Справа №: 1424/759/2012 Провадження №2-а/1424/90/2012 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 квітня 2012 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
у складі: головуючого- судді - Падалка В. О.
при секретарі - Асєєвій А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Южноукраїнську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області про визнання незаконними і неправомірними дії УПСЗН Южноукраїнської міської ради Миколаївської області по виключенню з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та зобов'язання включення до зазначеного реєстру,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області (далі УПСЗН Южноукраїнської міської ради Миколаївської області), в якому просить визнати дії УПСЗН Южноукраїнської міської ради Миколаївської області незаконними та неправомірними по виключенню його з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно до Закону України «Про міліцію» та зобов'язати відповідача включити його до даного реєстру.
Мотивує свої вимоги тим, що він обіймав посаду командира відділення ДПЧ-14 по охороні Южноукраїнської АЕС відділу пожежної безпеки УМВС України в Миколаївській області. На підставі наказу № 1 о/с від 08.01.2002 року, відповідно до Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ Української УРСР, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України УРСР від 29 липня 1991 року № 114 (надалі Положення № 114), він був звільнений з органів МВС за вислугою років за п. 63 «ж» за власним бажанням на пенсію з 08.01.2002 року у запас Збройних Сил України. У відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, 16.03.2012 року він звернувся до УПСЗН Южноукраїнської міської ради Миколаївської області про включення його до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно Закону України «Про міліцію», де йому було повідомлено про те, що необхідно надати довідку з УМВС України в Миколаївській області, яка підтверджує його право на пільги та знижки по оплаті житлової площі та комунальних послуг. Вважає, що наявність у нього в пенсійному посвідчені записів про те, що пенсія йому призначена за вислугу років, є підставою для включення його УПСЗН Южноукраїнської міської ради Миколаївської області до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги. Зазначає, що ні якої довідки, яка підтверджує право на пільги законодавством не передбачено. За захистом своїх прав та інтересів змушений звернутися до суду з даним позовом.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав свої позовні вимоги та пояснив, що він був звільнений у запас Збройних сил України за ст. 63 «ж» Положення № 114, пенсія йому була призначена за вислугу років. Вважає, що має право на користування пільгами, які дають право на 50 % знижку по оплаті жилої площі, комунальних послуг, а також палива. Просив задовольнити їх у повному обсязі.
Представник відповідача УПСЗН Южноукраїнської міської ради Миколаївської області в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та пояснив, що відповідно до ст. 22 Закону України «Про міліцію», право на знижку по оплаті житлової площі, комунальних послуг, а також палива надається за віком, хворобою або за вислугою років, отже право на пільги надається звільненим по ст.ст. 63-а, 63-б, 64-а, 64-б, 65-а, 65-б згідно Положення № 114. ОСОБА_1 був звільнений 08.01.2002 року наказом УМВС України в Миколаївській області від 08.01.2002 року № 1 о/с по ст. 63 «ж» в запас за власним бажанням, а тому під дію ст. 22 Закону № 565-ХІІ не підпадає. Після звільнення зі служби призначається один з трьох видів пенсії відповідно до ЗУ від 09.04.1992 року № 2262- ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб", а саме: за вислугу років, по інвалідності, в разі втрати годувальника. Позивачу призначена пенсія за вислугу років, у пенсійному посвідченні вказаний вид пенсії, а не стаття звільнення. ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб" не надано право на пільги. Позивачу було надано роз'яснення, що для включення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру необхідно надати документ, що підтверджує право на пільги із зазначенням категорії пільговика, такий документ позивач не надав. Тому вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає повному задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 на підставі наказу УМВС України в Миколаївській області № 1 о/с від 08 січня 2002 року був звільнений у запас Збройних Сил України з посади командира відділення - водія ДПЧ-14 по охороні Южноукраїнської АЕС відділу пожежної безпеки УМВС України в Миколаївській області за п. 63 «ж» Положення № 114 за власним бажанням (а.с. 8).
Відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон № 2262-ХІІ) позивачу призначена пенсія за вислугу років, що також підтверджується пенсійним посвідченням (а.с.12).
Звернувшись у 2012 році до відповідача з проханням про включення його до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, позивач отримав відмову.
Відмова УПСЗН Южноукраїнської міської ради Миколаївської області мотивувалася тим, що пенсійне посвідчення є документом, що підтверджує право на одержання пенсії і засвідчує особу його власника при одержанні належних до виплат сум пенсії, при зверненні до органів Пенсійного фонду та інших державних органів з питань пенсійного забезпечення. Для включення позивача до Єдиного державного автоматизованого реєстру необхідно надати документ, що підтверджує право на пільги із зазначенням категорії пільговика (а.с. 10).
Положення № 144, яке відноситься до підзаконних актів, суперечить Закону № 565-ХІІ, а тому, у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, Закону україни або іншому правовому акту, суд керуючись п. 4 ст. 9 КАС України, повинен застосувати правовий акт, який має вищу юридичну силу (тобто існує колізія між Законом і підзаконним актом).
Постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року № 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги», запроваджено Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги та затверджено Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги.
Відповідно до абз. 1 п. 5 вищезазначеного Положення, для включення до Реєстру інформації про пільговика він подає уповноваженому органу довідку про склад сім'ї, копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім'ї на пільги (з пред'явленням оригіналів цих документів), копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, пред'являє паспорт та надає інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується.
Згідно пунктів 3 та 7 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, структурні підрозділи з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів місцевих рад здійснюють ведення цього Реєстру та забезпечують автоматизоване використання інформації, яка знаходиться в Реєстрі, для контролю за відомостями, які подаються підприємствами та організаціями, що надають послуги для розрахунків за надані пільговикам послуги.
Вищевказаний Реєстр ведеться уповноваженими органами за місцем проживання пільговика.
Пунктом «а» ст. 12 Закону № 2262-ХІІ в редакції, яка діяла на момент спірних правовідносин, встановлено право на пенсію за вислугою років особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у п. «б»-«д» ст. 1-2 цього Закону, незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 20 років і більше.
Відповідно до п. «б» ст. 1-2 Закону № 2262-ХІІ право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону, мають звільнені зі служби особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, особи начальницького складу податкової міліції, особи начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби україни, особи начальницького і рядового складу органів і підрозділів цивільного захисту.
Згідно ст. 22 Закону № 565-ХІІ в редакції, що діяла на момент звернення ОСОБА_1, за працівниками міліції, звільненими за вислугою років зберігаються пільги встановлені цим Законом, а саме знижка по оплаті жилої площі, комунальних послуг, а також палива.
Проаналізувавши викладене, суд вважає, що наявність у позивача в пенсійному посвідченні записів про те, що пенсія йому призначена за вислугу років, є підставою для включення його УПСЗН Южноукраїнської міської ради Миколаївської області в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги.
Ніякої довідки, яка підтверджує право на пільги законодавством не передбачено.
Призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугою років свідчить про те, що відповідно до ст. 22 Закону № 565-ХІІ, він має право на користування пільгами, а тому позовні вимоги в частині визнання незаконними і неправомірними дії УПСЗН Южноукраїнської міської ради Миколаївської області по виключенню з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та зобов'язання включення до зазначеного реєстру підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області про визнання незаконними і неправомірними дії УПСЗН Южноукраїнської міської ради Миколаївської області по виключенню з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та зобов'язання включення до зазначеного реєстру - задовольнити повністю.
Визнати незаконними та неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області по виключенню ОСОБА_1 з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області включити ОСОБА_1 до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.
Постанову у повному обсязі складено 27 квітня 2012 року.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Южноукраїнського міського суду В. О. Падалка