Постанова № 23646153, 31.01.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
31.01.2012
Номер справи
2а-3541/11/0170/19
Номер документу
23646153
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

31 січня 2012 р. (13 год. 08 хв.) Справа №2а-3541/11/0170/19

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді Кузнякової С.Ю.,

за участі секретаря судового засідання Устінової І.В.,

представника позивача Мазур А.В., відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Cакського міськрайонного центру зайнятості

до ОСОБА_2

про стягнення заборгованості.

Обставини справи: Сакський міськрайонний центр зайнятості (далі позивач) звернуся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до ОСОБА_2 (далі відповідач) про стягнення 10524,93 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, на час реєстрації у центрі зайнятості, не мав права на отримання статусу безробітного з відповідними виплатами забезпечення та наданням соціальних послуг, оскільки відносився до категорії зайнятого населення.

Представник позивача у судовому засіданні 31.01.2012р заявлені позовні вимоги підтримав у повному обсязі та наполягав на їх задоволенні з підстав, наведених в адміністративному позові.

Відповідач у судовому засіданні 31.01.2012р. проти задоволення позовних вимог заперечував, пояснивши, що на час звернення до позивача не був працевлаштований, про що надав письмові заперечення (а.с. 55).

Заслухавши представника позивача та відповідача, дослідив докази, надані сторонами, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення спору по суті, суд-

ВСТАНОВИВ:

Згідно зі ст. 25 Закону України "Про зайнятість населення" держава створює умови незайнятим громадянам у поновленні їх трудової діяльності та забезпечує їм такі види компенсацій:

а) надання особливих гарантій працівникам, вивільнюваним з підприємств, установ, організацій;

б) виплата матеріальної допомоги в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;

в) виплата в установленому порядку допомоги по безробіттю.

Розміри та умови надання матеріального забезпечення на випадок безробіття визначаються Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (далі Закон).

Згідно зі ст.7 Закону видами соціальних послуг за цим Законом та Законом України "Про зайнятість населення" є, зокрема, пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 17.07.2008р. було подано заяву до Сакського міськрайонного центру зайнятості про надання йому статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю, в яких було зазначено про те, що на даний час ОСОБА_2 не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує. Крім того, відповідач взяв на себе зобов'язання у випадку працевлаштування, укладення договору цивільно-правового характеру (трудової угоди), підприємницької діяльності та іншої діяльності, яка надає прибуток, невідкладно повідомити про це Сакський міськрайонний центр зайнятості. (а.с. 6-7).

У витягу з наказів "Про прийняття рішень службою зайнятості, передбачених Законами України "Про зайнятість населення", "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та нормативними актами щодо їх застосування" від 21.08.2008р. зазначено, що наказом від 17.07.2008 року № НТ080717 відповідачеві надано статус безробітного, з 17.07.2008 року наказом № НТ080717, призначено допомогу по безробіттю як застрахованій особі без урахування страхового стажу відповідно до п.4 ст.32, п.1 ст.33 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та п.4.3, 4.4 "Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності", розпочато виплату допомоги по безробіттю з 17.07.2008 року (а.с. 8).

20.08.2008р. між Сакським міськрайонним центром зайнятості та «Фірма Таврида Консалтінг» було укладено договір № 011108081900029 від 20.08.2008р. про працевлаштування безробітного ОСОБА_2 з наданням дотації (а.с. 10-11).

Наказом від 20.08.2008 року № НТ 080820 відповідачу припинено виплату допомоги по безробіттю у зв'язку з працевлаштуванням безробітного відповідно до п.п. 1 п. 1 ст. 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" з 20.08.2008р. (а.с. 8 зворотній бік).

Судом встановлено, що 22.05.2009 року Сакським міськрайонним центром зайнятості було складено Акт № 3 звірки по страховим випадкам та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", за результатами якого встановлено, що під час реєстрації в Сакському міськрайонному центрі зайнятості ОСОБА_2 знаходився у трудових відносинах з Навчально-дослідним племінним птахівничим заводом ім. Фрунзе Національного аграрного університету України на посаді працівника ППС за період з 01.03.2007р. по 30.07.2008р. та одночасно знаходився на обліку у державній службі зайнятості з 10.07.2008р. по 19.08.2008р. (а.с. 12).

