Постанова № 23661282, 22.03.2012, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.03.2012
Номер справи
264/12/2070
Номер документу
23661282
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

22 березня 2012 р. № 2-а- 264/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд

в складі: головуючого -судді Білової О.В.,

за участю секретаря судового засідання Романенко Т.С.,

за участю представників: позивача -Василинич О.А., відповідача -Сазонова Є.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Автрамат" до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Харківської області Державної податкової служби, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору -Державна податкова інспекція у Московському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби, за участі Прокуратури Фрунзенського району м. Харкова, про визнання податкового повідомлення-рішення недійсним, -

В С Т А Н О В И В:

Публічне акціонерне товариство "Автрамат" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Харкові, в якому просило суд:

- визнати частково недійсним податкове повідомлення-рішення №0001960854 від 29 грудня 2011 року форми "Р" про збільшення сум грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 3259189,50 грн., в тому числі за основним платежем 2713207 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 545982,50 грн., - в частині сум грошового зобов'язання 3220947 грн., в тому числі за основним платежем 2682613 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями -538334 грн.;

- визнати недійсним податкове повідомлення-рішення №0001970854 від 29 грудня 2011 року форми "Р" про збільшення сум грошового зобов'язання з орендної плати за землю у розмірі 555098,86 грн., в тому числі за основним платежем 493420,32 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 61678,54 грн.;

- визнати недійсним податкове повідомлення-рішення №0002000854 від 29 грудня 2011 року форми "В4" про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість в сумі 628091 грн., в тому числі за жовтень 2010 року в сумі 16754 грн., за грудень 2010 року в сумі 597804 грн., за червень 2011 року в сумі 13433 грн.;

- визнати недійсним податкове повідомлення-рішення №0001990854 від 29 грудня 2011 року форми "В1" про зменшення сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 1344983 грн., в тому числі за серпень 2010 року -26034 грн., за вересень 2010 року -28060 грн., за лютий 2011 року - 1103076 грн., за березень 2011 року 66875 грн., за квітень 2011 року в сумі 80943 грн., за травень 2011 року 39995 грн., та застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 27048 грн.;

- визнати недійсним податкове повідомлення-рішення №0001980854 від 29 грудня 2011 року форми "Р" про збільшення сум грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 28177,50 грн., в тому числі за основним платежем 22542 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 5635,50 грн.;

- визнати протиправними дії Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в місті Харкові щодо невідображення в Акті №2275/23-1/00236027 від 16.12.2011 року про результати документальної планової перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2010 року по 30.06.2011 року факту заниження сум валових витрат II кварталу 2011 року на загальну суму 2019230,38 грн., в тому числі: собівартості готової продукції на суму 6348,34 грн. за господарською операцією з ТОВ "Паріскар", собівартості готової продукції на суму 367066,75 грн. - за господарською операцією з ЗАТ "Костромський завод автокомпонентів", собівартості придбаних товарно-матеріальних цінностей на суму 1100366,72 грн. - за господарською операцією з ЗАТ "Костромський завод автокомпонентів", фінансових витрат за користування кредитом на загальну суму 545448,57 грн.

Ухвалою суду від 06.02.2012 року до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, залучено Державну податкову інспекцію у Московському районі м. Харкова.

Ухвалою суду від 06.03.12 року позовні вимоги ПАТ «Автрамат» роз'єднані, в провадженні адміністративної справи №2а-264/12/2070 залишені позовні вимоги про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0001970854 від 29 грудня 2011 року форми "Р" про збільшення сум грошового зобов'язання з орендної плати за землю у розмірі 555098,86 грн., в тому числі за основним платежем 493420,32 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 61678,54 грн.

Як вбачається з Витягів з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, станом на момент розгляду справи СДПІ ВПП у м. Харкова припинено, утворено СДПІ ВПП у м. Харкова Харківської області Державної податкової служби, ДПІ у Московському районі м. Харкова припинено, утворено Державну податку інспекцію у Московському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби.

Відповідно до ч. 1 ст. 55 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником.

