Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Постанова
Іменем України
Справа № 2а-119/11/2770
04.07.11 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Єланської О.Е.,
суддів Омельченка В. А. ,
Горошко Н.П.
секретар судового засідання Плисенко Ф.Ю.
за участю сторін:
представник позивача - Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м.Севастополя - ОСОБА_2, довіреність № 4217/9/10-0 від 23.11.10 року;
відповідач - Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомила;
розглянувши апеляційні скарги Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 та Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя на постанову Окружного адміністративного суду м. Севастополь (суддя Дудкіна Т.М.) від 17.02.11 року у справі № 2а-119/11/2770
за позовом Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя (вул. Героїв Севастополя, 74, м. Севастополь, 99001)
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 (АДРЕСА_2)
про стягнення заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4249,75 грн.
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Нахімовському районі м. Севастополя звернулась до суду із адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 з вимогами про стягнення з Фізичної особи -підприємця ОСОБА_4 заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4 249,75 грн., на підставі рішень від 12.03.2010 року № 0001072330 на суму 1 260,00 грн., від 23.06.2010 року № 0002292330 на суму 1 144,25 грн., від 06.08.2008 року №0004592330 на суму 678,25 грн., від 27.08.2010 року № 0005482330 на суму 1 167,25 грн..
Постановою Окружного адміністративного суду м. Севастополь від 17.02.2011 року у справі № 2а-119/11/2770 адміністративний позов Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4249,75 грн., було задоволено частково. Стягнено з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на користь Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя заборгованість зі сплати штрафних санкцій у розмірі 3 569,75 грн. В задоволені решти позовних вимог відмовлено.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, позивач подала на адресу суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м.Севастополь від 17.02.2011 року та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, відповідач подав на адресу суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м.Севастополь від 17.02.2011 року та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
За розпорядженням керівництва Севастопольського апеляційного адміністративного суду, суддю Санакоєву М.А. у зв'язку з поважними причинами, було замінено на суддю Омельченко В.А.
У судове засідання 04.07.2011 року відповідач не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомила.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 196 КАС України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Розглянувши справу в порядку статей 195, 196 Кодексу адміністративного судочинства України, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права та відповідність висновків суду обставинам справи, судова колегія встановила наступне.
З матеріалів справи вбачається, що 26.02.2010 року посадовими особами Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя була проведена перевірка господарської одиниці -закусочної, розташованої по АДРЕСА_3, що належить Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_4
Перевірка проведена у присутності бармена -ОСОБА_5
В ході перевірки було встановлено: 1. Порушення пункту 1, 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- не проведення через реєстратор розрахункових операцій операції з продажу покупцю 200 грм. коньяку «Борисфен»за ціною 24,00 грн., двох бутербродів за ціною 6,00 грн. за кожний, нарізки лимону за ціною 4,00 грн., на загальну суму 40,00 грн., не видача споживачу розрахункового документу встановленого зразку; 2. Порушення пункту 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- не забезпечення щоденного друку фіскальних звітних чеків, а саме: фіскальний звітний чек за 17.02.2010 року не роздрукований; 3. Порушення пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- не забезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків - 184,00 грн., сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора розрахункових операцій - 0,00 грн., невідповідність склала 184,00 грн.
За наслідками перевірки ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя було складено Акт перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 26.02.2010 року (номер бланку 000054), реєстраційний номер 27030091/2330/2323008260 (а.с. 11-12).
На підставі вищевказаного Акту перевірки від 26.02.2010 року ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополі було прийнято рішення № 0001072330 від 12.03.2010 року про застосування до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4, штрафних санкцій у розмірі 1 260,00 грн. /а.с.13/ з яких: 200,00 грн. -відповідно до пункту 1 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- за непроведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій, нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність -40,00 грн.; 340,00 грн. - відповідно до пункту 4 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- не забезпечення щоденного друку фіскальних звітних чеків (фіскального звітного чеку за 17.02.2010), - у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17,00 грн. х 20).; 720,00 грн. -відповідно до статті 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- за не забезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора розрахункових операцій - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність -184,00 грн.
Вказане рішення отримане відповідачем особисто 15.04.2010 року (а.с. 15).
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(надалі -Закон № 265) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі і послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок ; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
Так, з матеріалів справи вбачається, а саме із копії контрольної стрічки реєстратора розрахункових операцій, що сума виручки за 17.02.2010 року склала 64,40 грн. (а.с. 74).
Фіскальний звіт (Z-звіт) за 16.02.2010 року о 20 годині 42 хвилини. Наступний фіскальний звіт сформований 18.02.2010 року о 10 годині 20 хвилин. Останній містить інформацію щодо торгового обороту за 17.02.2010 року. Фіскальний звітний чек за 18.02.2010 року сформований 18.02.2010 року о 20 годині 50 хвилин.
