Постанова № 2367485, 10.11.2008, Господарський суд Волинської області

Дата ухвалення
10.11.2008
Номер справи
03/87-10а
Номер документу
2367485
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

43010, м. Луцьк, пр. Волі, 54 а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" листопада 2008 р.

Справа № 03/87-10А.

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Торговий дім “Континіум-Галичина”, м. Луцьк

до відповідача Вінницького обласного управління у справах захисту прав споживачів, м. Вінниця

про визнання нечинною постанови №800 від 15.07.2008р. про накладення стягнень

Суддя Сініцина Л.М.

При секретарі Сівак А.М.

Представники:

від позивача: Стецик Н.В. –представник, дов. в справі

від відповідача: Косюк П.А. –гол. спеціаліст, дов. в справі

На клопотання представників сторін технічна фіксація судового процесу не здійснювалась.

Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю “Торговий дім “Континіум-Галичина” просить суд визнати нечинною постанову Вінницького обласного управління у справах захисту прав споживачів №800 від 15.07.2008р. про накладення стягнень, передбачених статтею 23 Закону України «Про захист прав споживачів». Свої вимоги обґрунтувало тим, що при проведенні перевірки відповідачем було допущено порушення норм Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»- проведено позаплановий захід без згоди центрального органу виконавчої влади, лише за заявою фізичної особи; за відсутності керівника; письмове вмотивоване рішення керівника відповідача про відбір зразків продукції на момент проведення перевірки було відсутнє. Бензин марки А-95 що реалізувався на АЗС відповідав вимогам нормативних документів. В бензині було використано мийну присадку KEROPUR –3458 ІV і барвник SUDAN Grun 985 Ligid (змінює колір бензину на зелений), які дозволені до застосування ТУУ 23.2 –32273623 –001:2008. Використання даних присадок не враховано при проведенні лабораторних досліджень та під час проведення перевірки і винесення постанови про накладення штрафу. Вінницька філія ТзОВ “Торговий дім “Континіум-Галичина” не є юридичною особою, здійснює функції від імені товариства. Лише юридична особа може нести відповідальність за вчинені порушення діючого законодавства, а філія не може бути суб’єктом відповідальності. При винесенні постанови порушено порядок розгляду справ та накладення стягнень. ТзОВ “Торговий дім “Континіум-Галичина” не було повідомлено належним чином про час та місце розгляду справи про накладення штрафу.

