Постанова № 23647681, 12.03.2012, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.03.2012
Номер справи
2270/380/12
Номер документу
23647681
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 2270/380/12

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 березня 2012 рокум. ХмельницькийХмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіТарновецького І.І. при секретарі Човган Д.В. за участі:представника позивача Білого В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області до Шепетівського комунального підприємства "Житлосервіс" про стягнення коштів та зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся з позовом до Шепетівського комунального підприємства "Житлосервіс", в якому з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог просить з метою забезпечення виконання п. 2 Вимоги - стягнути з КП «Житлосервіс» до Місцевого бюджету на реєстраційний рахунок в ГУДКУ в Хмельницькій області № 31410544700006, МФО 815013, одержувач Фінансове управління виконавчого комітету Шепетівської Міської ради і. к. 23565207 кошти у розмірі 1446,96 грн.; з метою забезпечення виконання п. 16 Вимоги - стягнути з КП «Житлосервіс» до Місцевого бюджету на реєстраційний рахунок в ГУДКУ в Хмельницькій області № 31410544700006, МФО 815013, одержувач Фінансове управління виконавчого комітету Шепетівської Міської ради і. к. 23565207 , нанесені збитки внаслідок завищення вартості робіт у розмірі 4532,07 грн.; зобов'язати Шепетівське комунальне підприємство «Житлосервіс» виконати пункти 3, 4, 5, 8, 9, 11, 12, 18, 21 Вимоги «Про усунення виявлених плановою ревізією порушень законодавства з фінансових питань» від 08.06.2011 року № 19-33/769. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що посадовими особами КРВ в Шепетівському районі та м. Шепетівка проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Шепетівського комунального підприємства «Житлосервіс» за період з 01.09.2007 року по 01.03.2011 року. За результатами проведеної ревізії складено акт від 11.05.2011 року № 19-35/5, яким зафіксовано порушення фінансово-господарської діяльності. З метою повного усунення виявлених порушень директору Шепетівського комунального підприємства «Житлосервіс» направлено Вимоги «Про усунення виявлених плановою ревізією порушень законодавства з фінансових питань» від 08.06.2011 року № 19-33/769. Однак, станом на 04.01.2012 року залишилися не виконаними п. п. 2, 3, 4, 5, 8, 9, 11, 12, 16, 18, 21 Вимог. За таких обставин позивач звернувся до суду з вище переліченими позовними вимогами до Шепетівського комунального підприємства «Житлосервіс».

В судовому засіданні представник позивача підтвердив зазначені в позовній заяві обставини, просив позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач до суду не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причину неявки до суду не повідомив.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать до задоволення.

Судом встановлено, що працівниками Контрольно-ревізійного відділу в Шепетівському районі та м. Шепетівці, з 11 березня 2011 року по 29 квітня 2011 року проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Шепетівського комунального підприємства "Житлосервіс" за період з 01 вересня 2007 року по 01 березня 2011 року. За результатами перевірки був складений акт №19-35/5 від 11 травня 2011 року, яким зафіксовано порушення фінансово-господарської діяльності.

На підставі акту №19-35/5 від 11 травня 2011 року, за результатами проведеної ревізії позивачу була виставлена Вимога від 08 червня 2011 року № 19-33/769.

Контрольно-ревізійний відділ в Шепетівському районі та м. Шепетівці направив на адресу відповідача Висновок №19-35/5 від 11 травня 2011 року на заперечення до акта ревізії фінансово-господарської діяльності Шепетівського комунального підприємства "Житлосервіс", яким заперечення підприємства були відхилені.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно, виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Пунктом 7 статті 10 вище зазначеного Закону встановлено, що Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право: пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

Відповідно до пункту 42 Постанови КМУ від 20 квітня 2006 року №550 "Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами" у разі підписання акта ревізії із запереченнями (зауваженнями) керівник об'єкта контролю у строк не пізніше ніж 5 робочих днів після повернення контролюючому органу акта ревізії повинен подати йому письмові заперечення (зауваження). Якщо протягом цього строку заперечення (зауваження) щодо акта не надійдуть, то контролюючий орган має право вжити відповідних заходів для реалізації результатів ревізії. Рішення про розгляд заперечень (зауважень), що надійшли з порушенням встановленого строку, приймає керівник контролюючого органу.