З урахуванням викладеного суд першої інстанції правильно дійшов до висновку, що 17.02.2010 року фіскальний чек за даний робочий день не формувався та не роздруковувався, а 18.02.2010 року було сформовано два фіскальних звітних чека -за 17.02.2010 року та 18.02.2010 року (а.с. 75), що спростовує доводи позивача про наявність фіскального звітного чеку за 17.02.2010 року - його роздрукування та збереження
Крім того, відповідно до пункту 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1999 року № 199 затверджено вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторів розрахункових операцій для різних сфер застосування (далі -Вимоги). У пункті 2 цих Вимог наведено визначення поняття зміни, під яким розуміється період роботи реєстратора розрахункових операцій від реєстрації першої розрахункової операції після виконання звіту до виконання Z-звіту. Водночас пунктом 7 Вимог передбачено, що всі режими роботи реєстратора (крім тих, що забезпечують усунення причин блокування) повинні блокуватися, зокрема, у разі перевищення максимальної тривалості зміни. При цьому максимальна тривалість зміни не повинна перевищувати 24 год., тобто від 0 год. 00 хв. до 24 год. 00 хв.
Таким чином, тривалість зміни реєстратора розрахункових операцій -це період часу від реєстрації першої за день розрахункової операції до виконання Z-звіту, яка обмежується 24 годинами. Цим й обумовлено виконання Z-звіту щодня.
Конструкція норми, викладеної у пункті 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»побудована таким чином, що зобов'язання щоденного роздрукування фіскальних звітних чеків покладено на суб'єкта підприємницької діяльності і не залежить від режиму роботи реєстратора розрахункової операції та тривалості зміни.
Отже, друкування фіскальних звітних чеків має забезпечуватися щоденно, тобто друкування звіту за певний робочий день має бути здійснено цього ж дня до 00 год. 00 хв.
Невиконання позивачем щоденного друку фіскального звітного чеку тягне за собою застосування до нього фінансової санкції у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне порушення на підставі пункту 4 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
11.05.2010 року посадовими особами Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя була проведена перевірка господарської одиниці -закусочної, розташованої по АДРЕСА_2, яка належить Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_4
Перевірка проведена у присутності бармена - ОСОБА_5
В ході перевірки було встановлено: 1. Порушення пункту 1, 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- не проведення через реєстратор розрахункових операцій операції з продажу покупцю 2 банок слабоалкогольного напою на суму 30,00 грн., не видача споживачу розрахункового документу встановленого зразку; 2. Порушення пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- не забезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків - 398,95 грн., сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора розрахункових операцій - 170,10 грн., невідповідність склала 228,85 грн.
За наслідками перевірки працівниками ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя був складений Акт перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 11.05.2010 року №27030205/2330/2323008260 (а.с. 16-17), на підставі якого 23.06.2010 року було винесено рішення №0002292330 про застосування до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 штрафних санкцій у розмірі 1 144,25 грн. (а.с. 19) з яких: 150,00 грн. -відповідно до пункту 1 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- за непроведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій, нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність -30,00 грн.; 994,25 грн. -відповідно до статті 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- за не забезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора розрахункових операцій - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність -198,85 грн. (228,85 -30,00).
Вказане рішення розміщене на дошці податкових оголошень 13.10.2010 року у зв'язку з поверненням поштової кореспонденції з відміткою відділення зв'язку «за закінченням терміну зберігання»(а.с. 20-21).
27.07.2010 року посадовими особами Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя проведена перевірка господарської одиниці -закусочної, розташованої по АДРЕСА_3 та приналежної Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_4
Перевірка проведена у присутності бармена - ОСОБА_6
В ходи перевірки було встановлено: 1. Порушення пункту 1, 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- не проведення через реєстратор розрахункових операцій операції з продажу покупцю 2 пляшок пива за ціною 9,00 грн., за пляшку, 100 гр. горілки за ціною 8,00 грн., 1 пачки «Ставридка»за ціною 7,50 грн., 1 пачки кальмарів «Морські»за ціною 8,00 грн., на загальну суму 41,50 грн., не видача споживачу розрахункового документу встановленого зразку; 2. Порушення пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»-не забезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків -335,65 грн., сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора розрахункових операцій - 200,00 грн., невідповідність склала 135,65 грн.
За наслідками перевірки був складений Акт перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 27.07.2010 року №27030419/2330/2323008260 (а.с. 22-23), яки був покладений в основу прийнятого рішення №0004592330 від 06.08.2010 року про застосування до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 штрафних санкцій у розмірі 678,25 грн. (а.с. 24) з яких: 207,50 грн. -відповідно до пункту 1 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- за непроведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій, нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - 41,50 грн.; 470,75 грн. -відповідно до статті 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- за не забезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора розрахункових операцій - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність -94,15 грн. (135,65 -41,50).
Вказане рішення отримане відповідачем особисто 18.08.2010 року (а.с. 25).
11.08.2010 року посадовими особами Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя була проведена перевірка господарської одиниці -закусочної, розташованої по АДРЕСА_3, що належить Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_4
Перевірка проведена у присутності бармена - ОСОБА_6.