Відповідач у відзиві на позовну заяву з вимогами не погоджується посилаючись на те, що позивач вводить суд в оману, всі дії спеціаліста на перевірці пояснювались присутнім посадовим особам суб’єкта господарювання з наданням їм, або ознайомленням з відповідними документами. Перевірка проводилася у відповідності до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»та Закону України «Про захист прав споживачів», а також інших нормативних документів. Перед початком перевірки посадовим особам була пред’явлена скарга споживача, наказ Держспоживстандарту України №396, направлення на право перевірки, де на зворотній стороні стоїть підпис начальника АЗС про отримання копії направлення, згода встановленої форми за №03/18-518-2008. Рішення про відбір зразків було підписано начальником управління, завірено мокрою печаткою і вручено посадовим особам суб’єкта господарювання, роз’яснено порядок відбору. На момент перевірки в залишку резервуара залишалось 12 820 літрів бензину А-95, на які було пред’явлено дві товарно-транспортні накладні загальною ємкістю 17 138 літрів, в яких зазначено два різних сертифіката на два різних бензини, різних виробників. В примітці 8 таблиці 1 ДСТУ 4063:2001 «Бензин автомобільний. Технічні умови»дозволяється забарвлення бензинів барвником «Суди синій -673»тільки ВАТ «Лисичанськнафтосинтез». У сертифікаті, який отримав ТзОВ ТД “Континіум-Галичина” зазначено, що присадку KEROPUR –345 ІV і барвник SUDAN Grееn 985 Ligid дозволено застосовувати до «Бензинів автомобільних підвищеної якості ДСТУ 4839:2007». Бензин, що в реалізації на АЗС –А -95 по ДСТУ 4063-2001 з кольором, який не відповідає вимогам НТД, до якого не має дозволу на поліпшення якості за допомогою присадки та барвника сумнівної якості, а значить колір є бракувальним. Нафтопродукти кожної марки треба зберігати в окремих резервуарах, а на АЗС було проведено змішування різних марок бензинів в один резервуар, що допускається тільки за певних умов, які не були дотримані. Було встановлено реалізацію продукції, що не відповідає вимогам нормативних документів і згідно статті 23 ч.2 Закону України «Про захист прав споживачів» Вінницьку філію притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 50 відсотків вартості одержаної для реалізації партії товару на зазначену АЗС. Штрафна санкція накладена у відповідності до Постанови КМУ від 17.08.2002р за №1177 «Положення про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів», яким визначено порядок накладання штрафів на суб’єктів господарської діяльності –підприємства, установи, організації (їх філії, представництва, відділення) незалежно від форми власності. При винесенні постанови не було допущено порушень процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду справ та накладення стягнень у справах про порушення законодавства. Згідно положення про Вінницьку філію на підставі доручення, директор філії від імені Товариства має право представляти інтереси Товариства перед третіми особами з усіх питань, які стосуються діяльності філії, як відокремленого структурного підрозділу ТзОВ ТД “Континіум-Галичина”, в будь-яких державних органах та перед будь-якими посадовими особами, а також в судових органах, зі всіма правами, наданими чинним законодавством позивачеві, третій особі, в тому числі з правом позову. До Вінницької філії ТзОВ ТД “Континіум-Галичина” адміністративно-господарська санкція застосована правомірно.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві; представник відповідача позов заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.

Із досліджених матеріалів справи, пояснень представників сторін, господарський суд, -

В С Т А Н О В И В:

Актом №2746 Вінницького обласного управління у справах захисту прав споживачів від 08.07.2008р. «Перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів»при перевірці АЗС №3 ТзОВ ТД “Континіум-Галичина” Вінницької філії було встановлено порушення вимог ЗУ «Про захист прав споживачів»ст. 6; Кодексу про адміністративні правопорушення ст. 168; Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і в організаціях України п.4.1.8; Інструкції контролювання якості нафти і нафтопродуктів на підприємствах і в організаціях України п. 6.5.6 (а.с.8-9;49-50).

Актом №1 відбирання проб нафти та нафтопродуктів від 08.07.2008р. було відібрано бензин А-95 «Мустанг»з резервуара №2 об’ємом 12 820л. на повне випробовування на визначення якості нафтопродукту на відповідність вимогам нормативних документів та визначення марки нафтопродукту на контрольне випробовування згідно скарги споживача (а.с.12,54).

Актом №000795 від 08.07.2008р. відбору зразків товарів було також засвідчено, що відібрано в присутності представника Молчановського В.В. та начальника АЗС №3 Кравчука С.С. на повне контрольне дослідження бензин А-95 «Мустанг»в кількості 3л.; залишок товарів з яких відібрано зразки –12 820л. (а.с.13,55).

Приписом представнику господарюючого суб’єкта на підставі результатів перевірки та з метою припинення порушень законодавства про захист прав споживачів було заборонено реалізацію, продаж товару –бензину А-95 «Мустанг»до рішення протоколу лабораторії та зобов’язано подати письмове пояснення по факту змішання нафтопродуктів з порушенням вимог нормативних документів, про виконаня припису доповісти до 15.07.2008р. (а.с.10,66 на звороті).

Постановою № 800 Вінницького обласного управління у справах захисту прав споживачів «Про накладення стягнень, передбачених статтею 23 Закону України «Про захист прав споживачів»від 15.07.2008р. на підставі акта перевірки від 08.07.2008р., за реалізацію продукції, що не відповідає вимогам нормативних документів було постановлено застосувати до ТзОВ «ТД «Континіум-Галичина»Вінницька філія штраф у розмірі 59 126,95 грн. (а.с.7,63).