На підставі викладеного, протокольною ухвалою суду від 21.03.2012 року, занесеною до журналу судового засідання, було залучено до участі у справі процесуального правонаступника Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові - Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Державної податкової служби та процесуального правонаступника Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова - Державну податкову інспекцію у Московському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 03.06.2008 № 309-VI щодо внесення змін до ч. ч. 4 та 5 ст. 21 Закону України «Про оренду землі» та ст. 288 Податкового кодексу України повинні бути застосовані, на його думку, до орендних правовідносин, які виникли після набрання ним чинності, тобто до договорів (і, відповідно, розмірів орендної плати), які укладаються після набрання чинності зазначеним законом. Позивач вважає, що щодо договорів, укладених до внесення у законодавство відповідних змін, така зміна можлива лише на умовах та з підстав, передбачених договором, або якщо законом встановлена відповідна умова, при настанні якої орендна плата підлягає перегляду. Отже, позивач вважає, що у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 03.06.2008 № 309-VI, та в Податковому кодексі України відсутні вимоги щодо приведення умов раніше укладених договорів оренди землі (в частині розміру орендної плати) у відповідність з цими законодавчими актами, та вважає, що відповідач помилково нарахував грошове зобов'язання з орендної плати та застосував штрафні (фінансові) санкції до ПАТ "Автрамат", оскільки в силу вимог ст. 58 Конституції України норми ч. ч. 4, 5 ст. 21 Закону України «Про оренду землі», п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України не має зворотної дії у часі.

Представником відповідача в ході судового розгляду справи були надані заперечення проти позову, в яких зазначено, що позовні вимоги позивача є такими, що не підлягають задоволенню, з огляду на збільшення грошового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності посилався на положення Закону України «Про плату за землю», Закону України «Про оренду землі», п.п. 288.5.1 п. 288. 5 ст.288 Податкового кодексу України, зазначаючи, що розмір орендної плати за землю повинен визначатися у трикратному розмірі земельного податку та складає для позивача 1208376,39 грн. на рік.

Представник позивача - Публічного акціонерного товариства "Автрамат" Василинич О.А. - в судовому засіданні підтримала позовні вимоги в повному обсязі та просила їх задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві.

Представник відповідача - Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Харківської області Державної податкової служби Сазонов Є.В.- в судовому засіданні проти позову заперечував з підстав, зазначених у наданих письмових запереченнях.

Представник третьої особи - Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби - в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, заяв та клопотань не надав.

Прокурор - в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, заяв та клопотань не надав.

Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

Публічне акціонерне товариство "Автрамат" зареєстроване як юридична особа з 17.07.1998 року, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців(а.с.14).

Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Харкові було проведено документальну планову перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2010 року по 30.06.2011 року.

За результатами проведеної перевірки Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Харкові складено акт № 2275/23-1/00236027 від 16.12.2011 року(т.1 а.с.184- т.2 а.с.90), яким встановлено, зокрема, порушення ст. 2, ст.7 Закону України «Про плату за землю», ст.21 Закону України «Про оренду землі», п.п. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України, що призвело до заниження орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за період з 01.07.2010 по 30.06.2011 на загальну суму 493420,32 грн., у т.ч. липень 2010 - 41118,36 грн., серпень 2010 - 41118,36 грн., вересень 2010 - 41118,36 грн., жовтень 2010 - 41118,36 грн., листопад 2010 - 41118,36 грн., грудень 2010 - 41118,36 грн., січень 2011 -41118,36 грн., лютий 2011 - 41118,36 грн., березень 2011 - 41118,36 грн., квітень 2011 - 41118,36 грн., травень 2011 - 41118,36 грн., червень 2011 - 41118,36 грн.

На підставі акту № 2275/23-1/00236027 від 16.12.2011 року Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Харкові винесено податкове повідомлення - рішення №0001970854 від 29.12.2011 року (т.1 а.с.18), яким визначено суму податкового зобов'язання з орендної плати за землю у розмірі 555098,86 грн., в тому числі за основним платежем - 493420,32 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 61678,54 грн.

Щодо підстав донарахування податковим органом сум податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, судом встановлено наступне.