В ході перевірки було встановлено: 1. Порушення пункту 1, 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- не проведення через реєстратор розрахункових операцій операції з продажу покупцю 200 грн. вина за ціною 12,00 грн., 150 гр. коньяку за ціною 19.50 грн., 2 склянок соку за ціною 10,00 грн., 4 цукерок за ціною 8,00 грн., за загальну суму 49,50 грн., не видача споживачу розрахункового документу встановленого зразку; 2. Порушення пункту 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- в закусочній установлено відсутність обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, - в закусочній знаходилось 17 пляшок горілки «Російська»за ціною 20,00 грн., за пляшку, на загальну суму 340,00 грн.; 3. Порушення пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»-не забезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків -307,65 грн., сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора розрахункових операцій - 210,20 грн., невідповідність склала 97,45 грн.
За наслідками перевірки був складений Акт перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 11.08.2010 року №27030493/2330/2323008260 (а.с. 26-27).
Відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(надалі -Закон №265) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі і послуг зобов'язані: - проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (пункт 1 статті 3 Закону №265); - вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг) (пункт 12 статті 3 Закону №265); - забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій (пункт 13 статті 3 Закону №265).
Акт перевірки від 11.08.2010 року був покладений в основу прийнятого рішення №0005482330 від 27.08.2010 року про застосування до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 штрафних санкцій у розмірі 1 167,25 грн. (а.с. 29) з яких: - 247,75 грн. -відповідно до пункту 1 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- за непроведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій, нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність -49,50 грн.; - 680,00 грн. -відповідно до статті 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- за не ведення у встановленому порядку обліку товарів за місцем реалізації та зберігання, - у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації (340,00 грн. х 2), але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; - 239,75 грн. -відповідно до статті 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»- за не забезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора розрахункових операцій - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність -47,95 грн. (97,45 грн. - 49,50 грн.).
Вказане рішення розміщене на дошці податкових оголошень 04.10.2010 року у зв'язку з поверненням поштової кореспонденції з відміткою відділення зв'язку «за закінченням терміну зберігання»(а.с. 30-31).
Суд першої інстанції, посилаючись на пункт 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», погодився з доводом відповідача про безпідставність застосування штрафних санкцій у розмірі 680,00 грн., за відсутність обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, - знаходження 17 пляшок горілки «Російська»за ціною 20,00 грн., за пляшку, на загальну суму 340,00 грн.
З таким висновком суду першої інстанції не погоджується судова колегія виходячи з наступного.
Так, Законом України від 02.12.2010 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України»були внесені зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зокрема виключена стаття 21 цього Закону, яка встановлює відповідальність до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання.
Разом з тим, відповідно до ст. 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 25 березня 2005 року № 2505-IV (яка діяла на час проведення перевірки), до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації, але не мен8е десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З матеріалів справи вбачається, що перевірки Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 була проведена 11.08.2010 року, рішення ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополі №0005482320 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1167,25 грн., було прийнято 27.08.2010 року. Тобто, на час прийняття рішення від 27.08.2010 року №0005482330 діяв Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у редакції від 25 березня 2005 року № 2505-IV.
З урахуванням викладеного, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції в цієї частині підлягає скасуванню, з прийняттям нової -про задоволення позову.
Ніяких порушень діючого законодавства працівниками позивача щодо проведення п'яти перевірок відповідача протягом 2010 року, не встановлено. Працівники ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополі діяли на підставі і в межах наданих їм повноважень, керуючись Закон України «Про державну податкову службу в Україні» та Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Названі Закони не містять обмежень щодо кількості перевірок суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі і послуг.
Крім того, відповідно до статті 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Доказів оскарження згаданих вище рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідач суду не надав, у встановлений нормативними актами строк суму штрафів (санкцій) у розмірі у розмірі 4 249,75 грн., не сплатив, внаслідок чого порушені економічні інтереси держави (не надходження до бюджету суми застосованих санкцій).
З урахуванням викладеного, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду першої інстанції скасуванню з прийняття нової постанови про задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Керуючись статтями 195, 196, ч. 1 п. 3 ст. 198, 202, 205, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на постанову Окружного адміністративного суду м. Севастополь (суддя Дудкіна Т.М.) від 17.02.11 року у справі № 2а-119/11/2770, залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м.Севастополя на постанову Окружного адміністративного суду м. Севастополь (суддя Дудкіна Т.М.) від 17.02.11 року у справі № 2а-119/11/2770, задовольнити.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Севастополь (суддя Дудкіна Т.М.) від 17.02.11 року у справі № 2а-119/11/2770, скасувати.
Прийняти нову постанову.
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м.Севастополя, задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи -підприємця ОСОБА_4 (99038, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_4, відомості про рахунки, відкриті у банківських установах відсутні) заборгованість перед Державним бюджетом Нахімовського району м. Севастополя у вигляді штрафних санкцій у розмірі 4249,75 грн. на р/р 31111104700008, МФО 824509, код ОКПО 24035606, код платежу 21080900, банк одержувача УДК у м. Севастополі.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанову може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 11 липня 2011 р.
Головуючий суддя підпис О.Е.Єланська
Судді підпис В.А.Омельченко
підпис Н.П.Горошко
З оригіналом згідно
Суддя О.Е.Єланська