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 23 Закону України «Про захист прав споживачів»від 01.12.2005р. з подальшими змінами та доповненнями, у разі порушення законодавства про захист прав споживачів суб'єкти господарювання сфери торговельного та інших видів обслуговування, у тому числі ресторанного господарства, несуть відповідальність за виготовлення або реалізацію продукції, що не відповідає вимогам нормативних документів, - у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості виготовленої або одержаної для реалізації партії товару, виконаної роботи, наданої послуги, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі, коли відповідно до закону суб'єкт господарської діяльності не веде обов'язковий облік доходів і витрат, - у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вбачається з матеріалів справи, перевірка на АЗС №3 Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Континіум-Галичина»(далі ТзОВ «ТД «Континіум-Галичина»)Вінницької філії проводилася на підставі направлення №1053 від 08.07.2008р. на проведення позапланової перевірки, в якому зазначено, що підставою проведення перевірки є заява громадянина Пантелейчука А.К. №П-186 від 03.07.2008р. на якість бензину А-95 (а.с.88), та те, що перевірка проводилася з відбором зразків продукції для визначення її якісних показників. На звороті направлення існує запис із підписом начальника АЗС №3 ТзОВ «ТД «Континіум-Галичина»Кравчука С.С. про те, що копію направлення на перевірку отримав, до перевірки допустив (а.с.48).

Пунктами 1,3 Наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №396 від 27.12.2007р. «Про затвердження Порядку розгляду звернень громадян у Держспоживстандарті, його територіальних органах у справах захисту прав споживачів, державних центрах стандартизації, метрології та сертифікації і форми згоди на проведення позапланових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) діяльності суб’єкта господарювання»було затверджено вказаний Порядок та надано згоду територіальним органам у справах захисту прав споживачів на здійснення позапланових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) на підставі звернень громадян щодо порушень суб’єктом господарювання вимог законодавства про захист прав споживачів, стандартів, норм і привил по конкретному факту продажу (надання) товару (роботи) послуги шляхом проведення перевірки викладеної у зверненнях інформації (а.с.46).

07.07.2008р. за №03/18-518-2008 Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики було надано згоду на проведення позапланової перевірки АЗС №3 ТзОВ «ТД «Континіум-Галичина», вул. Молодіжна,29, с. Зарванці Вінницького району щодо дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів (а.с.47).

Рішенням начальника Вінницького обласного управління у справах захисту прав споживачів №1 від 08.07.2008р. було доручено головному спеціалісту Косюку П.А. здійснити державний контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів на АЗС №3 ТзОВ «ТД «Континіум-Галичина»с. Зарванці, вул. Молодіжна,29 Вінницького району, Вінницької області, з відбором зразків бензину А-95 в кількості 3 літри та провести лабораторне дослідження на предмет визначення якості у секторі Вінницька вимірювальна лабораторія відділу контролю якості ВАТ «КонцернГалнафтогаз»у м. Вінниця, вул. Залізнична,13 (а.с.53).

Згідно частин 1,3,11 статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»від 05.04.2007р., державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом; планові та позапланові заходи здійснюються в робочий час суб'єкта господарювання, встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку; плановий чи позаплановий захід повинен здійснюватися у присутності керівника або його заступника, або уповноваженої особи суб'єкта господарювання.

Відповідно до абзацу 5 частини 1 статті 6 вказаного Закону підставами для здійснення позапланових заходів є звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення.

