Постанова № 23661532, 23.04.2012, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2012
Номер справи
2436/12/2070
Номер документу
23661532
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

23 квітня 2012 р. № 2-а- 2436/12/2070

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Панов М.М. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом

Харківської об'єднаної Державної податкової інспекції до Приватного підприємства "Укрросснаб" про стягнення заборгованості ,

В С Т А Н О В И В:

Позивач,Харківська об'єднана Державна податкова інспекція, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Укрросснаб", в якому просив стягнути з відповідача заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 2381,26 грн. та перерахувати на р/р 31110009700429, одержувач УДКСУ у Харківському районі, код 37999633, банк ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів була надіслана відповідачу з поштовим повідомленням за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Але до суду повернувся конверт з позначкою "за закінченням терміну зберігання", згідно ст. 35 ч. 11 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Заперечень проти позову або заяву про визнання позову до суду в десятиденний строк з дня одержання ухвали суду відповідач не надав.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Приватне підприємство «Укрросснаб» в установленому порядку зареєстроване як субєкт господарювання юридична особа та, як платник податків, перебуває на обліку в Харківській обєднаній державній податковій інспекції.

Суд зазначає, що 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами та Закон України Про систему оподаткування втратили чинність.

Проте, у звязку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податку виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами та Закону України Про систему оподаткування, які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.

Згідно з п. 1.2 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів) та забезпечує правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків.

Судом встановлено , що На підставі п.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№509-ХІІ від 04.12.1990р. із змінами та доповненнями фахівцями Харківської ОДПІ було проведено документальну невиїзну перевірку підприємства ПП « Укрроснаб» з питання дотримання вимог податкового законодавства: неподання «Декларацій з податку на прибуток підприємства» за 1 квартал 2007 року строку-10.05.2007 року, 1 півріччя 2007 року по строку -09.08.2007 року, З квартали 2007 року по строку-09.11.2007року,за 11 місяців 2007 року по строку 20.12.2007 року,2007 рік по строку 09.02.2008 року, за 1 квартал 2008 року по строку 12.05.2008 року,за 1 півріччя 2008р. по строку-11.08.2008р.,З квартали 2008 року по строку 10.11.2008 року, 11 місяців 2008 року по строку-22.12.2008 року,2008 рік по строку09.02.2009р.„ 1 квартал 2009 року по строку-12.05.2009 р ,1 півріччя 2009 року-10.08.2009р, та З квартали по строку-09.11.2009 року,2009 рік по строку-09.02.2010 року , за результатами перевірки складено акт від 11.03.2010 року № 815/15-114/33414033.

Відповідно до висновків Акту перевірки від 11.03.2010 року № 815/15-114/33414033, позивачем встановлено порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України від 21 грудня 2000 року » 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» зі змінами та доповненнями. п.16,4 ст.16. п.7.11.12 ст.7 Закону України від 28.12.1994 року № 334/94 ВР « Про оподаткування прибутку підприємств» зі змінами та доповненнями платником податку не подано «Декларацій з податку на прибуток підприємства» за 1 квартал 2007 року строку-10.05.2007 року, 1 півріччя 2007 року по строку -09.08.2007 року, З квартали 2007 року по строку-09.11.2007року,за 11 місяців 2007 року по строку 20.12.2007 року,2007 рік по строку 09.02.2008 року, за 1 квартал 2008 року по строку 12.05.2008 року,за 1 півріччя 2008р. по строку-11.08.2008р.,3 квартали 2008 року по строку 10.11.2008 року, 11 місяців 2008 року по строку-22.12.2008 року,2008 рік по строку 09.02.2009р., 1 квартал 2009 року по строку-12.05.2009 р ,1 півріччя 2009 року-10.08.2009р, та З квартали по строку-09.11.2009 року,2009 рік по строку - 09.02.2010 року.

На підставі Акту перевірки від 11.03.2010 року № 815/15-114/33414033, було винесено податкове повідомлення-рішення № 000496150/0 від 18.05.2010 року, на суму податкового зобовязання з штрафних санкцій в розмірі 2380 грн.

Відповідно до п.п. 5.3.1. ст. 5 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамивід 21.12.00р. № 2181-ІІІ у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Згідно з п.п. 5.4.1. ст. 5 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамивід 21.12.00р. № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамивід 21.12.2000, № 2181-III (В редакції, чинній на момент виникнення боргу) контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію; б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях; в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.

