ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области 91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
П О С Т А Н О В А
Іменем України
27.10.06 Справа № 9/725пн-ад
Суддя Ворожцов А.Г., розглянувши матеріали справи за позовом
Рубіжанської об’єднаної державної податкової інспекції Луганської області
до Закритого акціонерного товариства «Земська страхова компанія», м. Кремінна
про спонукання виконати певні дії
в присутності представників:
від позивача - Крівченко М.В. - заст. нач. відділу предст. інтересів ДПА в Луг. обл., дов. № 6562-10-11 від 02.10.06, Мартинова І.О. - гол. держ. подат. інсп., дов. № 6558-10-11 від 02.10.06; Ракітін О.В. - ст. держ. подат. інсп., дов. № 1746-10-11 від 16.03.06, Бугайова Т.І. - нач.відділу ДПА в Луг. обл., посв. № 173134 від 26.04.06,
від відповідача - Довгань Т.А., дов. № 102603 від 26.10.04, Гончаренко О.О. - СПДФО, дов. № 041501 від 15.04.04.
Суть спору: позивачем заявлені вимоги про:
· спонукання відповідача допустити Рубіжанську ОДПІ до проведення планової виїзної документальної перевірки, яка повинна бути розпочата 31.08.06р.,
· зазначення, що початком строку проведення планової виїзної документальної перевірки відповідача вважати дату допущення податкового органу до проведення планової виїзної документальної перевірки.
Заявою про уточнення позовних вимог від 19.10.06р. № 6878-10-14 позивач фактично збільшив позов та додатково просить зобов’язати відповідача надати під час перевірки фінансово-господарські та бухгалтерські документи за період з 01.07.03р. по 30.06.06р.
Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на невідповідність позовних вимог чинному законодавству з огляду на доводи, викладені у запереченні проти позову від 03.10.06р. № 100301 та письмовому поясненні від 03.10.06р. № 100303.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши учасників судового процесу, суд
в с т а н о в и в:
Відповідач, ЗАТ «Земська страхова компанія»зареєстрована в якості суб’єкта господарювання Кремінською райдержадміністрацією за № 13661200000000225 та з 17.04.02р. за № 704 зареєстрована як платник податків в Рубіжанській ОДПІ.
Згідно плану-графіку проведення комплексних документальних перевірок на 3-й квартал 2006 року повинна проводитися планова виїзна перевірка фінансово-господарської діяльності відповідача за період з 01.07.03р. по 30.06.06р. Остання перевірка відповідача проводилася 09.03.04р. за період з 17.04.02р. по 31.12.02р.
Позивач стверджує, що у відповідності до вимог чинного законодавства за 10 днів до проведення перевірки відповідачу було вручене під розписку повідомлення № 5646 про проведення планової виїзної перевірки, при виході на перевірку 31.08.06р. працівниками податкової служби були надані всі необхідні документи, але відповідач відмовив у допуску до перевірки, про що був складений акт № 1-22 від 31.08.06р.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково з огляду на наступне.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.90р. № 509-ХІІ (далі Закон 509) органи державної податкової служби мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов’язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів) незалежно від способу їх подачі) а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Відповідно до ст. 11-1 Закону 509 плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка.
Планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності платника податків за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної податкової служби не частіше одного разу на календарний рік.
Право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку, коли йому не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.
Відповідно до ст. 11-2 Закону 509 посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку:
1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби.
2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.
Ненадання цих документів платнику податків або їх надання з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, є підставою для недопущення посадових осіб органу державної податкової служби до проведення планової або позапланової виїзної перевірки.
Повідомлення № 5646 від 21.08.06р. про проведення документальної перевірки позивача, яке було оформлене відповідно до вимог Закону 509, було вручене представнику підприємства, який представляє інтереси відповідача згідно довіреності від 07.08.06р. у відповідності до вимог чинного законодавства, не пізніше ніж за 10 днів до дня проведення зазначеної перевірки (31.08.06р.), представнику відповідача, яка діє на підставі довіреності № 102603 від 26.10.04р. було надано під розписку направлення на перевірку.
Суд вважає, що позивачем були виконані всі необхідні умови, передбачені Законом 509 для допущення його до проведення перевірки. Надання інших документів, на які посилається відповідач, Законом 509 не передбачено.
Суд погоджується з доводами позивача, що Закон 509 визначає підстави проведення органами державної податкової служби перевірок та умови допуску посадових осіб до перевірок, але він не встановлює форму та зразки документів, які є підставою для допуску посадових осіб до перевірок. Таким чином повідомлення та направлення на перевірку в обов’язковому порядку повинні містити відомості, встановлені наказом ДПА України від 11.10.05р. № 441 Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку складання плану-графіка перевірок суб’єктів господарювання та взаємодії між структурними підрозділами при їх проведенні, згідно якого були складені повідомлення № 5646 від 21.08.06р. про проведення планової виїзної перевірки ЗАТ «Земська страхова компанія»та направлення на перевірку № 64-22-5798 від 31.08.06р.
Відповідач знаходиться на податковому обліку в Рубіжанській ОДПІ Луганської області, яка безпосередньо обслуговує м. Рубіжне та м. Кремінна Луганської області. Проведення перевірки відповідача входить до повноважень Рубіжанської ОДПІ, тому дії позивача, направлені на проведення перевірки ЗАТ «Земська страхова компанія»відповідають вимогам чинного законодавства.
Щодо вимог позивача про зазначення, що початком строку проведення планової виїзної документальної перевірки відповідача вважати дату допущення податкового органу до проведення планової виїзної документальної перевірки та зобов’язання відповідача надати під час перевірки фінансово-господарські та бухгалтерські документи за період з 01.07.03р. по 30.06.06р., суд вважає ці вимоги такими, що не підлягають задоволенню, оскільки зазначені питання регламентуються чинними підзаконними нормативними актами, такими як Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів), затв. постановою КМУ від 21.07.05р. № 619, тощо.
За таких обставин позов підлягає задоволенню частково.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
1. Позов задовольнити частково.
2. Зобов’язати відповідача, ЗАТ «Земська страхова компанія», код 31915500, 92900, Луганська обл., м. Кремінна, пл. Красна, 4, рахунок 26500013804 в ХАК «Зембанк», МФО 351652, допустити Рубіжанську об’єднану державну податкову інспекцію Луганської області, 93000, Луганська обл., м. Рубіжне, вул. Менделєєва, 14-б, до проведення планової виїзної документальної перевірки, яка повинна бути розпочата 31.08.06р.
3. В решті позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 31.10.2006р.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя А.Г.Ворожцов