Частиною 1 статті 8 цього ж Закону передбачено, що орган державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, під час здійснення державного нагляду (контролю) має право: вимагати від суб'єкта господарювання усунення виявлених порушень вимог законодавства; відбирати зразки продукції…; надавати (надсилати) суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень і недоліків; накладати штрафні санкції …

Суб’єкт господарювання відповідно до положень статей 10,11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»під час здійснення державного нагляду (контролю) має право вимагати від посадових осіб органу державного нагляду (контролю) додержання вимог законодавства; перевіряти наявність у посадових осіб службового посвідчення і одержувати копії посвідчення (направлення) на проведення планового або позапланового заходу; та зобов’язаний допустити посадових осіб до здійснення заходу державного нагляду (контролю) за умови дотримання порядку здійснення державного нагляду (контролю); надавати документи, зразки продукції, пояснення, довідки, відомості…

Відбір зразків продукції здійснюється на підставі письмового вмотивованого рішення керівника органу державного нагляду (контролю) або його заступника згідно із законом; у рішенні про необхідність відбору зразків продукції зазначаються кількість зразків для кожного виду або типу продукції, необхідних для експертизи, а також місце здійснення цієї експертизи (стаття 13 вказаного Закону).

Таким чином, матеріалами справи доведено, що перевірка на АЗС №3 була проведена відповідно до норм чинного законодавства, в присутності операційного директора Молчановського В.В., начальника АЗС Кравчука С.С. та оператора Сичова О.І. (а.с.49), копія направлення на перевірку отримана начальником АЗС №3 ТзОВ «ТД «Континіум-Галичина»Кравчуком С.С. і ним допущено перевіряючого до перевірки (а.с.48); відбір зразків продукції зроблено на підставі рішення керівника управління (а.с.53).

Із витягу штатного розкладу Вінницької філії ТзОВ «ТД «Континіум-Галичина»та наказів №19-к від 28.02.2008р. та №07-к від 03.07.2006р. вбачається, що Молчановський Володимир Валерійович призначений на посаду операційного директора Вінницької філії (згідно штатного розкладу з 01.07.2008р. –заступник директора з операційної діяльності) з 03.07.2006р., а Кравчук Сергій Степанович –прийнятий на посаду начальника АЗС №3 з 01.03.2008р. (а.с.143-145).

Згідно посадової інструкції начальника станції (АЗС/АЗК) –начальник АЗС безпосередньо підпорядковується начальнику відділу технічної експлуатації АЗС підприємства, тобто Вінницької філії (за відсутності останнього –заступнику директора з операційної діяльності); начальник станції зобов’язаний контролювати якість та кількість нафтопродуктів в резервуарах (а.с.146-148).

Згідно посадової інструкції заступника директора з операційної діяльності –заступник безпосередньо підпорядковується директору підприємства (Вінницької філії), функціонально-операційному директору нафтового бізнесу; заступник директора з операційної діяльності має право представляти інтереси підприємства у відносинах з іншими структурами та організаціями з питань експлуатації АЗС та нафтобази (а.с.149-152).

Отже, перевірку проведено в присутності керівника АЗС та заступника директора Вінницької філії, тобто відповідно до вимог чинного законодавства.

На виконання припису операційний директор Вінницької філії ТзОВ «ТД «Континіум-Галичина»Молчановський В.В. 15.07.2008р. повідомив начальника Вінницького обласного управління у справах захисту прав споживачів про вжиті заходи, а саме про те, що недоліки вказані в акті перевірки №2746 від 08.07.2008р. мали місце та усунені, бензин А-95 було знято з реалізації та повернуто постачальнику та додав «Акт про змішування пального»від 07.07.2008р., що був відсутній на момент перевірки та пояснення (а.с.52).

Згідно Акту змішування пального від 07.07.2008р. складеного начальником АЗС Кравчуком С.С, оператором АЗС Воронянським Є.В., водієм бензовозу Захаровим В., після змішування пального марки А-95, привезеного бензовозом з пальним марки А-95, яке знаходилося в резервуарі №2 АЗС, в резервуарі за замірами об’єм пального склав 15253 л. густиною 0,762, температура 160С, вирахувана маса склала 11 623 кг. (а.с.57).