04.04.05 року між ПАТ "Автрамат" та Харківською міською радою укладено договір оренди землі № 45000034(122-127), який зареєстрований 04.04.05 року за № 7567/05 у ХРФ ДП "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», на земельну ділянку загальною площею 7,9815 га. за адресою: м. Харків, Салтівське шосе, 43. Зазначений договір укладено строком до 01.01.2053 року.

З зазначеного договору оренди земельної ділянки вбачається, що земельна ділянка надана в оренду на підставі рішення XVIII сесії Харківської міської Ради XXIV скликання від 24.12.2003 року № 276/03 «Про припинення та надання в користування земельних ділянок юридичним та фізичним особам».

Крім того, у договорі оренди землі № 45000034 від 04.04.05 року зазначено, що у відповідності до п.5 розділу «Об'єкт оренди», нормативна грошова оцінка земельної ділянки згідно з довідкою № 553/04 від 17.03.2004 року становить 31031236 грн. Розмір орендної плати в місяць за земельну ділянку становить: 2005 рік: 33966,27 грн.; 2006 рік: 39015,31 грн.; З 2007 року - 45900,37 грн.

Факт отримання зазначеної земельної ділянки у користування позивачем підтверджується актом приймання-передачі земельної ділянки від 04.04.2005 року(а.с.128).

Щодо правового регулювання порядку сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності та статусу даного платежу, суд зазначає, що в періоді з липня 2010 року по грудень 2010 року дані питання були врегульовані Законом України «Про оренду землі», Законом України «Про плату за землю», Законом України «Про систему оподаткування», Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Так, відповідно до п.8 ч.1 ст.14 Закону України «Про систему оподаткування» плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) віднесена до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про плату за землю» плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Згідно з ч.1 ст. 7 Закону України «Про плату за землю» ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у частинах п'ятій - десятій цієї статті та частині другій статті 6 цього Закону.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про плату за землю» грошова оцінка земельної ділянки проводиться Державним комітетом України по земельних ресурсах за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України. Грошова оцінка земельної ділянки щороку станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, порядок проведення якої затверджується Кабінетом Міністрів України.

Нормою ч. 4 ст. 21 Закону України «Про оренду землі», в редакції, що діє після внесення змін Законом України від 03.06.2008 року № 309-VІ, передбачено, що річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю"; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю".

Щодо нормативного регулювання спірних правовідносин за період з січня 2011 року по червень 2011 року дані питання врегульовані Податковим кодексом України.

Відповідно до п.п. 14.1.136, 14.1.147 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України:

- орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (далі у розділі XIII - орендна плата).

- плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Згідно п.п. 9.1.10 п. 9.1 ст.9 Податкового кодексу України плата за землю належить до загальнодержавних податків і зборів.

Відповідно до п. 287.1, п.287.3 ст. 287 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Згідно з п.288.2, п.288.3 ст. 288 Податкового кодексу України платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

Відповідно до п.п. 288.5.1 п. 288.5 ст.288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.

Відповідно до п. 288.7 ст.288 Податкового кодексу України податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 цього розділу.

Таким чином, суд приходить до висновку, що статус загальнодержавного податку для орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності був визначений як нормативно-правовими актами, що діяли до 01.01.2011 року, так і зберігся після вказаної дати та був закріплений у Податковому кодексі України.

Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки у відповідності до п. 274.1 ст. 274 Податкового кодексу України.

В договорі оренди землі, який укладено ПАТ «Автрамат» з Харківською міською Радою, наведена нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яка згідно з довідкою № 553/04 від 17.03.2004 року становить 31031236 грн.

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 7,9815 га. за адресою: м. Харків, Салтівське шосе, 4, яка знаходиться у користуванні ПАТ «Автрамат», з урахуванням коефіцієнтів індексації у 2010 та 2011 році складає: 31031236 грн.*1,035*1,028*1,152*1,059 = 40 279 213,13 грн.

Як встановлено в ході проведення перевірки, розмір річної орендної плати за землю, який нараховано ПАТ «Автрамат» у періоді з 01.07.2010 по 30.06.2011, у відсотках від нормативної грошової оцінки складає 1,775 %.

