Постанова № 23788653, 24.02.2012, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.02.2012
Номер справи
2а-1893/12/1370
Номер документу
23788653
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДП О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 лютого 2012 р. № 2а-1893/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого - судді Мричко Н.І.

за участю секретаря судового засідання Якимець О.І.

представника позивача Кельбас Р.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Львівської області Державної податкової служби до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку № 7 «Наш Дім»про стягнення податкового боргу в сумі 3 062,00 грн., -

в с т а н о в и в :

Державна податкова інспекція у Франківському районі м.Львова звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку № 7 «Наш Дім»(далі -ОСББ №7 «Наш Дім»), в якому просить стягнути з відповідача на користь державного бюджету податковий борг в розмірі 3 062,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що у відповідача існує заборгованість перед бюджетом, внаслідок несплати податку на прибуток приватних підприємств в сумі 3 062,00 грн. Враховуючи те, що відповідачем тривалий час не вживаються заходи щодо погашення заборгованості самостійно, просить позов задовольнити повністю.

В ході судового розгляду, за клопотанням представника позивача допущена заміна первинного позивача - Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова на її правонаступника -Державну податкову інспекцію у Франківському районі м.Львова Львівської області Державної податкової служби (далі -ДПІ Франківському районі м.Львова Львівської області ДПС).

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала повністю, пояснення надала аналогічні до викладеного у позовній заяві. Просить позов задовольнити повністю.

Відповідач явки уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення, проте поштовий конверт з судовими документами, відправлений судом за його зареєстрованим місцезнаходженням, органами поштового зв'язку повернений з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Як вбачається зі Свідоцтва про державну реєстрацію Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку № 7 «Наш Дім»зареєстроване за адресою: м.Львів, вул. Тролейбусна, будинок № 7. З урахуванням ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» відомості, внесені до Єдиного державного реєстру (в т.ч. про місцезнаходження юридичної особи), вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. У відповідності до п.8 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. З огляду на норму ч.11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно якої, у разі повернення поштового відправлення з незалежних від суду причин вважається, що така повістка вручена належним чином. У встановлений строк заперечень чи пояснень відповідача щодо даного адміністративного позову до суду не надходило. З урахуванням наведеної норми права відповідач вважається належним чином повідомленим про дату, час та місце проведення судового засідання.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Як вбачається з припису норми ст. 14.1.137 ст.14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно п.14.1.175. вищезазначеного Кодексу вбачається, що податковий борг -це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до ст. 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку № 7 «Наш Дім»15.03.2002 року зареєстроване Департаментом економічної політики та ресурсів Львівської міської ради, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ № 26180991, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Відповідач -ОСББ №7 «Наш Дім», 09.04.2002 року узятий на облік у ДПІ у Франківському районі м.Львова, як платник податків за № 00506362, що підтверджується довідкою від 15.02.2012 року № 1 про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП).

Згідно п.1.2 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов?язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами"(чинного на час виникнення спірних правовідносин) податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державний цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені цим Законом або іншимизаконами України

Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.

У відповідності до п.5.1 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

У п.п.5.3.1 ст.5.3 цього Закону зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п.5.4.1 ст.5 Закону - узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Як підтверджується матеріалами справи, відповідачем тривалий час порушуються вимоги податкового законодавства на предмет порушення терміну подачі (неподання) податкової звітності, що підтверджуються такими обставинами:

Як вбачається з Акта № 920/15-1/26180991 від 31.12.2010 року про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності ДПІ у Франківському районі м.Львова встановлено порушення п.п.4.1.4. п.4.1 ст.4 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язання платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», а саме: неподання декларації з податку на прибуток підприємств за 2007 рік, І квартал 2008 року, І півріччя 2008 року, 9-ть місяців 2008 року, 2008 рік, І квартал 2009 року, І півріччя 2009 року, 9-ть місяців 2009 року, 2009 рік, І квартал 2010 року, І півріччя 2010 року та 9-ть місяців 2010 року.

На підставі вказаного вище Акта, 31 грудня 2010 року ДПІ у Франківському районі м.Львова винесено податкове повідомлення-рішення № 0020341510/0, згідно якого загальна сума штрафних санкцій за платежем «податок на прибуток організацій і підприємств споживчої кооперації, кооперативів та громадських об'єднань»становить 2 040,00 грн.

Крім того, згідно п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) -протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Згідно п.п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Як підтверджується матеріалами справи, відповідачем тривалий час порушуються вимоги податкового законодавства на предмет порушення терміну подачі (неподання) податкової звітності, що підтверджуються такими обставинами:

Згідно Акта № 2432/15-1/26180991 від 10.10.2011 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності ДПІ у Франківському районі м.Львова встановлено порушення вимог п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України, а саме -неподання податкової звітності про використання коштів неприбуткових установ та організацій за 2010 рік.

На підставі вказаного Акта, 11 жовтня 2011 року ДПІ у Франківському районі м.Львова винесено податкове повідомлення-рішення № 0010511510 згідно якого сума штрафних санкцій за платежем податок на прибуток становить 1 грн.

Згідно Акта № 2495/15-1/26180991 від 12.10.2011 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності ДПІ у Франківському районі м.Львова встановлено порушення вимог п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України, а саме -неподання декларації з податку на прибуток підприємств за І квартал 2011 р.

На підставі вказаного Акта, 14 жовтня 2011 року ДПІ у Франківському районі м.Львова винесено податкове повідомлення-рішення № 0010991510 згідно якого сума штрафних санкцій за платежем податок на прибуток підприємств становить 1 грн.

Як вбачається з Акта № 3143/15-1/26180991 від 07.12.2011 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності ДПІ у Франківському районі м.Львова встановлено порушення вимог п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України, а саме -неподання декларації з податку на прибуток підприємств за ІІ квартал 2011 р.

На підставі вказаного Акта, 22 грудня 2011 року ДПІ у Франківському районі м.Львова винесено податкове повідомлення-рішення № 0014281510 згідно якого сума штрафних санкцій за платежем податок на прибуток підприємств становить 1 020 грн.

Доказів оскарження відповідачем в апеляційному чи судовому порядку вищезазначених податкових повідомлень-рішень у судове засідання не надано.

Відповідно до норми припису п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України вбачається, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно п.59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян.

На виконання вимог ст. 59 Податкового кодексу України ДПІ у Франківському районі м.Львова надіслано відповідачу податкову вимогу форми «Ю»від 06.04.2011 року № 1243 на суму 2 040 грн.

Згідно довідки ДПІ у Франківському районі м.Львова вбачається, що станом на 16.02.2012 р. заборгованість відповідача перед бюджетом за платежем «податок на прибуток»становить 3 062,00 грн. (штрафні санкції).

Як стверджував представник позивача у судовому засіданні, відповідачем у встановлений строк винесене податкове повідомлення-рішення та вимога не оскаржені, сума боргу є узгодженою та, станом на день розгляду справи заборгованість в розмірі 3 062,00 грн. не сплачена.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підставні, обґрунтовані, а відтак, підлягають до задоволення у повному обсязі.

Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору.

Керуючись ст.ст. 4, 7-11, 14, 69-71, 72, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку № 7 «Наш Дім»на користь державного бюджету податковий борг в сумі 3 062 (три тисячі шістдесят дві) грн. 00 коп.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений 25 квітня 2012 року.

Суддя Мричко Н.І.