З пояснювальної записки директора Вінницької філії ТзОВ «ТД «Континіум-Галичина»Шевчука О.Б. вбачається, що у зв’язку із закінченням бензину А-95 підвищеної якості, згідно рішення №414 від 18.02.2008р. Мінпаливенерго України допущено до використання в умовах «ТД «Континіум-Галичина»мийного додатку pur –3458N», згідно ДСТУ 4069-2001 (технічні умови) таблиця №1, примітка 2 показник кольору бензину не є бранувальним (а.с.57 на звороті).

Висновками Вінницької вимірювальної лабораторії з контролю якості нафтопродуктів №1024 та №1025 від 10.07.2008р. стверджується, що за перевіреними показниками зразок нафтопродукту відповідає вимогам ДСТУ 4063-2001 на бензин автомобільний марки А-95 за виключенням показника кольору (а.с.11,56).

З товарно транспортних накладних (а.с.59-60), сертифікатів відповідності UА1.145.0044433-08 та UА1.145.0068051-08 (а.с. 61-62) вбачається, що бензин, який доставлений на АЗС №3 і був змішаний 07.07.2008р. складається з двох різних бензинів, виготовлених згідно вимог різних нормативних документів, двох виробників: ТзОВ ТД «Континіум-Галичина»(який відповідає вимогам ДСТУ 4839:2007) та фірма «Petrom S.A.»Румунія (бензин відповідає вимогам ДСТУ 4063-2001) (а.с.61-62).

Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «Континіум -Галичина»отримувало згідно накладної №45210221 бензин моторний, марки Рremium Euro 95 (а.с.105). Сертифікатом якості №13204/7-с стверджується, що цей бензин відповідає вимогам ДСТУ 4839:2007 для бензинів автомобільних підвищеної якості марки А-95-Євро, колір –прозорий, або блідо жовтий (а.с.106).

Згідно технічних умов ТУ У 23.2 –32273623-001:2008 «Бензин автомобільний підвищеної якості «MUSTANG», бензини отримують шляхом компаундування автомобільних бензинів зарубіжного виробництва або згідно з ДСТУ 4839 (октанове число за дослідним методом не менше 95 –для бензину марки «MUSTANG-95», та не менше 98-для бензину марки «MUSTANG-98»; вміст сірки –не більше 50 мг/кг) з мийною присадкою KEROPUR –3458 N з метою покращення їх експлуатаційних та екологічних характеристик. Зовнішній вигляд у бензина MUSTANG-95 –прозорий, зеленого кольору без механічних домішок і води, MUSTANG-98 –прозорий та світлий без механічних домішок і води (а.с.107-139).

Підпунктом 2.5.1.1 пункту 2.5 Правил обов’язкової сертифікації нафти та нафтопродуктів, затверджених Наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації №19 від 16.01.1997р., зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 26.02.1997р. за №52/1856, передбачено, що ідентифікація бензинів автомобільних проводиться на відповідність вимогам ГОСТ 2084-77 "Бензины автомобильные. Технические условия" за детонаційною стійкістю, фракційним складом та масовою часткою свинцю; при проведенні ідентифікації бензинів автомобільних додатково визначається масова частка бензолу (а.с.67).

Відповідно до приміток 2.8 таблиці 1 ДСТУ 4063-2001 «Бензини автомобільні. Технічні умови»при виробництві бензинів дозволяється введення присадок та добавок, які допущені до застосування у встановленому порядку; в разі застосування присадок та добавок, що змінюють колір бензинів, показник «колір»не є бракувальним; дозволяється ВАТ «Лисичанськнафтооргсинтез»забарвлення бензинів барвником «Судан-синій-673»за чинними нормативними документами в концентрації не більше як 40мг на 1 кг бензину (а.с.72-74).

Підпунктом 8.4 пункту 4 ДСТУ 4063-2001 передбачено, що бензини мають бути безбарвні або блідо-жовті, прозорі і не повинні містити змулених і осаджених на дно циліндрів домішок, у тому числі й води (а.с.72-74).