Відповідно до п.п. 288.5.1 п.288.5 ст.288 Податкового кодексу України, річний розмір орендної плати за землю у трикратному розміру земельного податку складає 1208376,39 грн., розмір орендної плати в місяць у складає 100698,03 грн.

На підставі вищевикладеного, щомісячний розмір орендної плати за землю, який необхідно було нараховувати та сплачувати підприємству у період з 01.07.2010 по 30.06.2011, за земельну ділянку загальною площею 7,9815 га. за адресою: м. Харків, Салтівське шосе, 43 складає: 40 279 213,13 грн. * 3%/12 = 100698,03 грн.

Згідно поданої до податкового органу податкової декларації на 2010 рік № 90000024935 від 21.01.10 року позивачем самостійно визначено суму узгодженого податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за липень-грудень 2010 року - 357478,02 грн., тобто, по 59579,67 грн. в місяць.

Згідно поданої до податкового органу податкової декларації на 2011 рік № 9000044659 від 24.01.11 року, підприємством позивачем самостійно визначено суму узгодженого податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за січень-червень 2011 року - 357478,02 грн.,тобто, по 59579,67 грн. в місяць.

Підприємством визначено суми узгодженого податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності помісячно, з урахуванням наступних коефіцієнтів індексації: за 2005 (1,035), 2007 (1,028), 2008 (1,152) та 2009 роки (1,059) у відповідності до вимог п.289.2 ст. 289 Податкового кодексу України, що не заперечувалося представниками сторін та відображено в акті перевірки.

Отже, судом встановлено, що відхилення між даними перевірки та даними підприємства складає 41118,36 грн. в місяць. (100698,03 грн. - 59579,67 грн.)

Посилання представника позивача на те, що договір оренди земельної ділянки було укладено до набуття чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 03.06.2008 № 309-VI, яким внесено зміни до Закону України «Про оренду землі», та Податковим кодексом України не доводить обґрунтованості заявлених позивачем вимог, оскільки, орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності не є суто договірною величиною, а має статус загальнодержавного податку, через що, повноваження держави на встановлення її розміру в порядку законодавчого регулювання випливає безпосередньо з Конституції України та інших нормативно-правових актів.

Так, згідно зі ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. 1 ч.2 ст. 92 Конституції України виключно законами України встановлюються, зокрема: Державний бюджет України і бюджетна система України; система оподаткування, податки і збори.

Частинами 1,3 ст. 1 Закону України «Про систему оподаткування» було передбачено, що встановлення і скасування податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також пільг їх платникам здійснюються Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим і сільськими, селищними, міськими радами відповідно до цього Закону, інших законів України про оподаткування. Ставки, механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), за винятком особливих видів мита та збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування. Особливі види мита справляються на підставі рішень про застосування антидемпінгових, компенсаційних і спеціальних заходів, прийнятих відповідно до законів України.

Згідно з п.7.3 ст.7 Податкового кодексу України будь-які питання щодо оподаткування регулюються цим Кодексом і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно положення щодо внесення змін до цього Кодексу та/або положення, які встановлюють відповідальність за порушення норм податкового законодавства.

Згідно п.5.2 ст. 5 Податкового кодексу України у разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення цього Кодексу.

Таким чином, висновки акту перевірки щодо порушення позивачем норм ч.1 ст. 7 Закону України «Про плату за землю», ч.4 ст. 21 Закону України «Про оренду землі», п.п. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України, що призвело до заниження орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за період з 01.07.2010 по 30.06.2011, в результаті чого донараховано податкові зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності на загальну суму 555098,86 грн., в тому числі за основним платежем - 493420,32 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 61678,54 грн., є правомірними, а спірне податкове повідомлення - рішення є таким, що не підлягає скасуванню.

На підставі вищезазначеного, керуючись ст. ст. 2, 8-14, 17, 50, 70, 71, 86, 94, 159, 160-163, 167, 186 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Публічного акціонерного товариства "Автрамат" до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Харківської області Державної податкової служби, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Державна податкова інспекція у Московському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби, за участі Прокуратури Фрунзенського району м. Харкова, про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові №0001970854 від 29 грудня 2011 року - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено 29 березня 2012 року.

Суддя Білова О.В.