,23грн.
Згідно ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вище викладене, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги базуються на законі, обґрунтовані, доведені і підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути із ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) на користь Жидачівського районного центру зайнятості Львівського обласного центру зайнятості (81700, Львівська область, м. Жидачів, вул. Шашкевича, 28, р/р 37170301900157 в ГУДКУ у Львівській області, ЄДРПОУ 22352857, МФО 825014) допомогу по безробіттю в сумі 4 396,23 (чотири тисячі триста дев'яносто шість гривень двадцять три копійки).
3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова виготовлена у повному обсязі 07 травня 2012 року.
Суддя Сакалош В.М.