Згідно пункту 8 таблиці 1 ДСТУ 4839:2007 «Бензини автомобільні підвищеної якості. Технічні умови», зовнішній вигляд бензину А-95 Євро має бути прозорий та світлий, без механічних домішок і води (а.с.75-77).

Відповідно до підпункту 4.4.1 пункту 4.4 ДСТУ 4839-2007 для покращення експлуатаційних показників якості бензинів дозволене уведення присадок та добавок, допущених до застосування у встановленому порядку, і вони не повинні містити фосфор (а.с.75-77).

Рішенням Технічного комітету з допуску до застосування продуктів нафтопереробки та нафтохімії ТК «Нафта-Стандарт»№414 від 18.02.2008р. «Про допуск до застосування мийного додатку (присадки) «Keropur DP –604 С»до дизельного палива та мийного додатку, «Keropur 3458 IV»до автомобільних бензинів»допущено до використання в умовах ТД «Континіум-Галичина»мийного додатку «Keropur 3458 IV»в концентрації не більше 0,07% і барвник «Sudun Green 985L»в концентрації не більше 0,1 г/л при виробництві та застосуванні автомобільних бензинів та мийного додатку «Keropur DP-604С»в концентрації не більше 0,1% при виробництві та застосуванні дизельних палив (а.с.78).

Таким чином, присадку «Keropur 3458 IV»і барвник «Sudun Green 985Ligid»дозволено застосовувати до «Бензинів автомобільних підвищеної якості ДСТУ 4839:2007», в результаті чого буде одержано бензин «MUSTANG-95», який має відповідати вимогам ТУ У23.2 –32273623-001:2008, в тому числі і по зеленому кольору.

Бензин, що реалізувався на АЗС №3 є бензином А-95 по ДСТУ 4063-2001 з кольором, який не відповідає вимогам ДСТУ, і до якого не має дозволу на поліпшення якості за допомогою присадки та барвника. Отже, зелений колір є бракувальним.

Виробник продукції Sudun Green 985 Liquid у своїй технічній інформації зазначає, що ці технічні дані не є юридично зобовязувальною гарантією визначених властивостей продукції, а також гарантією придатності його для конкретної цілі. Отримувач цієї продукції зобов’язаний під власну відповідальність дотримувати права власності (а.с79).

Пунктом 9.5 ДСТУ 4454:2005 «Нафта і нафтопродукти. Маркування, пакування, транспортування та зберігання»передбачено, що нафту і нафтопродукти кожної марки треба зберігати в окремих резервуарах (а.с.80-81).

Згідно пункту 1 Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і в організаціях України, затвердженої спільним Наказом Державного комітету нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту України, Державного комітету стандартизації,метрології та сертифікації України, Державного комітету статистики України №81/38/101/235/122 від 02.04.1998р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.10.1999р., ця інструкція встановлює єдиний порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів…; вимоги цієї інструкції є обов’язковими для підприємств, установ та організації всіх галузей народного господарства і всіх форм власності.

Підпунктами 4.1.8.1; 4.1.8.2 цієї Інструкції передбачено, що у разі змішування нафтопродуктів унаслідок перекачки різних видів та марок нафтопродуктів з одного нафтопродуктопроводу, зливу різних марок нафтопродуктів в одну ємкість або на залишок іншого нафтопродукту без відповідної зачистки керівником призначається комісія, яка визначає причини змішування, кількість та якість змішаних нафтопродуктів, а також можливість переведення їх із сорту в сорт; за результатами перевірки комісією складається акт про змішування нафтопродуктів за формою N 27-НП (а.с.82-83).

Як вбачається з акту змішування пального від 07.07.2008р., він не відповідає вимогам інструкції, складений не за формою №27-НП і не затверджений директором (а.с.57). Акт перевіряючим при перевірці 08.07.2008р. не був наданий, аж тільки після перевірки, але датований датою до проведення перевірки –07.07.2008р..

Отже, під час проведення перевірки було встановлено реалізацію продукції, що не відповідає вимогам нормативних документів, що підтверджується фактичними обставинами справи.

