Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 квітня 2012 р. Справа № 2a-1870/2139/12
Сумський окружний адміністративний суд в особі судді Шевченко І.Г., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом прокурора Ямпільського району в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Дружбівський цукрорафінадний завод" про стягнення штрафу,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Ямпільського району звернувся до суду в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі по тексту - позивач, Сумське територіальне управління ДКЦПФР) з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства "Дружбівський цукрорафінадний завод" (далі по тексту - позивач, ВАТ "Дружбівський цукрорафінадний завод") про стягнення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 3 060,00 грн. Свої вимоги мотивує тим, що відносно відповідача 02.11.2011р., за вчинення правопорушень на ринку цінних паперів були винесені постанови №120-СУ, № 121 - СУ, № 122 - СУ, якими накладено санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу в загальному розмірі 3 060 грн. 00 коп. Дані постанови відповідачем не були оскаржені, однак, штраф станом на момент звернення з позовом до суду в добровільному порядку сплачений не був.
Відповідачу (а.с.32), у відповідності з приписами ст. 183-2 КАС України надіслано копію ухвали про відкриття провадження у справі та позову, та пропонувалось протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали надати свої письмові заперечення проти позову та докази, якими вони обґрунтовуються або заяву про визнання позову. У визначений строк відповідачем не було надано заперечень, чи заяви про визнання позову.
Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Частиною 1 статті 1 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Згідно з ч. 1 ст. 5 вищевказаного Закону державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (ч.4 ст. 6 вказаного Закону).
Відповідно до п.8 ст. 8 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам.
14.10.2011р. уповноваженою особою ДКЦПФР на підставі аналізу розкриття акціонерними товариствами регулярної річної інформації були встановлені порушення відповідачем вимог ст. 40 Закону України "Про цінні папери і фондовий ринок" , п. 16 розділу І, п.1 глави 1, п. 1 глави 7 розділу V "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. № 1591, а саме: щодо обовязку емітента цінних паперів розкривати регулярну річну інформацію шляхом її подання до Територіального управління ДКЦПФР у строк не пізніше 01 червня року, наступного за звітним, в електронній та паперових формах; щодо обовязку емітента цінних паперів розкривати регулярну річну інформацію шляхом її опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України чи ДКЦПФР не пізніше 30 квітня року наступного за звітним; щодо обовязку емітента цінних паперів розкривати регулярну річну інформацію шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів, у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
Враховуючи викладене 14 жовтня 2011 року Сумським територіальним управлінням ДКЦПФР були порушені справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с.10, 16,22) та 26 жовтня 2011 року складені акти про правопорушення на ринку цінних паперів №120-СУ, № 121 - СУ, № 122 - СУ (а.с.12,18,24). Порядок та строки розгляду ДКЦПФР справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів врегульовано Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженими рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року №2272. Відповідно до п. 5 Розділу І Правил уповноважені особи комісії в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.
02.11.2011р. на адресу відповідача були відправлені постанови про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, в яких були зазначено час, дата і місце розгляду даних справ (а.с.11,13,17,19,23,25).
Відповідно до п. 1 Розділу VII Правил розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.
За результатами розгляду за правопорушення на ринку цінних паперів відносно ВАТ "Дружбівський цукрорафінадний завод", враховуючи ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні 02.11.2011р. були винесені постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів:
№ 120-СУ - за нерозміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів регулярної річної інформації за 2010 рік - в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 1 020 грн.(а.с. 27);
№ 121-СУ - за неопублікування регулярної річної інформації за 2010 рік - в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 1 020 грн. (а.с. 21);
№ 122-СУ - за неподання до територіального управління Комісії регулярної річної інформації за 2010 рік - в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 1 020 грн.(а.с. 15).
Згідно ст. 11 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Як встановлено судом, постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, були 02.11.2011 року направлені на адресу відповідача рекомендованим листом (а.с.14,20,26), станом на момент розгляду справи не оскаржені, штраф загальному розмірі 3 060,00 грн. в добровільному порядку не сплачений, заперечень з цього приводу чи докази погашення заборгованості відповідачем не надано. Таким чином, враховуючи норми ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора Ямпільського району в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Дружбівський цукрорафінадний завод" про стягнення штрафу задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Дружбівський цукрорафінадний завод" (41220, Сумська область, Ямпільський район, м. Дружба, вул. Леніна, 39, код 00372919) на користь держави (рахунок №31117106700424 в ГУДКУ у Сумській області, код одержувача 23635215, МФО 837013) заборгованість зі сплати штрафу у розмірі 3 060,00 грн. (три тисячі шістдесят грн. 00 коп.)
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя (підпис) І.Г. Шевченко
З оригіналом згідно
Суддя І.Г. Шевченко