Зазначеною вище Вимогою позивач вимагає у відповідача:

опрацювати матеріали ревізії та вжити заходів щодо усунення виявлених порушено; відобразити в бухгалтерському обліку нарахування земельного податку та сплатити 1446,96 грн. земельного податку; стягнути з винних у недостачі осіб матеріальні цінності на загальну суму 374547,38 грн., перерахувати в дохід місцевого бюджету 187273,69 грн.; поновити в обліку безпідставно списану дебіторську заборгованість в сумі 6549,30, провести взаємозвірки та претензійну роботу з метою повернення заборгованості; донарахувати працівникам зарплату в розмірі 139677,55 грн., допалату за роботу в шкідливих і важких умовах праці в розмірі 4121,99 грн., проводити видачу молока в подальшому працівникам за роботу в шкідливих і важких умовах праці; стягнути зайво виплачену заробітну плату в розмірі 1037,56; а також заробітну плату за невідпрацьований час в сумі 60,11 грн.; провести перерахунок та взаємозвірки щодо сум внесків до державних цільових фондів і повернути зайво сплачені кошти в розмірі 2105,53 грн.; стягнути безпідставно одержані добові витрати в розмірі 240 грн.; відобразити в обліку дебіторську заборгованість за недоотримані кошти по утриманню орендованого приміщення, провести претензійну роботу щодо стягнення 2381,81 грн. несплачених коштів; 29129,93 грн. відшкодування зайвих виплат; 86369,32 грн. стягнення заборгованості по орендній платі; стягнути кошти за незаконно списані матеріальні цінності на суму 104,18 грн. з винних осіб; відкоригувати заборгованість по даних бухгалтерського обліку, а також відкоригувати в обліку вартість активів шляхом зменшення балансової вартості житлового фонду на суму 1021590,07 грн.; здійснити перерахунок вартості робіт та відшкодувати до місцевого бюджету суму понесених збитків внаслідок завищення вартості робіт на суму 4532,07 грн.; посилити контроль за використанням машин та вести облік виконаних робіт; при розрахунку зарплати враховувати коефіцієнт співвідношення мінімальної тарифної ставки робітника І розряду; виготовити технічну документацію на введння в експлуатацію адмінкорпусу та перенести приміщення по даних б/о в основні засоби; донарахувати директору матеріальну допомогу на оздоровлення в сумі 3145,06 грн.; провести експертну оцінку земельної ділянки площею 0,98 га та взяти її на баланс підприємства; притягнути до дисциплінарної відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях.

Матеріалами справи підтверджується, а сторонами в ході судового розгляду не заперечувалось, що зазначені вимоги були виконані відповідачем частково.

Суд встановив, що відповідачем подавався адміністративний позов до Хмельницького окружного адміністративного суду про скасування вимоги Контрольно-ревізійного відділу в Шепетівському районі та м. Шепетівці від 08.06.2011 року № 19-33/769 "Про усунення виявлених плановою ревізією порушень законодавства з фінансових питань Шепетівського комунального підприємства "Житлосервіс". Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 05 жовтня 2011 року по справі № 2270/8429/11 в задоволені позовних вимог Шепетівського комунального підприємства «Житлосервіс» відмовлено. Вказана постанова суду вступила в законну силу на підставі ст.254 КАС України та згідно ухвали Вінницького апеляційного адміністративного суду від 18.01.2012 року по справі №2270/8429/11.

Відповідно до висновків судів першої та апеляційної інстанцій посадові особи Державної фінансової інспекції при встановлені порушень визначених в акті перевірки та Вимогах діяли в межах повноважень та у спосіб передбачений Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. А суд, згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Частиною 1 ст. 72 КАС України визначено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

З врахуванням зазначених обставин, норм чинного законодавства, суд приходить до висновку, що представником позивача правомірність своїх дій доведена, Державна фінансова інспекція в Хмельницькій області діяла в межах повноважень та спосіб передбачений Конституцією та законами України, Вимога від 08 червня 2011 року № 19-33/769 прийнята на підставі та на виконання вимог чинного законодавства, як наслідок виявлених порушень, а відповідно позовні вимоги слід задоволити.

Враховуючи вищевикладене, керуючись Законом України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", ст.ст. 7 -12, 17, 18, 70, 71, 86, 159 -163 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з Шепетівського комунального підприємства "Житлосервіс" до місцевого бюджету на реєстраційний рахунок в ГУДКУ в Хмельницькій області № №31410544700006, МФО 815013, одержувач Фінансове управління виконавчого комітету Шепетівської міської ради і.к. 23565207 кошти в сумі 1446,96 грн.

Стягнути з Шепетівського комунального підприємства "Житлосервіс" до місцевого бюджету на реєстраційний рахунок в ГУДКУ в Хмельницькій області № №31410544700006, МФО 815013, одержувач Фінансове управління виконавчого комітету Шепетівської міської ради і.к. 23565207 нанесені збитки внаслідок завищення вартості робіт у розмірі 4532,07 грн.

Зобовязати Шепетівське комунальне підприємство "Житлосервіс" виконати пункти 3,4,5,8,9,11,12,18,21 вимоги Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області "Про усунення виявлених плановою ревізією порушень законодавства з фінансових питань" від 08.06.2011 року № 19-33/769.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 16 березня 2012 року

Суддя/підпис/І.І. Тарновецький"Згідно з оригіналом" Суддя І.І. Тарновецький