Таким чином, постанова відповідача №800 від 15.07.2008р. прийнята відповідно до норм чинного законодавства, до позивача правомірно застосовано штрафні санкції.

Позовні вимоги є безпідставними і до задоволення не підлягають.

Посилання представника позивача на поняття суб’єкта господарювання, викладене у статті 55 Господарського кодексу України та на те, що відповідач не мав права застосовувати штрафні санкції до Вінницької філії, а тільки до ТзОВ ТД «Континіум-Галичина», спростовуються слідуючим.

Відповідно до пункту 1.6 Статуту ТзОВ «Торговий Дім «Континіум-Галичина», товариство може створювати на території України та за її межами філії, представництва, інші відокремлені структурні підрозділи, передбачені чинним законодавством; філії та представництва діють на підставі положень про них, які затверджені Товариством (а.с.140-142).

Згідно пунктів 1.4,4.2 Положення про Вінницьку філію Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «Континіум-Галичина», затвердженого протоколом зборів учасників ТзОВ «ТД «Континіум-Галичина»№19 від 27.10.2005р., філія не є юридичною особою, користується у своїй роботі печаткою та штампом філії ТзОВ «ТД «Континіум-Галичина», має свої банківські рахунки, веде окремий бухгалтерський облік своєї діяльності, складає окремий баланс та є платником податків; філія має право від імені ТзОВ «ТД «Континіум-Галичина»набувати прав і обов’язків та укладати цивільно-правові угоди на підставі довіреності, виданої Товариством; директор філії діє від імені Товариства на підставі доручення, при цьому він має право представляти інтереси Товариства перед третіми особами з усіх питань, які стосуються діяльності Філії, як відокремленого структурного підрозділу ТзОВ «ТД «Континіум-Галичина», в будь-яких державних органах та перед будь-якими посадовими особами, а також в судових органах, зі всіма правами, наданими чинним законодавством позивачеві, третій особі, в тому числі з правом позову (а.с.15-22). Це також передбачено довіреністю від 31.12.2007р., виданою ТзОВ «ТД «Континіум-Галичина»директору Вінницької філії ТзОВ «ТД «Континіум-Галичина»(а.с.84).

Пунктом 1 Положення про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів, затвердженого постановою КМУ №1177 від 17.08.2002р. передбачено, що це Положення визначає порядок накладення та стягнення штрафів уповноваженими особами Держстандарту та його органів у справах захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - територіальні органи) з суб'єктів господарської діяльності - підприємств, установ, організацій (їх філій, представництв, відділень) незалежно від форми власності, іноземних юридичних осіб (їх філій, представництв, відділень) і фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, що провадять господарську діяльність на території України, за порушення законодавства про захист прав споживачів.

Тобто, відповідачем правомірно застосовано штраф до ТзОВ «ТД «Континіум-Галичина»Вінницька філія.

Як вбачається з матеріалів справи, постановою №740 від 01.07.2008р. вже до Вінницької філії ТзОВ «ТД «Континіум-Галичина»застосовувався штраф в розмірі 2 360,11 грн. (а.с.86) і Вінницька філія його сплатила платіжним дорученням №9624 від 23.07.2008р. (а.с.87).

Керуючись Законами України «Про захист прав споживачів», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Положенням про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів, Правилами обов’язкової сертифікації нафти та нафтопродуктів, ДСТУ 4063-2001, ДСТУ 4839:2007, ДСТУ 4454:2005, Інструкцією про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і в організаціях України, статтями 70,71,86,94,158-163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,-

П О С Т А Н О В И В:

В позові Товариства з обмеженою відповідальністю “Торговий дім “Континіум-Галичина” до Вінницького обласного управління у справах захисту прав споживачів про визнання нечинною постанови №800 від 15.07.2008р. про накладення стягнень, відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20 денний строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього 20 денного строку. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана до адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Л.М.Сініцина

В повному обсязі постанову складено 12.11.2008р.