Ухвала суду № 23788205, 23.04.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2012
Номер справи
2а/1270/3168/2012
Номер документу
23788205
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"23" квітня 2012 р.№ 2а/1270/3168/2012 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Цицюра О.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецьк-Агро» до Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області про скасування визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0001331710 від 10.04.2012, -

ВСТАНОВИВ:

19 квітня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецьк-Агро» до Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області про скасування визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0001331710 від 10.04.2012.

Розглянувши матеріали вищезазначеного адміністративного позову, на даний час підстави для відкриття провадження за ним у суду відсутні з огляду на наступне.

Відповідно ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:

1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);

3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;

4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення);

6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Окремі рішення, дії суб'єкта владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи.

Адміністративним позовом майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень (дій чи бездіяльності) щодо визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно -господарських та інших штрафних санкцій, тощо.

Тобто, звернення позивача до суду, у даному випадку, з вимогами про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0001331710 від 10.04.2012, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна остннього, є майновим.

Відповідно ч.2 ст.87 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

Відповідно до ч.1 ст.89 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами, повинна сплатити судовий збір.

01 листопада 2011 року набув чинності Закон України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Згідно ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частиною 1 ст.4 «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно ч.2 ст. 4 «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.

Судовий збір підлягає сплаті у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI, за наступними реквізитами:

Отримувач: УДКСУ у м. Луганську

Код ОКПО: 37991503

МФО: 804013

Банк отримувача: ГУДКСУ у Луганській області

Рахунок: 31213206784006

По коду класифікації доходів (ККД): 22030001

Символ звiтностi банку: 206

Призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація,050).

Так, з квитанції №ПН1434 від 19.04.2012 на суму 32,19 грн., що додана до позову, вбачається, що судовий збір позивачем сплачено не у встановленому Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI розмірі при зверненні до суду з майновими вимогами.

Таким чином, судом установлено, що пред'явлений адміністративний позов підлягає залишенню без руху, як такий, що не відповідає вимогам ст.106 КАС України, а саме, позивачем про подачі позову судовий збір сплачено не у встановленому законом з 01.01.2012 місячному від мінімальної заробітної плати розмірі при зверненні до суду з майновими вимогами.

Згідно зі ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З урахуванням вимог ст.108 КАС України позовна заява підлягає залишенню без руху, а позивачу надається строк для усунення недоліків.

В разі невиконання ухвали, позовну заяву буде повернуто.

Керуючись ст.ст.87,104-106,108 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецьк-Агро» до Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області про скасування визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0001331710 від 10.04.2012, залишити без руху.

У строк до 04 травня 2012 року позивачу надати суду документ про сплату судового збору у встановленому Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI розмірі при зверненні до суду з майновими вимогами за наступними реквізитами:

Одержувач: УДК у м. Луганську

ЄДРПОУ: 24046582

Банк одержувача: ГУДКУ у Луганській області

МФО: 804013

Рахунок: 31219206700006

Код платежу: 22030001

Символ звiтностi банку: 206

Призначення платежу: судовий збір.

Попередити, що в разі невиконання вимог суду у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

СуддяО.О. Цицюра