Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 квітня 2012 року Справа № 2а/1270/2698/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Мазура Ю.Ю.,
при секретарі: Вівдюк М.М.,
за участю:
представника позивача: Королько Л.О.,
представника відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Санаторій - профілакторій «Парус» про стягнення податкового боргу з плати за користування надрами у розмірі 217,08 грн.,
ВСТАНОВИВ:
03 квітня 2012 року Державна податкова інспекція в Лутугинському районі Луганської області (далі - позивач) звернулась з вказаним позовом до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Санаторій - профілакторій «Парус» (далі - відповідач) про стягнення податкового боргу з плати за користування надрами у розмірі 217,08 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач є платником податків та зборів та станом на 14.03.2012 року має податковий борг з плати за користування надрами в сумі 217,08 грн., який складається з:
- 107,41 грн. - згідно податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин від 03.11.11 №17345, термін сплати 19.11.11;
- 109,67 грн. - згідно податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин від 30.01.12 №20895, термін сплати 19.02.12. У зв'язку з чим позивача просив суд стягнути з відповідача податковий борг у загальному розмірі 217,08 грн. та задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав суду пояснення аналогічні викладеним у позові, просив суду стягнути з відповідача суму заборгованості.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та надані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги, виходячи з наступного.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Частина 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, основним завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Пунктами 1, 2, 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
В судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, що Державне підприємство «Луганськвугілля» зареєстроване 09.04.2003 року за №25370169Ю0043256 управлінням державної та міського реєстру Луганської міської ради, на підтвердження чого було видане відповідне свідоцтво (а.с.5). Відповідно до довідки з ЄДРПОУ №49000 Відокремленого підрозділу «Санаторій - профілакторій «Парус» є відокремленим підрозділом Державного підприємства «Луганськвугілля», правовий статус суб'єкта: без права юридичної особи (а.с.6). Відповідно до довідки №315/16/29-031 від 10.8.2010 відповідач перебуває на податковому обліку у ДПІ в Лутугинському районі з 25.02.1998 року за №16 (а.с.7).
На теперішній час за відповідачем утворився податковий борг з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у сумі 217,08 грн.
Грошові зобов'язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин підтверджуються: податковим розрахунком з плати за користування надрами для видобування корисних копалин від 03.11.11 №17345 (а.с. 12-14) та податковим розрахунком з плати за користування надрами для видобування корисних копалин від 30.01.12 №20895 (а.с.15-17).
Підпунктом 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий встановлено, що борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно з п. 57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пункт 59.4 ст. 59 ПУ України визначає, податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.87.2 ст. 87 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно з п.95.1 ст.95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.2 ст.95 ПК України встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно з п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, що позивачем на адресу відповідача надсилалась перша податкова вимога від 17.11.2008 року № 1/84, яка була отримана відповідачем 20.11.2008 року, про що свідчить підпис уповноваженої особи на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.18) та друга податкова вимога від 25.12.2008 року №2/124, яка була отримана відповідачем 03.01.2009 року, про що свідчить підпис уповноваженої особи на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.19). Зазначені вимоги, відповідачем у встановленому законодавством порядку, оскаржені не були.
За таких умов, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги щодо стягнення податкового боргу з відповідача є законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги - задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Санаторій - профілакторій «Парус» (код ЄДРПОУ 32473323, адреса: 91000, м. Луганськ, вул. Лермонтова, 1 - в) податковий борг, який виник з плати за користування надрами у загальному розмірі 217,08 грн. (двісті сімнадцять гривень 08 копійок), шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено та підписано 18 квітня 2012 року.
СуддяЮ.Ю. Мазур