Факт перебування ОСОБА_2 у трудових відносинах з Навчально-дослідним племінним птахівничим заводом ім. Фрунзе Національного аграрного університету України з 01.03.2007р. по 30.07.2008р. підтверджується копією заяви ОСОБА_2 про прийняття на роботу з 01.03.2007р.(а.с. 92), копією заяви ОСОБА_2 про звільнення з посади з 30.07.2008р. (а.с.91), копією наказів Навчально-дослідного племінного птахівничого заводу ім. Фрунзе Національного аграрного університету України № 020-к від 01.03.2007р. щодо прийняття ОСОБА_2 на роботу (а.с. 77-78) та № 052-к від 31.07.2008р. щодо його звільнення (а.с. 79), копією табелів обліку робочого часу (а.с. 71-76), а також листом Управління Пенсійного фонду України в Сакському районі АР Крим № 4375/02-05 від 23.11.2011р., в якому зазначено що на ОСОБА_2 відповідно до бази даних WEB-COK є відомості про сплату внесків та нарахування заробітної плати за період з 01.03.2007р. по 31.07.2008р. підприємством Навчально-дослідним племінним птахівничим заводом ім. Фрунзе Національного аграрного університету України (а.с. 101); та відомостями з центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб ДПА України про суми виплачених доходів ОСОБА_2 за період з 01.03.2007р. по 30.07.2008р. (а.с.105).

Відповідно до п. "а" ч. 3 ст. 1 Закону України від 01.03.1991, № 803-XII "Про зайнятість населення" В Україні до зайнятого населення належать громадяни, що

проживають на території держави на законних підставах працюючі по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних

організаціях в Україні і за кордоном, у фізичних осіб.

Згідно із ч. 2, ч. 3 ст. 36 Закону застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Таким чином, відповідач подав недостовірні дані щодо своєї особи, зазначивши в заяві від 17.07.2008р., що не має передбачених законодавством доходів, чим порушив ч. 2 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".

За таких обставин, доводи відповідача про те, що він на час звернення до позивача не був у трудових відносинах з Навчально-дослідним племінним птахівничим заводом ім. Фрунзе Національного аграрного університету України та не отримував доходів, суд вважає неспроможними.

Відповідно до абз. 1 п. 3 ст. 36 Закону сума виплаченого забезпечення відповідачу внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання нею підлягає стягненню з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Згідно з п 6, та п.7 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2006 року №357 (далі -Порядок) у разі встановлення центром зайнятості належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. У разі відмови особи повернути кошти або у разі неповернення (невідшкодування) їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.

Відповідно службової записки сума затрат з якої обчислюється дотація складає 10524,93 грн. (а.с.15).

Позивачем 17.06.2009р. на адресу відповідача направлено лист з пропозицією повернути незаконно отриману суму забезпечення на розрахункові рахунки Сакського міськрайонного центру зайнятості (а.с. 17).

Зазначений лист було отримано відповідачем 02.07.2009р., про що свідчіть наявне у матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.18).

Можливість вирішення спорів, які виникають у зв'язку зі застосуванням Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" саме у судовому порядку, визначена статтею 39 зазначеного Закону.

Відповідач не надав суду доказів погашення заборгованості в розмірі 10524,93 грн., у той час як відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.

В судовому засіданні 31.01.2012 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Відповідно до ст. 160 КАС України повний текст постанови виготовлено 06.02.2012р.

Керуючись ст. ст. 9, 69-71, ст.ст. 158-159, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) на користь Сакського міськрайонного центру зайнятості (96500, АР Крим, м. саки, вул. Новоселівське шосе, б. 3; р/р 37176001000524 в Головному управлінні Держказначейства в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 20708681) 10524,93 грн. заборгованості.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кузнякова С.Ю.