Ухвала суду № 23675071, 03.04.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
03.04.2012
Номер справи
2а-4534/12/2670
Номер документу
23675071
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

03 квітня 2012 року № 2а-4534/12/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Винокуров К.С., ознайомившись з позовною заявою

ОСОБА_1

до Відділу державної виконавчої служби Дніпровського районного

управління юстиції

про визнання дії незаконними

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася ОСОБА_1 із скаргою до Відділу державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції в якій просила:

- прийняти скаргу на дії державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції та поновити строк для оскарження дій державного виконавця;

- визнати дії державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції незаконними

- стягнути з Відділу державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції на користь позивача 5 023 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.

Закон України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI (який набрав чинності 01 листопада 2011 року відповідно до статті 10 Прикінцеві та перехідні положення) визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

З адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору складає 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 32,19 грн.

З адміністративного позову майнового характеру 1% ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відповідно до листа Головного управління Держаного казначейства України у м. Києві визначені наступні реквізити: Код банку 820019, Код за ЄДРПОУ 26077922, Одержувач УДКСУ у Печерському районі м. Києва, р/р 31218206784007 Призначення платежу: за розгляд адміністративної справи в Окружному адміністративному суді міста Києва (в призначенні платежу вказати сторони та предмет позову).

Згідно з пунктом 7 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір"від сплати державного мита звільняються державні органи, підприємства, установи, організації, громадські організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених законодавством, із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб, а також споживачі - за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав.

Відповідно до пункту 17 цієї ж статті від сплати державного мита звільняються позивачі - за подання позовів про відшкодування збитків, завданих внаслідок неповернення у строки, передбачені договорами або установчими документами, грошових та майнових внесків, залучених до акціонерних товариств, банків, кредитних установ, довірчих товариств та інших юридичних осіб, які залучають кошти та майно громадян.

З аналізу вказаних норм вбачається, що в межах спірних правовідносин позивач не є таким, що звільнений від сплати судового збору, а тому має сплатити судовий збір у розмірі, встановленому нормами ст. 4 Закону України "Про судовий збір".

Також, позивач просить стягнути з Відділу державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції на його користь суму в розмірі 5 023 грн. В зв'язку з цим суд звертає увагу, що відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю. Тому позивач має привести цю позовну вимогу у відповідність до вимог статті 105 КАС України.

Разом з тим, позивачем до позовної заяви не додано копії документів, що мають бути приєднані до примірнику позовної заяви для відповідача відповідно до переліку додатків.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Також позивач посилається на те, що їй не було відомо ні про відкриття виконавчого провадження, ні про арешт майна. Проте у тексті скарги далі зазначається : «після того, як мені стало відомо про відкриття виконавчого провадження арешту на майно», проте не додає жодних доказів на підтвердження тверджень коли саме позивачка дізналася про порушення своїх прав, що унеможливлює суд встановити чи звернувся позивач у строках звернення до суду чи ні.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Проте, до Окружного адміністративного суду м. Києва позивач звернувся лише 30 березня 2012 року, таким чином сплив строк більший ніж 10 днів.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються: у разі необхідності -клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків; заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно долучити до поданого позову заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду із зазначенням причин його пропуску.

Також суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до положень ст.ст. 104-106 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Під адміністративним позовом розуміється звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах (п.6 ч.1 ст.3 КАС України).

ОСОБА_1 подала до Окружного адміністративного суду м.Києва скаргу на дії державного службовця Відділу державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції, проте відповідно до норм ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження»скарга на рішення, дії та бездіяльність державного виконавця подається начальнику відділу, якому підпорядкований державний службовець.

Боржник має право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби виключно в судовому порядку, проте в порядку та з урахуванням норм Кодексу адміністративного судочинства України, а саме шляхом подання до суду першої інстанції позовної заяви, а не скаргу на дії державного виконавця.

Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

З огляду на вищевикладене суд вважає за необхідне залишити позов без руху та надати позивачу час для усунення недоліків позовної заяви.

Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

2. Встановити строк для усунення недоліків до 20 квітня 2012 року.

3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя К.С. Винокуров