Постанова № 23647255, 13.03.2012, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.03.2012
Номер справи
2а/1770/898/2012
Номер документу
23647255
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/898/2012

13 березня 2012 року 15год. 10хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д. П. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за поданням

Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби до Комунального підприємства "Житлосервіс" про стягнення коштів за податковим боргом, -

ВСТАНОВИВ :

07 березня 2012 року Сарненська міжрайонна державна податкова інспекція Рівненської області Державної податкової служби звернулася до суду із поданням стосовно Комунального підприємства "Житлосервіс" про стягнення коштів за податковим боргом на суму 39705,25 грн. за рахунок готівки, що належить платнику податків та з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків.

Представник органу державної податкової служби в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином (а.с.19). Подав письмове клопотання про розгляд подання за його відсутності (а.с.21).

Представник особи, стосовно якої внесено подання, в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином (а.с.20). Про причини неявки суд не повідомляв.

В силу вимог ч. 7 ст. 183-3 КАС України, неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, суду слід розглянути дане подання у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що вимоги органу державної податкової служби підлягають до задоволення.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство "Житлосервіс" Сарненської міської ради є зареєстрованою юридичною особою, ідентифікаційний код: 36205405, місцезнаходження: 34500, Рівненська обл., Сарненський район, м. Сарни, вул. Кулікова, буд. 7-А (а.с. 7), перебуває на обліку як платник податків у Сарненській МДПІ з 28.01.2009 року за №1721 (а.с. 6).

Станом на 05.03.2012 року згідно даних обліку позивача за відповідачем рахується податкова заборгованість по податку на додану вартість у сумі 39705,25 грн., в тому числі пеня у розмірі 358,70 грн. (а.с. 8).

Вказана заборгованість виникла на підставі податкових декларацій з податку на додану вартість: №9013753751 за грудень 2011 року, поданої відповідачем до податкового органу 18.01.2012 року, згідно якої платником самостійно визначено податкове зобов'язання з ПДВ у сумі 42842,00 грн. (а.с. 12-14); №9005587898 за січень 2012 року, поданої відповідачем до податкового органу 15.02.2012 року, згідно якої платником самостійно визначено податкове зобов'язання з ПДВ у сумі 23599,00 грн. (а.с. 15-17).

Відповідно до пп.16.1.4 п.16.1 ст. 16 та п. 36.1. ст. 36 Податкового кодексу України від 02.12.2011 року №2755-VI (надалі - Податковий кодекс України), платник податків зобов'язаний обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку та строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Згідно з п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Проте, сума самостійно визначеного відповідачем податкового зобов'язання по податку на додану вартість не була сплачена у строк встановлений законом. Так, станом на 05.03.2012 року, згідно облікової картки платника податків, за останнім, з урахуванням часткової сплати, рахувалась податкова заборгованість на рівні 39346,55 грн. (а.с. 10-11).

Пунктом 129.1.1. ч. 129.1. ст. 129 Податкового кодексу України встановлено, що після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

У звязку з несплатою узгодженої суми грошового зобов'язання органом державної податкової служби нараховано відповідачу пеню за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання по податку на додану вартість у розмірі 358,70 грн.

Відповідно до вимог пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.

З огляду на наведене, станом на дату розгляду судом адміністративної справи в суді за боржником рахується податковий борг у загальній сумі 39705,25 грн.

Згідно з п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Органом державної податкової служби, відповідно до вимог п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України, 05.01.2012 року вручено посадовій особі підприємства під розписку податкову вимогу форми «Ю» від 03.01.2012 року за №7 про сплату 35280,70 грн. податкового боргу (а.с. 8).

Разом з тим, відповідно до п. 59.5. ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

За даними системи КП ДСС, Комунальне підприємство "Житлосервіс" до Рівненського окружного адміністративного суду з позовами про оскарження вказаної податкової вимоги не зверталось.

Відповідно до п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

В силу вимог п. 95. 2 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно із нормами абз.1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.4. статті 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Зазначені норми Податкового кодексу України кореспондуються з п. 3 ч. 1 ст. 183-3 КАС України, відповідно до якого, провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби щодо стягнення коштів за податковим боргом здійснюється на підставі подання таких органів.

Відповідно до наявної в матеріалах справи довідки станом на 02.03.2012 року Комунальним підприємством "Житлосервіс" відкрито: р/р 37128001003149, р/р 35441003003149, р/р 35439004003149 в ГУ ДКСУ у Рівненській області, МФО 833017, р/р 26052060278405, р/р 26043054701124, р/р 26007060309705 у Рівненській філії ПАТ КБ "Приватбанк" (а.с. 9).

Оскільки податковий борг Комунального підприємства "Житлосервіс" за узгодженим грошовим зобов'язанням в сумі 39705,25 грн. підтверджено матеріалами справи, суд вважає за необхідне задовольнити подання Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби про стягнення коштів за таким податковим боргом за рахунок готівки, що належить платнику податків та стягнення коштів з рахунків у банках обслуговуючих платника податків.

Так як спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 183-3, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби до Комунального підприємства "Житлосервіс" щодо стягнення коштів за податковим боргом задовольнити.

Надати дозвіл на погашення податкового боргу по податку на додану вартість в сумі 39705,25 грн. платника податків - Комунального підприємства "Житлосервіс" (34500, Рівненська обл., Сарненський район, м. Сарни, вул. Кулікова, буд. 7-А, код ЄДРПОУ 36205405) за рахунок готівки, що належить платнику податків та стягнення коштів з рахунків у банках обслуговуючих платника податків.

Відповідно до ч.7 ст. 183-3 КАС України постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Зозуля Д. П.