Постанова № 23788464, 25.04.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.04.2012
Номер справи
2а/1270/2443/2012
Номер документу
23788464
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 квітня 2012 року Справа № 2а/1270/2443/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Матвєєвої В.В.,

при секретарі: Захаровій Ю.О.,

за участю сторін:

прокурора: Сайтарли І.М. (посвідчення № 972 від 15.05.2010, дійсне до 15.05.2015)

представника позивача -

Перевальського районного центру зайнятості: ОСОБА_1 (довіреність № 23/1-111 від 10.01.2012, дійсна до 31.12.2012),

представника відповідача - ДП «Ровенькиантрацит»

в особі ВП «ЦЗФ «Комендантська»: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Перевальського районного центру зайнятості до Державного підприємства «Ровенькиантрацит» в особі відокремленого підрозділу «Центральна збагачувальна фабрика «Комендантська» про стягнення пені по сплаті страхових внесків на випадок безробіття та пені в сумі 10264,62 грн., -

ВСТАНОВИВ:

26 березня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Перевальського районного центру зайнятості до Державного підприємства «Ровенькиантрацит» в особі відокремленого підрозділу «Центральна збагачувальна фабрика «Комендантська» про стягнення пені по сплаті страхових внесків на випадок безробіття та пені в сумі 10264,62 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що відокремлений підрозділ «Центральна збагачувальна фабрика «Комендантська» Державного підприємства «Ровенькиантрацит» зареєстрований в Перевальському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Спеціалістами Перевальського районного центру зайнятості була проведена планова перевірка відповідача з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття за період з 22.06.2010 по 31.12.2010. За результатами перевірки було складено акт та встановлено, що розмір нарахованої пені за порушення строків сплати страхових внесків на випадок безробіття за перевіряємий період становить 10264,62 грн. Станом на момент подання позову загальна сума заборгованості відповідача зі сплати пені по страховим внескам до Фонду в добровільному порядку не сплачена.

Прокурор у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги надав пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання повторно не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується поштовими повідомленнями, про причини неявки суду не відомо.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, підтверджено матеріалами справи, що відокремлений підрозділ «Центральна збагачувальна фабрика «Комендантська» Державного підприємства «Ровенькиантрацит» зареєстрований в Перевальському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (а. с. 15).

Відокремлений підрозділ «Центральна збагачувальна фабрика «Комендантська» є структурним підрозділом Державного підприємства «Ровенькиантрацит» та не має статусу самостійної юридичної особи, що підтверджується довідкою з ЄДРПОУ № 123 від 30.03.2006 (а. с. 12), а тому відповідачем по справі має бути Державне підприємство «Ровенькиантрацит».

За результатами перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття був складений акт № 7 від 24.01.2012, згідно якого за період з 22.06.2010 по 31.12.2010 відповідач має прострочену заборгованість по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у загальному розмірі 319147,29 грн. (а. с. 6-8, 9-10).

Як було встановлено в судовому засіданні, заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 356073,05 грн., відповідно до постанов Луганського окружного адміністративного суду (а. с. 31, 32), була стягнута з відповідача. Проте за перевіряємий період було нараховано пеню в сумі 10264,62 грн., що підтверджується розрахунком пені (а. с. 11).

Згідно із п.1 ст. 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості.

Пунктом 2 вказаної статті передбачено, що функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості, до повноважень яких належить, зокрема, здійснення обліку та ведення реєстру платників страхових внесків; проведення збору страхових внесків; контроль за правильністю нарахування, своєчасності сплати страхових внесків.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідач зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Згідно із ч. 1 ст. 38 Закону роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахункии роботодавців.

У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

У відповідності із ч. 2 зазначеної статті не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.

Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

08.07.2010 прийнято Закон України № 2464 від 08.07.2010 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», який набрав чинності з 01.01.2011 року.

Пунктом 7 прикінцевих та перехідних положень Закону України № 2464 від 08.07.2010 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 01 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 01 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 01 січня 2011 року, не сплачені станом на 01 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 01 січня 2011 року.

Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 01 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 01 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 01 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 01 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Згідно п. 5.6 «Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття», затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000р. № 339, із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства праці та соціальної політики № 295 від 20.06.2002; № 281 від 09.11.2004; № 37 від 20.02.2006; № 495 від 25.12.2006; № 276 від 01.06.2007; № 39 від 14.02.2008; № 41 від 06.02.2009; № 381 від 29.11.2010, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

Згідно розділу 5 п. 5.7 Інструкції у разі нестачі коштів на рахунку платника на виплату заробітної платні на сплату страхових внесків в повному обсязі, видача коштів на оплату праці і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться у пропорційних розмірах.

Як встановлено в судовому засіданні, заборгованість відокремлений підрозділ «Центральна збагачувальна фабрика «Комендантська» Державного підприємства «Ровенькиантрацит» по сплаті пені складає 10264,62 грн., яку відповідач на теперішній час не сплатив.

Таким чином, суд приходить до висновку, що у судовому засіданні розмір нарахованої пені знайшов своє документальне підтвердження.

З урахуванням вищевикладеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст. ст. 2, 9, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Перевальського районного центру зайнятості до Державного підприємства «Ровенькиантрацит» в особі відокремленого підрозділу «Центральна збагачувальна фабрика «Комендантська» про стягнення пені по сплаті страхових внесків на випадок безробіття та пені в сумі 10264,62 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства «Ровенькиантрацит» в особі відокремленого підрозділу «Центральна збагачувальна фабрика «Комендантська» (юридична адреса: 94700, Луганська область, м. Ровеньки, вул. Комуністична, 6) на користь Перевальського районного центру зайнятості (юридична адреса: 94300, Луганська область, м. Перевальськ, вул. Мира, 3, код 24046917, МФО 804013, Державний бюджет Перевальського району р/р 371709719900241, код платежу 50040100) пеню по сплаті страхових внесків на випадок безробіття та пені в сумі 10264,62 грн. (десять тисяч двісті шістдесят чотири гривні шістдесят дві копійки); стягнені кошти перерахувати р/р 37176975900241 Держбюджет в Перевальському районі, код 24046917 УДК Луганської області, МФО 804013.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складено та підписано 26 квітня 2012 року.

СуддяВ.В. Матвєєва