Згідно п. 17.1 ст. 17 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиштрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків. Платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Для фізичних осіб, які займають посади, що підпадають під визначення суб'єктів корупційних діянь відповідно до закону, за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи таких фізичних осіб, отриманих протягом зайняття такої посади, штраф застосовується у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Приписами п.п. 14.1.175. п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг сума узгодженого грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.

Відповідно до п.1 ст.203 Податкового кодексу України податкова декларацій подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до п.2 ст.203 Податковою кодексу України платник податків зобовязаний сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку , передбаченого п.1 ст.203 Податкового кодексу України.

Пунктом 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України: у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобовязання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення рішення.

Відповідно до п.20.1.18 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 статті 6 Закону №2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

У звязку з несплатою суми заборгованості Харківською ОДПІ було винесено першу податкову вимогу та другу податкову вимогу .

Відповідно до п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобовязані сплачувати податки та збори в строки та в розмірах, встановленим цим Кодексом та законами з питань митної справи, що повністю узгоджується з приписами ст.. 19 Конституції України щодо обовязку кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання, яку зазначає у податковій (митній) декларації, а у випадках, передбачених п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України, обовязок визначення суми грошових зобовязань платника податків покладено на контролюючий орган, який згідно зі ст.. 58 Податкового кодексу України реалізує такі повноваження шляхом надсилання платнику податків податкового повідомлення-рішення. Строки сплати сум податкового зобовязання встановлені ст.. 57 Податкового кодексу України та складають 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку для подання податкової декларації, визначеного п. 49.18 ст. 48 Податкового кодексу України, або протягом такого ж строку за днем отримання податкового повідомлення рішення, а у випадку оскарження за днем узгодження.

Відповідно до п.1.17 Закону №2181 визначено, що податкова застава це спосіб забезпечення податкового зобов'язання платника податків, не погашеного у строк. Податкова застава виникає в силу закону. У силу податкової застави орган стягнення має право в разі невиконання забезпеченого податковою заставою податкового зобов'язання одержати задоволення з вартості заставленого майна переважно перед іншими кредиторами у порядку, встановленому законом. Пріоритет заставодержателя на задоволення вимог із заставленого майна встановлюється відповідно до закону.

Пунктом 8.1 ст.8 Закону №2181 передбачено, що з метою захисту інтересів бюджетних споживачів активи платника податків, що має податковий борг, передаються у податкову заставу.

Право податкової застави виникає згідно із законом та не потребує письмового оформлення.

Згідно із п.п.8.2.2 п.8.2 ст.8 Закону 2181 з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-які види активів платника податків, які перебували в його власності (повному господарському віданні) у день виникнення такого права, а також на будь-які інші активи, на які платник податків набуде прав власності у майбутньому, до моменту погашення його податкових зобов'язань або податкового боргу.

Відповідно до п.8.3 ст.8 Закону 2181 платник податків має право безоплатно зареєструвати податкову заставу в державних реєстрах застав рухомого чи нерухомого майна, а податковий орган зобовязаний безоплатно зареєструвати податкову заставу у відповідному державному реєстрі застав за умови строку дії такої податкової застави більш як десять календарних днів.

Відповідно до витягу про реєстрацію в Державному реєстрі рухомого майна від 23.11.2007 року № 15620395, майно платника податків перебувають у податковій заставі.

Станом на 17.02.2012р. Приватне підприємство «Укрросснаб» має заборгованість в сумі 2381,26 грн. по сплаті податку на прибуток.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно з ч.1 ст.256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного,керуючись ст.ст. 9, 11, 71, 94,159, 160163, 183-2,186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Харківської об'єднаної Державної податкової інспекції до Приватного підприємства "Укрросснаб" про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства "Укрросснаб" (62460, Харківська область, Харківський район, смт. Високий, Вулиця Ощепкова, будинок 52, Код в ЄДР ЮО та ФО-П України 33414033) на користь Державного бюджету України заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 2381 (дві тисячі триста вісімдесят одна ) грн.. 26 коп. та перерахувати на р/р 31110009700429, одержувач: УДКСУ у Харківському районі, код 37999633, банк: ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи

Суддя Панов М.М.